Планування вагітності

23.05.2019 0
plan-b-1.jpg?fit=800%2C518&ssl=1

Планування вагітності – стосується кожного!

Тренд, Мода, Ренесанс! Тенденція до формування смаку для відродження!

Знайомі терміни. Часто вживаються. Що ж нового?

Так адже кольорів теж тільки 7. А скільки відтінків! Цей текст – не створення веселки, а всього лише демонстрація деяких її відтінків. Які раптом виявляться корисними у Вашій палітрі знань.

Планування вагітності раніше асоціювалося, в більшій мірі, з контролем народжуваності.

На сьогоднішня  це більш широке поняття. Якому приділяється величезна увага в світі. Широко освітлювані рекомендації з планування вагітності мають на меті збереження здоров’я нинішньому поколінню і створення умов для народження здорового потомства.

Шлях до благополучного дітородіння – кілька місяців до зачаття, вагітність, пологи? Так, все дуже важливо. Ви до цього готові? Тоді – вперед! Пропонуємо нашим улюбленим пацієнткам стежки на цікавому маршруті планування вагітності:

здоровий спосіб життя! (Нагадуємо, що зловживання алкоголем і куріння до здорового способу життя відношення не мають). Раціональний режим з достатнім сном, помірним фізичним навантаженням, повноцінним харчуванням, відсутністю надмірних тривалих емоційних перевантажень – створює сприятливі умови для всіх обмінних процесів в організмі, зміцнює імунну систему, покращує Ваше здоров’я.

Перевірити свій календар щеплень: чи всі необхідні були проведені відповідно до віку. Але є випадки захворювань важкими інфекціями (кір, наприклад) у щеплених раніше людей. Краще визначити напруженість вашого імунітету проти деяких інфекцій – кір, краснуха. Для цього проводять дослідження крові на IgG кору і краснухи. Якщо результат аналізу показав незахищеність вашого організму проти цих інфекцій – щеплення зробити треба обов’язково. Але! жінці годі! до зачаття (не пізніше ніж за 3 місяці). З приводу вакцинації Вас завжди проконсультує більш детально інфекціоніст нашої клініки.

Відвідати гінеколога обов’язково! Він – Ваш соратник. І підкаже, які обстеження саме для Вас бажано провести.

Виняток інфекційних захворювань (хламідії, мікоплазми генітальної, гонореї, трихомонади, сифілісу, гепатитів В і С, ВІЛ інфекції), запальних, передракових захворювань жіночої статевої сфери на етапі планування вагітності зменшує ймовірність ускладнень під час самої вагітності. А своєчасне виявлення будь-яких хвороб визначає успішність лікування для збереження здоров’я жінки. Іноді виникає необхідність в корекції ваги до зачаття, в консультації і самостійно медичних фахівців, в обстежень крові на рівень гемоглобіну, показника рівня заліза, глюкози, вітаміну Д, показника благополучности роботи щитовидної залози (ТТГ). Гінеколог завжди пояснить Вам доцільність того чи іншого додаткового заходу

Виключити інші захворювання, які можуть виявитися зовсім недоречно під час вагітності. Терапевт, стоматолог, ЛОР лікар, флюорографія легень, УЗД щитовидної залози, нирок, черевної полості- допоможуть в діагностиці станів, які вимагають профілактичних дій або додаткових обстежень ще до зачаття. У нормативних документах немає обов’язковості в деяких цих дослідженнях. Але виявлені проблеми вже під час вагітності виявляються більш складні для їх вирішення.

– Якщо є захворювання. Консультація і допомога профільних фахівців, які Вас спостерігають вкрай важливі до зачаття. Вони помогутт правильно скласти для Вас план по корекції Вашого здоров’я на весь період «до», «під час» і «після» вагітності.

Сімейна або репродуктивна історія. Повторення одних і тих же хвороб в сім’ї або неблагополучна особисто Ваша репродуктивна історія (безпліддя, втрати вагітності і інше) може зажадати консультації генетика. Гінеколог на прийомі обов’язково з’ясовує Вашу сімейну, особисту історію захворювань. І підкаже, чи є в цьому необхідність.

Прийом препаратів. Якщо Ви постійно приймаєте будь-які препарати, приховувати не потрібно. Просто знадобиться консультація фахівця стосовно Вашого захворювання. Він визначить, чи треба щось міняти в їх прийомі на даний момент і при настанні вагітності.

– Всім жінкам для профілактики деяких вад розвитку плоду рекомендується прийом фолієвої кислоти в дозі 400 мкг на добу щодня за 3-4 місяці до зачаття і продовжити при настанні вагітності. Бажаність / необхідність збільшення дози фолієвої кислоти, прийому інших вітамінних комплексів або мікроелементів (препарати йоду) визначить гінеколог або терапевт.

 

Як бачите, стежки НЕ тернисті. І допомагають, найчастіше, без серйозних зусиль прийти до мети переможцями.

Ну і до чого ж, запитаєте Ви, в назві – «стосується кожного»?

Думаю, корисно знати, що здоров’я наших дітей, в тому числі і репродуктивне, залежить ще від багатьох чинників. Хороша екологія, повноцінне харчування, виховання гармонійного творчого світовідчуття, гідну освіту (в тому числі, сексуальне), своєчасна вакцинація від небезпечних інфекцій, навчання правильному ставленню до свого здоров’я, доступність медичної допомоги, можливість реалізації своїх творчих, професійних здібностей – все це допомагає формуванню кращого фізичного і психологічного здоров’я молоді. Дає можливість впевнено, відповідально відчувати себе в житті. Не мати небезпечних підліткових вагітностей. Але не відкладати народження дітей на занадто довго – до «кращих» часів. І ось це – стосується кожного з нас: створення відчуття особистого щастя, безпеки для наших дітей. Не завжди власних – але завжди наших. А, як відомо, щастя «заразливо». І обов’язково дійде до всіх нас.

Автор: Галина Петрова


Оставить комментарий

avatar
  Subscribe  
Notify of

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить