fbpx

Вагітність Високого Ризику

08.01.2019 2
beremenaya.jpg

Пояснюємо. Дбаємо. Не панікуємо.

Вагітна жінка часто дуже вразлива до будь-яких фраз, що характеризують її вагітність не так, ніж вона очікувала. Тому іноді доводиться підбирати більш м’які інформаційні назви.

Спробую пояснити, що мають на увазі акушери-гінекологи, лікарі інших спеціальностей, як визначають ці ризики, що пропонують жінці, вагітність якої віднесена до високого ризику.

Коротенько про зміст термінів в цій фразі.

«ВАГІТНІСТЬ» – уточнюємо лише, що вагітність маткова. Вагітність позаматкова — вкрай високого ризику для життя жінки та потребує негайної госпіталізації. Вже в цьому реченні є поняття ступеню ризику, для кого цей ризик є та що робити в даному випадку. Хоча не завжди так все просто.

«ВИСОКОГО». Ступень «високості» умовний. Але вказує, що перевищує відомий середній рівень в більшій чи меншій мірі.

«РИЗИКу» – інакше небезпека.

Та найголовніше ризики –  чого та для кого? Мається на увазі можливість деяких відхилень від прийнятих нормальних показників стану пацієнта. Вони можуть бути більш для майбутньої матусі, можуть бути більш для майбутньої дитини. Хоча, найчастіше, взаємопов’язані. І це не дивно — мати та дитина майже одне ціле.

Отже, лікарі мають на увазі під цим терміном, що ризики якихось ускладнень під час вагітності у даної жінки є підвищеними.

Ймовірність деяких ускладнень вагітності лікарі акушери-гінекологи можуть визначати ще під час першого візиту вагітної жінки. Профілактика поодиноких з них (прееклампсії, затримки розвитку плода) є ефективною тільки, якщо розпочалася в першому триместрі вагітності (до 12 тижнів). Тому не зволікайте відвідати гінеколога.

Перший візит може бути тривалий. Зовнішній огляд жінки (колір та стан шкіри, стан кісток тощо), оцінка її емоційного стану, вимірювання артеріального тиску, ваги (надлишок або дефіцит ваги), інші первинні обстеження — все це надає інформацію для загальної оцінки здоров’я жінки. Історія її народження, розвитку, захворювань, сімейна історія (хвороби найближчих родичів) також можуть підказати, на що додатково потрібно звернути увагу.  Має велике значення проведення пренатального скринінгу першого триместру. Він за національною рекомендацією проводиться в 11-12 тижнів. Включає в себе: кілька лабораторних показників крові жінки, УЗД (проводиться оцінка строку вагітності, кількості плодів, особливості плідності, виключення ознак порушень в розвитку плода/плодів тощо) і розрахунок особистих ризиків жінки по розвитку декількох хромосомних хвороб плода/плодів та декількох ускладнень вагітності за спеціальною комп’ютерною програмою.

Якщо після обстеження лікар пояснив, що під час вагітності у Вас збільшена ймовірність або підвищення тиску, або порушення цукрового обміну, або вкорочення шийки матки (що є ризиком невиношування вагітності) тощо, не треба лякатися. Важливо прислухатися до порад лікаря та виконувати їх. Особливо це стосується жінок, які мають вже серйозні хронічні хвороби або їх вперше виявили під час вагітності. Тоді залучаються інші медичні фахівці для консультації та спеціальної медичної допомоги. Можливо, знадобляться додаткові обстеження. Не потрібно панікувати. Потрібно стати міцною командою зі всіма, хто про Вас дбає.

Хоча ризиків ускладнень під час вагітності існує багато. Це лише ризики. Зовсім не обов’язково, що ці ускладнення трапляться. У всякому разі співпраця з Вашим лікарем акушером-гінекологом та іншими лікарями допоможе зменшити ймовірність складнощів під час Вашої вагітності, яка вже стає трішечки й нашою.

Автор: Галина Петрова


коментаря

  • Екатерина

    08.01.2019 at 18:39

    Коротко и понятно! Очень важно, чтобы врач, который ведет тебя во время беременности, мог успокоить и объяснить все то, что написано в диагнозе! Галина Ивановна – врач, который помогла нам осуществить мечту, объяснить все риски и поддержать нас!

  • Алена

    10.01.2019 at 09:06

    Очень все понятно и доступно. Галина Ивановна всегда находит подход к каждому пациенту, спасибо Вам огромное, очень благодарна вам за всё.

Прокоментуйте


Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить