fbpx

Чому пренатальний скринінг такий важливий

19.05.2019 0
skrining.jpg

Чому пренатальний скринінг такий важливий

Пренатальні скринінгові тести — це обстеження, що виконується в період виношування дитини. Ця неінвазивна процедура допомагає визначити ймовірність розвитку у плода специфічних вроджених захворювань.

Скринінг вказує на ризики розвитку тієї чи іншої патології. Якщо результати скринінгового тесту викликають сумніви, майбутній мамі необхідно записатися до лікаря-гінеколога і продовжити обстеження.

Для чого потрібен пренатальний скринінг?

Визначення і прогнозування розвитку певних ускладнень зовсім не гарантує, що найгірший варіант обов’язково настане.

Навпаки, при ранньому виявленні проблеми лікар-гінеколог зможе ефективно оцінити ризик виникнення ускладнень та швидше почне лікувати майбутню маму, що дозволить уникнути страждання малюка в маминому животику.

Про що скажуть результати пренатального скринінгу?

Проведення допологового скринінгу для виявлення хромосомної патології змушує майбутніх мам хвилюватися і відчувати розгубленість в очікуванні результатів індивідуального розрахунку ризику генетичної патології. А між іншим, будь-які, навіть не найоптимістичніші, результати обстеження не свідчать про те, що у дитини, наприклад, синдром Дауна. Тому що вони лише шляхом обчислень за певною формулою розподіляють майбутню маму до однієї з груп підвищеного ризику по:

• хромосомним патологіям;
• загрозам переривання вагітності;
• вродженим вадам розвитку;
• порушенням функції плаценти.

В такому випадку уже важлива консультація фахівця, який зможе правильно трактувати результати, і тільки після різнобічної діагностики дати майбутній мамі свої рекомендації. Відвідати лікаря-гінеколога і пройти скринінг можна в клініці «Гравімед»:

• Вартість пренатального скринінгу I триместру залежить від обладнання і цілей обстеження – 450-1350 грн.
• Вартість пренатального скринінгу II триместру залежить від обладнання і цілей обстеження – 450-1350 грн.

Після отримання результатів необхідно записатися до лікаря. Він добре знайомий з вашою історією хвороби, тому всі серйозні питання, які хвилюють мам і татусів, можна обговорити з ним під час консультації. Не зайвим буде запросити й чоловіка, сімейне консультування піде на користь всім членам родини.

Коли проводять пренатальний скринінг?

• Скринінг I триместру — після 11 повних тижнів і до останнього дня 13 тижня вагітності. Для цього треба пройти УЗД плоду і здати необхідні аналізи крові (PAPP-A і ХГЛ) на 11-12 тижні вагітності.
• Скринінг II триместру — з 16 до 21 тижня вагітності. Перед цим майбутній мамі потрібно пройти планове УЗД і здати необхідні аналізи крові (альфа-фетопротеїн, вільний естріол, ХГЛ) на 18-19 тижні вагітності. На цьому терміні вагітності завдяки можливостям УЗ-діагностики можна повноцінно дослідити розвиток малюка, а також виключити деякі вади розвитку.

Для зручності вагітної всі ці дослідження можна пройти в один день. Зробити це треба натщесерце.

Спеціальна програма розрахує для жінки індивідуальну ймовірність зіткнутися з генетичними патологіями згідно з певними математичними формулами з урахуванням віку, маси тіла та особливостей перебігу вагітності.

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


5 1 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить