fbpx

Грудне вигодування

14.09.2018 0
kormlenie-1.jpg

Користь грудного вигодовування: про що треба знати

Виношування і народження дитини – це безцінний життєвий досвід, сповнений емоцій і зважених рішень одночасно. Чи варто годувати дитину грудним молоком? Це одне з найбільш важливих питань, відповісти на яке повинна для себе кожна майбутня мама. Від особистого вибору жінки та рішення налагодити грудне вигодовування залежить її власне здоров’я і майбутнє новонародженого малюка.

Американська академія педіатрії (The American Academy of Pediatrics) рекомендує годувати немовлят виключно грудним молоком протягом хоча б шести місяців після народження для зменшення ризику розвитку синдрому раптової дитячої смерті (SIDS). Крім того, експерти нагадують і про інші корисні властивості грудного вигодовування:

• Живильні речовини, наприклад, вуглеводи і білки, які у великій кількості містяться в материнському молоці, значно краще засвоюються та сприймаються дитиною в порівнянні з показниками найдорожчих адаптованих молочних сумішей.

• У грудному молоці є поживні речовини, які вкрай необхідні для розвитку дитини та її нервової системи.

• Мамине молоко підтримує зір маленької дитини. Це в значній мірі пов’язано з певними типами унікальних жирів, які дитина отримує при цьому типі харчування.

• Профілактика інфекцій. У грудному молоці міститься величезна кількість антитіл – спеціальних клітин, які допомагають організму протистояти небезпечним інфекційним захворюванням або мінімізують їх прояви в гострий період хвороби. Як стверджують практикуючі медики, діти, які отримують материнське молоко в достатній кількості, легше переносять ГРВІ. Саме тому їм набагато рідше необхідна госпіталізація.

• Немовлята, мами яких дотримуються рекомендацій ВООЗ і годують малюків грудьми, набагато рідше страждають від інфекцій травної і дихальної систем, а також у них знижується ризик зіткнутися з отитом.

• Діти, що з’явилися на світ раніше прогнозованого терміну, при достатньому вживанні грудного молока менш схильні до розвитку серйозних інфекційних захворювань шлунково-кишкового тракту та ускладнень при розвитку подібних патологічних станів.

Користь грудного вигодовування для дитини в довгостроковій перспективі

Не секрет, що безцінне молоко матері допомагає захистити дітей від багатьох серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому житті:

• Зниження ризику розвитку шкірних проблем, пов’язаних з алергією. У дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, більше шансів зіткнутися з неприємними проявами алергії на молочний білок.

• Більш низька ймовірність розвитку лейкемії – одного з найпоширеніших онкозахворювань у дітей.

• Зменшення ризику розвитку проблем з обміном речовин в довгостроковій перспективі. До них відносять інсуліннезалежний цукровий діабет другого типу та ожиріння.

Користь грудного вигодовування для мами

Фахівці стверджують, що годувати грудьми корисно не тільки для здоров’я мами та дитини, але і для зміцнення їх психоемоційного взаємозв’язку. Збільшення вироблення окситоцину і пролактину, а також інші гормональні зміни, що відбуваються в організмі жінки в цей унікальний період, покращують зв’язок між мамою та її новонародженою дитиною. Це допомагає жінці легше адаптуватися до свого нового статусу.

Пролактин допомагає розслабитися і зосередитися на дитині, в той час як окситоцин підсилює почуття любові і прихильності між мамою та малюком.

Жінки, які годують груддю дитину протягом 6-12 місяців, можуть розраховувати на позитивний ефект для фігури. Тривале грудне вигодовування спалює до 500 ккал в день, що допоможе годуючим мамам якнайшвидше повернути свої довагітні форми. Крім того, жінки після завершення цього процесу менш схильні до розвитку раку грудей і яєчників, а також діабету в більш пізньому віці.

Грудне вигодовування та астма у дитини

У серпні цього року китайські вчені представили нове дослідження , метою якого було вивчення впливу грудного вигодовування в перші шість місяців життя дитини на ризик розвитку у неї астми. Як показали результати наукової роботи авторитетних дослідників, в групі дітей з високим ризиком розвитку астми годування виключно грудним молоком допомагає знизити ймовірність виникнення цієї небезпечної патології.

Під час проекту вдалося встановити, що повноцінне грудне вигодовування має важливе значення для здоров’я немовлят і після їх дорослішання, включаючи зниження ризику розвитку астми, а також інших респіраторних та алергічних станів.

В ході нового дослідження, опублікованого в BMC Pregnancy and Childbirth, вчені та медики опитали 634 жінки, які виховують дітей віком 3-12 років з виявленою астмою, та 864 матері з дітьми того ж віку, що не мають симптомів цієї недуги.

Вчені виявили, що у дітей, які отримували виключно грудне молоко протягом перших шести місяців життя, ризик зіткнутися з астмою знизився приблизно в 2,6 рази в порівнянні з дітьми, які перебували на штучному вигодовуванні. Позитивний ефект грудного вигодовування зберігався навіть за умови негативного сімейного анамнезу щодо цього захворювання.

Механізми, за допомогою яких мамине молоко може запобігти астмі, ще недостатньо вивчені. Ймовірно, грудне молоко стимулює збільшення кількості «хороших бактерій» в кишечнику для підтримки необхідних захисних сил організму. Однак вчені впевнені, що необхідно провести додаткові дослідження, щоб більш детально вивчити це питання.

Як налагодити грудне вигодовування і правильно підтримувати його в період лактаційної кризи? Дізнатися про це можна в Школі для майбутніх батьків, відвідувати яку краще з самого початку вагітності. Під час спілкування з досвідченими фахівцями клініки «Гравімед» майбутні батьки мають можливість поспілкуватися з іншими мамами і татами, які вже мають дітей, обмінятися досвідом, отримати психологічну підтримку фахівців і позбутися від страху перед невідомим.

Дізнатися докладніше про Школу для майбутніх батьків можна за телефоном медичного центру +38 (044) 333-61-08 або під час консультації у свого лікуючого лікаря.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить