fbpx

Доула

19.10.2018 0
doula-1.jpg

Доула: хто це така і чи потрібна вона при пологах

Слово «доула» з грецької мови — «рабиня». Однак в сучасному світі у цього поняття з’явилося зовсім інше значення. Сьогодні це помічниця жінки під час пологів, її берегиня і провідник на шляху до материнства. Давайте докладніше поговоримо про те, звідки взялися доули та в чому полягають їх функції.
Все, що ви хотіли знати про доул та їх присутність при пологах — в нашому матеріалі.

Історія

Доула — це головна помічниця жінки під час пологів. Це духовна акушерка, яка, так чи інакше, залишила свій слід в історії кожного народу. У наших краях їх називали повитухами.
Свого часу ця роль під час пологів була сакральною. Цим людям ставили найвищі вимоги, їх шанували на рівні з шаманами, жерцями та іншими служителями культу. Тільки після розвитку сучасної традиційної медицини роль доул відійшла на другий план, стали розділяти доул та акушерок.
Сьогодні спостерігається новий сплеск інтересу до цієї «професії», яку неможливо отримати лише в вищому навчальному закладі. Стати доулою можна тільки за покликом серця. Нещодавно головним вибором породіль було: кого взяти, маму або чоловіка в пологовий будинок. Сьогодні ж все частіше майбутня мама обирає доулу. Чому так відбувається?

Що входить в компетенцію доули?

Під час супроводу породіллі помічниця виконує наступні функції:

• надає жінці безоцінкову підтримку, в тому числі, в прийнятті нею рішень;
• приймає будь-які почуття породіллі та допомагає їй зберегти емоційну рівновагу;
• допомагає зосередитися і прийняти рішення;
• інформує про позитивні та негативні сторони будь-яких маніпуляцій, що стосуються пологів, догляду за новонародженим, налагодження годування грудьми, відновлення жінки в післяпологовому періоді, — тільки на основі доказової медицини;
• безперервно присутня поруч на пологах, всіх їх етапах;
• надає фізичну допомогу жінці у вигляді масажу, дихальних технік, ароматерапії та за допомогою всіх інших засобів.

Жінки, що народжували з доулою, розповідають про те, що було найважливіше для них. Це постійна присутність помічниці поруч та її готовність надати будь-яку допомогу або навіть виконати забаганку протягом усього періоду появи на світ малюка.

Доула створює навколо жінки особливу ауру комфорту та спокою, прибирає всі дратівливі чинники, допомагає розслабитися і просто оберігає. Тому головною компетенцією доули можна назвати емоційну, фізичну та інформаційну підтримку породіллі. Основними особистісними якостями, якими повинна володіти доула, є емпатія, тактовність, бажання допомагати та підтримати. Напевно, саме тому назва їхньої професії перекладається як «рабиня», адже на час пологів доула приймає всі цінності жінки та виконує всі її бажання.

Доула — не лікар!

Однак важливо пам’ятати, що при розмові про доул, ми розповідаємо про людину, яка надає підтримку немедичного характеру. Хоча, звичайно, є доули навіть з вищою медичною освітою. До речі, в США існує 5 варіантів доул, три з яких вимагають медосвіти, регулярного підвищення кваліфікації та підтвердження «категорії».

Контроль фізичних показань, перебігу пологів, стану серцевої діяльності мами та малюка, розкриття шийки матки — все це залишається лікарям і акушеркам. Доула не ставить діагнозів і не дає своїх оцінок. Це входить в етичний кодекс жінок, які обрали цю професію. Але саме через такий поділ важливо налагодити контакт доули та медпрацівників.

Це дозволить доулі глибше і повніше зосередитися на психоемоційній стороні пологів, надати жінці ту важливу підтримку, яку не можуть надати лікарі. Оптимальним варіантом співпраці доули з лікарями є узгодження медичних втручань, надання жінці інформації та допомоги в прийнятті рішень.

Кілька цифр і фактів про пологи з доулою

Останні 5-10 років, коли у світі пологи з доулами стали набирати популярність, в західних країнах велася своєрідна статистика. Виявилося, що присутність помічниці при пологах на чверть знижує необхідність в додаткових медичних маніпуляціях. Необхідність до проведення кесаревого розтину скорочується на 43%. Майже 70% жінок, що народжують з доулою не перший раз, відзначають більш високий рівень комфорту і зниження больових відчуттів в порівнянні з пологами без доули.

Зверніть увагу, що в нашій країні закон дозволяє брати на пологи двох людей. Тому вам не потрібно обирати між чоловіком і доулою, можна запросити їх обох, щоб розділити з вами один з найбільш зворушливих і важливих моментів життя. До речі, чоловік може отримати свою частку необхідної підтримки від доули, адже вступ до ролі батька — це відчутний стрес не тільки для мами, але і для тата.

Як вибрати доулу?

Вирішальним моментом при виборі доули є її налаштованість «на одну хвилю» з майбутньою мамою. Адже жінка повинна повністю розслабитися в присутності доули, це важливо в один з найвідповідальніших етапів появи нового життя. Тому пошук доули — це пошук людини, якій ви зможете довіритися.

Потрібно прислухатися до самої себе, своєї інтуїції та обрати людину, поруч з якою безпечно, затишно і спокійно. Робити це краще вже в середині вагітності, хоча, як показує практика, іноді знайти «свою» доулу можна задовго до появи двох смужок на тесті.

Обов’язково визначте заздалегідь, що саме входить в обов’язки доули. Важливо тверезо оцінити, для чого вам потрібен психологічний супровід в пологах, щоб не виникало зайвих ілюзій. Краще знайти «свою» доулу якомога раніше, щоб обговорити з нею всі основні моменти, які виникнуть під час пологів.о: кого взяти, маму або чоловіка в пологовий будинок. Сьогодні ж все частіше майбутня мама обирає доулу.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить