fbpx

Набряки під час вагітності

31.08.2018 0
oteki-1.jpg

Набряки під час вагітності: що робити майбутній мамі?

Набряки кінцівок – напевно це один з найпоширеніших супутників вагітності. Чи можна уникнути набряку ніг або хоча б зменшити його прояви? Чи можуть набряклі ноги бути ознакою більш серйозних патологій? У цьому питанні обов’язково треба розібратися більш докладно.

Чому набрякають ноги під час вагітності?

Цей неприємний стан пов’язаний з тим, що в організмі вагітної жінки є надлишкова рідина. Зазвичай набряклість найбільш виражена в кінцівках – в руках та ногах. Незважаючи на те, що набряки можуть з’явитися у будь-якої людини за абсолютно різних обставин, вони найбільш поширені у майбутніх мам.

Інколи помірний набряк – це нормальна реакція організму на зміни, викликані виношуванням малюка. Під час вагітності об’єм крові та інших рідин в організмі збільшується до 50%. Це сприяє забезпеченню дитини всіма необхідними для нього речовинами та здоровому розвитку малюка. Але у мами в такому випадку можуть з’явитися набряки.

Вагітна може помітити збільшення розміру стоп, рук, обличчя та шиї.

Основні патології, що викликають набряки під час вагітності

Зазвичай нирки регулюють об’єм рідини в тілі. Якщо на вулиці чи вдома особливо жарко або організм відчуває зневоднення, нирки реагують на ці сигнали, намагаючись при цьому зберегти рідину. Крім того, збільшена в розмірі матка трохи погіршує пересування крові з нижніх кінцівок назад до серця. Все це сприяє утворенню набряків.

Крім того, набряки можуть бути викликані:

  • Гострими і хронічними захворюваннями серця та судин,
  • Хворобами нирок,
  • Варикозним розширенням вен,
  • Гормональним дисбалансом в організмі і багатьма іншими супутніми патологіями.

Визначити безпечність цього стану може тільки досвідчений кваліфікований лікар, який уважно вислухає майбутню маму, а потім при необхідності порадить їй здати аналіз крові,  зробити УЗ-дослідження або буде використовувати інші різновиди діагностики, передбачені найсучаснішими протоколами лікування.

Пошук справжньої причини появи набряклості в період виношування дитини є першочерговим завданням для лікарів. Саме тому так важливо підібрати досвідченого фахівця для допомоги у вирішенні цього питання.

У столичній клініці «Гравімед», розташованій на Оболоні, вагітній жінці, що зіткнулася з цією проблемою, нададуть весь спектр необхідних медичних послуг від огляду гінеколога до проведення ультразвукового дослідження.

  • Консультація гінеколога – 400 грн;
  • УЗД при вагітності – від 750 грн.

Обговорити всі деталі прийому і підібрати зручний час для консультації можна за телефоном +38 (044) 333-61-08 або скористатися простою і зручною формою онлайн-запису на сайті клініки.

Як впоратися з набряками під час вагітності?

Сучасні лікарі можуть призначити медикаментозне лікування, запропонувати певні зміни способу життя абу провести корекцію дієти, яка в майбутньому допоможе впоратися з набряками під час вагітності. Що ж робити майбутній мамі?

1. Не сидіть в одному положенні тривалий час

Це дуже простий спосіб. Під час роботи в офісі невеличкі прогулянки і регулярні зміни положення тіла допоможуть зменшити інтенсивність набряків. Кожні 15 хвилин з години вагітній жінці треба робити перерву, підніматися з комп’ютерного крісла, прогулюватися по коридору або виходити на свіже повітря.

2. Ноги вгору!

Прекрасний спосіб полегшити набряк – лягти на спину і покласти ноги так, щоб вони знаходилися вище рівня серця. Через 10-15 хвилин буде видно перші результати. Крім усього іншого, це відмінний спосіб зняти відчуття тяжкості і втоми в ногах при варикозному розширенні вен або після тривалого перебування в тісному та незручному взутті.

3. Пийте достатню кількість води

Це може здатися суперечливим, але вживання оптимальної кількості води допоможе вам позбавитися від її надлишку. Коли організм відчуває зневоднення, нирки намагаються утримати максимально можливу кількість рідини. Вживаючи рекомендовану лікарем кількість води ви даєте ниркам сигнал, що вони можуть позбутися надлишку.

4. Регулярно виконуйте вправи

Занадто активні заняття спортом під час вагітності можуть стати причиною набряклості. Але спеціально підібрані вправи оптимізують систему кровообігу і мінімізують неприємні прояви.

Перед виконанням будь-якого комплексу вправ, навіть якщо він призначений для майбутніх мам, краще поговорити з лікарем, який добре знайомий з особливостями здоров’я конкретної вагітної, а тому зможе запропонувати їй найбільш оптимальний вид фізичного навантаження для цього особливого періоду життя.

5. Гармонійне харчування під час вагітності

При формуванні здорової дієти для майбутніх мам важливо врахувати головне правило – раціон харчування під час вагітності повинен включати в себе достатню кількість рідини, а також білків, жирів і вуглеводів. Вводити будь-які харчові обмеження під час виношування малюка можна тільки після ґрунтовної консультації з гінекологом, який спостерігає за всіма змінами стану здоров’я майбутньої мами.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить