fbpx

Ультразвукова діагностика під час вагітності

23.04.2018 0
uzi-ploda.jpg

Чи потрібна ця процедура майбутній мамі?

Перед молодими парами, які недавно дізналися про вагітність, постає кілька непростих питань: чи потрібно робити УЗД, чи безпечна ця процедура для мами і малюка, чи є реальна необхідність в ній з медичної точки зору?

Невже вагітна?

Позитивний тест на вагітність означає, що життя жінки назавжди зміниться – попереду її чекає багато хвилюючих моментів.

Лікар-ехоскопіст зможе підтвердити наявність нового життя в животику мами. Ця процедура абсолютно безпечна для мами та її дитини. Вартість УЗД плоду в медичному центрі «Гравімед» становить  650 – 900 грн в залежності від терміну вагітності і кількості плодів в материнській утробі.

Крім УЗ-дослідження вагітність може підтвердити лікар-гінеколог в нашій клініці. Для цього йому достатньо провести огляд на гінекологічному кріслі або запропонувати майбутній мамі здати аналіз крові на визначення рівня хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ).

Консультація гінеколога під час вагітності

Галина Петренко, лікар-гінеколог клініки «Гравімед», розповідає, що під час проведення УЗД під час вагітності на ранньому терміні фахівець побачить лише невелике утворення, діаметр якого буде всього пару міліметрів. Тому визначити вагітність раніше 3-6 дня затримки менструації за допомогою цієї діагностичної процедури практично неможливо. Необхідно почекати ще 5-6 днів.

Як визначити вагітність на ранньому терміні: які ще аналізи потрібні?

Сучасні лікарі впевнені, що при позитивному результаті тесту, гарному самопочутті майбутньої мами та при відсутності у неї певних показань для цього підтверджувати вагітність додатково немає необхідності. Весь перший триместр жіночий організм треба залишити в спокої, та дати йому можливість адаптуватися і звикнути до свого нового стану.

В перші 12 тижнів жінці необхідно відвідати гінеколога, і по можливості вибрати з фахівцем відповідну програму ведення вагітності. У клініці «Гравімед» їх кілька.

• Пакет «Базовий» вартістю 21000 грн пропонує ведення фізіологічної вагітності кваліфікованими фахівцями клініки.

• Пакет «Максимум» вартістю 23500 грн пропонує ведення фізіологічної вагітності за розширеною програмою кваліфікованими фахівцями клініки.

• Пакет «Особливий» вартістю 26500 грн розрахований для майбутніх мам, які виношують двох або більше дітей.

Сучасні медики не вважають вагітність патологією. Майбутні мами можуть вести свій звичний спосіб життя – працювати, активно відпочивати, займатися спортом і саморозвитком.

Але в цей період все ж необхідно бути більш уважною до будь-яких змін у своєму самопочутті, і при необхідності записуватися на прийом до гінеколога. Щоб не забути поставити лікарю всі запитання, краще записати їх собі в свій «вагітний» блокнот або зберегти в смартфоні.

У чому важливість пренатального скринінгу для майбутніх мам?

Пренатальні скринінгові тести – це обстеження, яке виконується в період виношування дитини. Ця процедура допомагає визначити ймовірність розвитку у дитини специфічних вроджених захворювань.

Скринінг вказує на ризики розвитку тієї чи іншої патології. Якщо результати скринінгового тесту викликають питання, майбутній мамі необхідно записатися до лікаря-гінеколога і продовжити обстеження.

Для чого потрібен пренатальний скринінг?

Визначення і прогнозування розвитку певного ускладнення зовсім не означає, що найгірший варіант подій обов’язково настане.

Навпаки, при ранньому виявленні проблеми лікар-гінеколог зможе ефективно оцінити ризик виникнення ускладнень і своєчасно почне лікування майбутньої мами, що дозволить уникнути страждання малюка в маминому животику.

Проведення допологового скринінгу для виявлення хромосомної патології призводить до хвилювання у майбутніх мам.  Якщо жінка погано усвідомлює весь процес, очікування результатів індивідуального розрахунку ризику генетичної патології  дійсно може викликати в неї відчуття розгубленості.

Про що скажуть результати пренатального скринінгу?

А між тим, будь-які, навіть не дуже обнадійливі, результати обстеження абсолютно не означають, що у дитини, наприклад, синдром Дауна. Вони лише шляхом обчислень за певною формулою визначають майбутню маму в одну з груп підвищеного ризику по:

• хромосомних патологіям,

• загрозі переривання вагітності,

• вродженим вадам розвитку,

• порушенню функцій плаценти.

Дуже важлива в даному випадку консультація фахівця, який зможе правильно трактувати результати, і тільки після різнобічної діагностики вагітної дати їй свої рекомендації. Відвідати лікаря-гінеколога і пройти скринінг можна в клініці «Гравімед»:

• Вартість пренатального скринінгу I триместру залежить від обладнання і цілей обстеження – 450-1350 грн.

• Вартість пренатального скринінгу II триместру залежить від обладнання і цілей обстеження – 450-1350 грн.

Після отримання результатів необхідно записатися на прийом до лікаря. Він добре знайомий з вашою історією хвороби, тому всі серйозні і хвилюючі питання можна обговорити з ним під час консультації. Не зайвим буде запросити і чоловіка, сімейне консультування піде на користь всім членам сім’ї.

Коли проводять пренатальний скринінг?

• Скринінг I триместру – після 11 повних тижнів і до останнього дня 13 тижня вагітності. Для цього вагітній треба пройти УЗД плоду і здати необхідні аналізи крові (PAPP-A і ХГЧ) в 11-12 тижнів.

• Скринінг II триместру – з 16 до 21 тижня вагітності. Перед цим майбутній мамі потрібно пройти планове УЗД і здати необхідні аналізи крові (альфа-фетопротеїн, вільний естріол, ХГЧ) в 18-19 тижнів. На цьому терміні вагітності завдяки можливостям УЗ-діагностики можна повноцінно дослідити розвиток малюка, а також виключити деякі вади розвитку.

Для зручності вагітної всі ці дослідження можна пройти в один день, зробити це треба натщесерце.

Спеціальна програма по заданих математичними формулами з урахуванням віку, ваги та особливостей перебігу вагітності розрахує для жінки індивідуальну ймовірність зіткнутися з генетичними патологіями.

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


5 1 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить