fbpx

Особливі діти

23.11.2018 0
osobennie-1.jpg

Тримати руку на пульсі: чому потрібно знайти “свого” лікаря для недоношеної дитини

Будь-яка маленька дитина, що з’явилася на світ до 37 тижня вагітності з масою тіла менше ніж 2500 г, вважається недоношеною. Для медичних працівників та батьків малюка, які планували першу зустріч з ним лише через пару місяців, стан здоров’я дитини викликає занепокоєння та тривогу.

Сьогодні вчені проводять сотні досліджень для вивчення оптимального розвитку недоношеної дитини. Протоколи догляду за передчасно народженими дітьми, опубліковані в журналі Neonatology за жовтень 2008 року, передбачають, що темпи зростання таких дітей повинні максимально відповідати внутрішньоутробним показникам розвитку.

Грудне вигодовування або молочна суміш: як годувати недоношену дитину?

У малюків, які з’явилися на світ раніше очікуваного терміну, недостатньо розвинена травна система, іноді вони навіть не вміють смоктати та ковтати. Отже, без допомоги лікарів та сучасного обладнання немовлята, що з’явилися на світ до 32 тижня вагітності, не можуть самостійно задовольнити свою базову потребу в отриманні поживних речовин через їжу.

Діти, що з’явилися після 32 тижня виношування, часто можуть їсти без допомоги медичних працівників, тому неонатологи радять починати годувати грудьми малюка якомога раніше. Цей природний процес є безцінним не тільки з точки зору здоров’я маленької людини. Також він допомагає мамі легше налагодити контакт з малюком після серйозного пережитого стресу.

Якщо материнського молока не вистачає, і дитина погано набирає вагу, лікар може порекомендувати тимчасово догодовувати її за допомогою спеціальної адаптованої молочної суміші для недоношених дітей, яка розроблена з урахуванням всіх потреб і медичних рекомендацій для таких малюків. Однак фахівці з грудного вигодовування радять в майбутньому повернутися на виключно грудне вигодовування протягом як мінімум 6-7 місяців після пологів.

Грудне вигодовування для недоношеної дитини

Складно переоцінити значення грудного вигодовування для недоношеної дитини. Вважається, що мамине молоко для передчасно народжених дітей і для малюків, що народилися вчасно, однаково корисне. Однак останнім часом вчені змогли виділити кілька унікальних особливостей материнського молока для дітей, які потребують особливої уваги лікарів.

У недоношених дітей недорозвинена травна система. Грудне молоко – це ідеальне харчування для їхніх крихітних животиків. Дослідження стверджують, що передчасно народжені діти сприймають і засвоюють грудне молоко краще найсучасніших адаптованих молочних сумішей.

Більшість недоношених дітей схильні до зараження різноманітними інфекціями, що можуть викликати серйозні ускладнення. Тому підтримка імунної системи за допомогою молока мами є одним з найважливіших етапів адаптації таких діток. Вуглеводи в грудному молоці запобігають “прилипанню” бактерій до слизових оболонок дитини, що дозволяє малюкам рідше хворіти.

Також грудне вигодовування знижує ризик розвитку сепсису, менінгіту та ускладнень, викликаних респіраторними інфекціями, наприклад, пневмонії та бронхіту.

Крім зазначених переваг материнського молока, грудне вигодовування і постійний тактильний контакт мами з її дитиною дозволить передчасно народженому малюкові не відставати від однолітків в інтелектуальному розвитку та краще вчитися в школі. Це дуже важливо для розвитку недоношених дітей. Вони часто відчувають труднощі в навчанні й знаходяться в зоні підвищеного ризику затримки розвитку.

Недоношена дитина: проблеми розвитку

Поява на світ раніше очікуваної дати пологів може позначитися на всьому майбутньому житті людини. Чим раніше народжується дитина, тим більша ймовірність того, що її розвиток вимагатиме особливої уваги з боку батьків та фахівців.

Деякі з цих патологічних змін можуть не проявитися протягом кількох років після народження. А інші тривожні ознаки можуть датися взнаки лише у дорослому житті.

Саме тому батькам маленького непосиди обов’язково треба відвідувати лікаря та проходити всі призначені фахівцем дослідження, в тому числі ультразвукову діагностику.

Записатися на консультацію до кваліфікованого фахівця з УЗД медичного центру “Гравімед” можна за телефоном (044) 333-61-08.

Рання діагностика та лікування проблем зі здоров’ям у дитини дозволять йому вести повноцінне і здорове життя.

Чи можуть передчасні пологи впливати на мозок дитини?

Так. Передчасні пологи можуть стати причиною затримки інтелектуального або психоемоційного розвитку, а також впливати на:
• Здатність засвоювати нову інформацію;
• Формування комунікативних навичок;
• Закріплення навичок самообслуговування.

Крім того, лікарі пов’язують народження дитини раніше терміну з:
• Розвитком синдрому гіперактивності та дефіциту уваги;
• Неврологічними захворюваннями, такими як церебральний параліч;
• Аутизмом і розладами аутичного спектра, що впливають на мовний розвиток дитини, її соціальні навички та поведінку.

Як передчасні пологи можуть впливати на здоров’я дитини?

Передчасні пологи можуть призвести до деяких небезпечних проблем зі здоров’ям:

• Хворобам кишківника. У деяких випадках може розвинутися некротизуючий ентероколіт новонароджених (НЕК) – вкрай небезпечна патологія кишківника, ризик зустрітися з якою у недоношених дітей вищій, ніж у малюків, народжених після 37 тижня вагітності.
• Ускладнень після перенесеного інфекційного захворювання — пневмонії та менінгіту.
• Проблем із зором, в тому числі ретинопатії недоношених дітей – захворювання очей, що характеризується порушенням розвитку сітківки у дітей, що народилися раніше певного терміну.
• Повна або часткова втрата слуху – поширена вада, що виникає у недоношених дітей.
• Стоматологічні проблеми, в тому числі різноманітні порушення прорізування зубів, зміна їх кольору і послідовності появи в порожнині рота.

Однак важливо пам’ятати, що більшість проблем зі здоров’ям у недоношеної дитини при своєчасній діагностиці успішно піддається корекції за допомогою сучасних методів лікування. Головне тут – бути уважним до малюка і знайти «свого» лікаря, який буде супроводжувати дитину впродовж усіх етапів його дорослішання!

 

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить