Інвазивна пренатальна діагностика

Мета пренатальної діагностики – визначити стан здоров’я та рівень розвитку плода

Відповідно до методів дослідження ми розрізняємо пренатальні неінвазивні тести (ультразвук, аналіз крові) та інвазивні тести, в процесі яких досліджують безпосередньо тканину, отриману за допомогою спеціальних інструментів для забору матеріалу.

Найбільш розповсюдженими інвазивними дослідженнями є біопсія ворсин хоріону та амніоцентез.

Біопсія ворсин хоріону (хоріон – тканина з якої утворюється плацента) виконується між 10-им та 13-м тижнем вагітності. Перед процедурою виконують локальну анестезію шкіри. Маніпуляцію виконують під ультразвуковим контролем. Через прокол передньої черевної стінки за допомогою спеціального катетера забирають декілька ворсин хоріону (близько 15 – 20 мг., тканини), не доторкаючись до плоду. Після цього отриманий матеріал направляють на цито-генетичне та молекулярно – генетичне дослідження.

  • Амніоцентез виконують з 16-го тижня вагітності. Для дослідження застосовують амніотичну рідину, яка містить біохімічні речовини та живі клітини плоду. Забір виконують під ультразвуковим контролем тонкою голкою (до 0,5 в діаметрі), яку лікар бачить на моніторі УЗ-сканера. Забирається близько 15-20 мл., рідини, яке самостійно поповнюється протягом декількох годин після маніпуляції. . Після цього отриманий матеріал направляють на цито-генетичне та молекулярно – генетичне дослідження.

Ризик ускладнень

Як будь-яка лікарська інвазивна маніпуляція, може нести ризик виникнення ускладнень. За даними професійної літератури вірогідність розвитку ускладнень складає 0,5%. В той же час слід пам’ятати, що амніоцентез є найбільш безпечним методом інвазивної пренатальної діагностики та саме його використовують найчастіше. В більшості випадків подібна маніпуляція проходить швидко  та безболісно і є безпечною, як для матері, так і для майбутньої дитини.
РОЗДІЛИ
Запис на прийом


+38 (044) 333-61-08

+38 (067) 530-88-55


Медичний центр Київ Оболонь

Місія Медичного центру «Гравімед» полягає у створенні якісної, доступної медичної послуги для широкого загалу населення та формування культури ставлення людей до свого здоров’я, як до найвищої цінності та найдорожчого багатства людини.

Акція на масаж
Оплати 10 сеансів масажу і отримай (10% знижку)

пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ (метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08 info@gravimed.com.ua

Понеділок - п'ятниця: 8:30 - 19:30 Субота: 9:00 - 18:00

Неділя: вихідний

Гравімед © 2017-2019