fbpx

Цервікометрія

02.11.2018 0
cervikometriya-1.jpg

Що таке цервікометрія і чи потрібна ця процедура майбутній мамі?

Вагітність – це, мабуть, найважливіший і хвилюючий період у житті кожної жінки. Він сповнений яскравими емоціями та щастям очікування першої зустрічі з малюком. Однак, як показує медична практика, не завжди вагітність можна назвати ідеальною.

Час від часу майбутній мамі доводиться звертатися до лікаря з тривожними ознаками перинатальної патології або ж дізнаватися від фахівців про ускладнення, здавалося б, ідеальної вагітності, що протікає без видимих ​​проблем.

Однією з основних небезпек вагітності, що не дають спокою майбутнім мамам, є передчасні пологи. І це дійсно серйозний привід для занепокоєння. Згідно зі статистичними даними, 1 з 10 немовлят, які народжуються в США та країнах Європи, вважаються передчасно народженими. Недоношеним новонародженого малюка медики вважають в тому випадку, якщо він народився до 37 повних тижнів вагітності, а його маса тіла становить менше 2500г.

Ще на початку ХХІ ст. лікарі вважали, що вагітність повинна завершитися пологами приблизно на 40 тижні вагітності. Сьогодні ж медичні протоколи для акушерів-гінекологів були переглянуті. І період з 37 до 42 тижня вважається оптимальним часом для появи дитини на світ.

Народження дитини раніше передбачуваного терміну – це завжди стрес і серйозне випробування для молодої сім’ї. З точки зору медицини такі дітки не просто мають меншу вагу, ніж новонароджені, що з’явилися в строк. Недоношена дитина народжується занадто рано,  вона пропускає важливі етапи росту і розвитку, які повинні відбуватися внутрішньоутробно в останні місяці і тижні виношування. В такому випадку у малюка можуть виникнути серйозні патології:

  • Дихальної та травної систем;
  • Церебральний параліч;
  • Відставання в розвитку;
  • Проблеми із зором та слухом.

Глибоко недоношені діти потребують спеціальної медичної допомоги у відділенні інтенсивної терапії новонароджених. Вони залишаться там, поки їх системи органів не зможуть працювати самостійно.

Профілактика передчасних пологів: трансвагінальне УЗД під час вагітності

Не пропускати регулярні візити до лікаря, дотримуватися його рекомендацій та уважно стежити за всіма змінами в організмі, щоб вчасно зреагувати на тривожні дзвіночки. Це найголовніші правила, яких необхідно дотримуватися майбутній мамі в цей відповідальний період життя.

Ультразвукове дослідження, яке гінекологи призначають майбутній мамі, дозволяє визначити довжину шийки матки, а також оцінити стан органів репродуктивної системи. Зазвичай акушери-гінекологи призначають трансвагінальне УЗД своїм пацієнткам, щоб оцінити можливий ризик передчасних пологів і, якщо супутня патологія буде виявлена, кваліфіковані фахівці запропонують найефективніші методи корекції стану, щоб уникнути грізних ускладнень.

На щастя, сучасні протоколи лікування дають можливість лікарям вжити своєчасних заходів, щоб вагітна жінка могла успішно виносити малюка і без ускладнень народити його максимально близько до дати пологів, визначеної
від самого початку.

Коли проводять процедуру цервікометріі?

Цервікометрія – це абсолютно безпечна діагностична процедура, що проводиться зазвичай в період між 12 і 22 тижнем вагітності. Якщо у жінки були передчасні пологи в минулому або у неї виявлена ​​багатоплідна вагітність, така маніпуляція проводиться в перший раз ще до 15 тижня виношування, а потім, для безпеки мами і малюка в її животику, близько 20 тижня.

Оцінку результату потрібно довірити фахівцям, які мають кваліфікацію, потрібну освіту та досвід в цьому питанні. Результат цього дослідження залежить від ряду факторів, що впливають на параметри шийки матки та інші особливості внутрішніх органів жінки. Якщо, наприклад, у неї вже є досвід народження дитини в минулому, то нормальні показники цервікометріі будуть відрізнятися від норм майбутньої мами, яка чекає народження свого первістка.

Досвідчені лікарі-гінекологи медичного центру «Гравімед» отримали сертифікат Фонду Медицини Плода (Fetal Medicine Fundation FMF, London, UK), міжнародної організації, що об’єднує Fetal Medicine Fundation Deutschland, Fetal Medicine Fundation United Kingdom і Degum. Експерти організації займаються впровадженням та контролем якості стандартизованого обстеження вагітних жінок.

Записатися на прийом до сертифікованого фахівця з діагностики патологій вагітності медичного центру «Гравімед» можна за телефоном +38 (044) 333-61-08. Адміністратор клініки зможе підібрати максимально зручний час і запише вас на прийом.

Крім того, для правильної оцінки результату дуже важливо правильно визначити гестаційний вік плоду, при якому проводиться ультразвукове дослідження. Процедуру ультразвукової візуалізації зазвичай проводять за допомогою трансвагінального датчика – спеціальної трубки, яку під час проведення дослідження вводять в піхву.

Фахівці УЗ-діагностики рекомендують проводити процедуру після повного спорожнення сечового міхура, оскільки його наповненість може вплинути на точність результату.

Важливо пам’ятати, що УЗД під час вагітності не завдає шкоди дитині, а для жінки воно абсолютно безболісно. Тому не варто хвилюватися щодо цього призначення, тим самим створюючи реальну загрозу для себе та малюка. Варто пам’ятати, дослідження на сучасному апараті дозволяє усунути ризик ускладнень вагітності, викидня, а також допомагає знизити ймовірність передчасних пологів.

Коли необхідна цервікометрія?

Ця процедура під час вагітності обов’язково проводиться при наступних умовах:

У разі багатоплідної вагітності;

Якщо жінка до вагітності перенесла хірургічні маніпуляції або травми органів статевої системи;

При патологіях шийки матки;

При наявності ряду хронічних захворювань, наприклад, ІЦН – істміко-цервікальної недостатністі.

Шийка матки після зачаття змінюється. Ці зміни дозволяють лікарям оцінити наближення пологів. Коли результати ультразвукового дослідження шийки матки знаходяться в межах норми, у майбутньої матері немає причин для занепокоєння. Якщо ж довжина шийки матки коротше визначених показників, народження дитини може статися раніше необхідного терміну. Чим менше довжина шийки, тим вище ризик передчасних пологів.

Саме тому ультразвукова візуалізація – важливий діагностичний інструмент в гінекологічній практиці. Вона допомагає вберегти майбутніх матерів від багатьох проблем. Ця діагностична процедура дозволяє лікарям значно знизити ризик ускладнень вагітності та вжити необхідних заходів для її збереження.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить