Пренатальний скринінг II триместру вагітності

Особливості пренатального скринінгу II триместру вагітності
У другому триместрі вагітності пренатальний скринінг надає інформацію про ризик розвитку у дитини вроджених генетичних патологій і дефектів.
Оптимальним періодом для проведення цієї діагностичної процедури є проміжок часу з 18 по 21 тиждень після зачаття. Для цього майбутній мамі необхідно здати аналіз крові і зробити УЗД плоду в клініці «Гравімед». Записатися на прийом до лікаря-гінеколога можна по телефону (044) 333-61-08. Вартість ультразвукового дослідження вагітної від 750 грн.
Пренатальний скринінг другого триместру вагітності
Другий дородовий скринінг включає в себе кілька аналізів крові, які визначають ризик розвитку того чи іншого хромосомного порушення у дитини в утробі матері. Тому важливість цієї процедури для своєчасної діагностики та формування подальшої стратегії поведінки складно переоцінити.
Скринінгові тести хоч і не дають 100% ймовірності розвитку певного генетичного порушення, але кажуть майбутній мамі про необхідність відвідати лікаря і під час очної консультації вислухати його рекомендації і пройти ряд додаткових досліджень.
Алла Лазаревич, акушер-гінеколог і фахівець з УЗ-діагностики клініки «Гравімед», рекомендує майбутнім мамам не хвилюватися і не піддавати свій організм додатковому стресу. Для цього дуже важливо детально розпитати лікаря про майбутню процедуру, яка, по суті, є рядовим обстеженням в період виношування малюка.
Які аналізи потрібні для проведення пренатального скринінгу?
Для отримання результатів скринінг-тестів необхідно пройти ультразвукову діагностику. УЗ-дослідження на цьому терміні дає можливість детально вивчити анатомію малюка і виявити вроджені вади, наприклад, відкриті дефекти нервової трубки і дефекти черевної стінки плоду.
Крім того, майбутній мамі запропонують пройти один з декількох біохімічних тестів:
• Подвійний тест: визначає два маркера β-hCG і AFP
• Потрійний тест: визначає три маркера β-hCG, AFP і uE3
• Четверний тест: визначає чотири маркери β-hCG, AFP, uE3 і inhibin A.
Якщо результат скринінг-тесту вкаже на високий пренатальний ризик, у майбутньої мами буде можливість пройти ще кілька додаткових діагностичних обстежень – кордоцентез, біопсію ворсин хоріона або амніоцентез.
Оставить комментарий