fbpx

Я вагітна

11.01.2018 0
ya-beremenna.jpg

Радість материнства. 

Материнство є однією з ключових емоцій завдяки яким існує людство. Чи не тому, коли ми взнаємо про вагітність, нас переповнює стільки позитивних емоцій. Скільки надій, віри та любові вкладається в вагітність! Через що іноді проходить вагітна жінка, для того щоб відчути перший крик свого немовляти? І все це для того щоб стати мамою! Це не легкий шлях, і для того щоб допомогти пройти його важливо щоб поруч знаходились близькі люди, які допоможуть подолати його. Добре коли до цього переліку, залучається лікар, який завжди прийде на допомогу в разі необхідності, допоможе та заспокоїть коли буде в цьому потреба, пройде разом з вагітною весь шлях до найщасливішої миті в житті кожної жінки, до народження дитини.
Власне для того щоб допомогти вагітній орієнтуватись серед всього різноманіття інформації ми й розпочинаємо цикл статей які висвітлять ряд важливих моменті, на нашу думку, на які слід орієнтуватись. Сподіваємось Ви нам допоможете своїми запитаннями та відгуками.

Термінологія.

Для початку необхідно визначитись з термінами які ми з такою « легкістю» використовуємо в своїй повсякденній роботі. Для більшості жінок така термінологія як: УЗД, скринінг, біохімічний скринінг, комбінований скринінг першого та другого триместру, не дай Боже, інвазивна діагностика, тощо, ні про що не говорить, принаймні до моменту настання вагітності. Тільки після того як жінка отримує звістку про те, що «я вагітна», ми поринаємо в чарівний світ пренатальної діагностики та при усвідомленому підході, робимо спроби дати відповідь на безліч питань які обов’язково виникають при бажаній вагітності.

Ми спробуємо дати відповідь на найбільш розповсюджені запитання. Перше що приходить на думку є: – а що далі з цим робити та куди звертатись? І ось відповідь: – йдемо до свого гінеколога. І власне це перше правильне запитання та відповідь на нього. Звісно можемо і зачекати, але мало знайдеться таких «відчайдух» яким все одно, принаймні ми на це сподіваємося.

Чим мені може допомогти лікар акушер-гінеколог?

Адже ми й так все знаємо, а якщо і ні, так для цього є «безмежні » простори інтернету на яких ми отримаємо всю інформацію яка нас цікавить. І ось тут нас чекає перша перепона яка нам заважає, задумайтесь на хвильку, який обсяг інформації Вам прийдеться обробити для того, щоб отримати відповіді на свої запитання і скільки часу необхідно виділити для цього. При введенні пошукового запиту: «Що робити під час вагітності » Ви отримаєте 162 000 результатів пошуку, причому необхідно знайти саме ту інформація яка буде корисна саме Вам. Лікар на це тратить 6 років навчання, 3 роки інтернатури та практики років з 10 щонайменше і все це для того щоб дати правильні відповіді на Ваші «прості» запитання, своєчасно встановити діагноз, призначити лікування, тощо. Тому єдина правильна порада це: – звертайтесь до свого лікаря як тільки Ви запідозрили вагітність.

І перше що необхідно зробити вашому лікарю, це встановити сам факт вагітності. Для цього у нас існує декілька методів, але ключовим є ультразвукове дослідження яке дасть нам відповідь на цілу низку запитань: чи маткова це вагітність чи позаматкова, встановить термін вагітності, чи одноплідна вагітність чи багатоплідна, дозволить виключити аномалії розвитку матки і багато інших не менш важливих запитань. До 10 тижнів вагітності необхідно пройти 2 ультразвукових дослідження. На першому, як ми вже зазначили, встановлять маткову вагітність за наявністю плідного яйця, на другому, яке проводиться через 2-3 тижні, можемо спостерігати за динамікою розвитку плідного яйця та бачимо сам ембріон з серцебиттям, що є надзвичайно важливим. Погодьтесь, що коли з сім’єю приходиш на перший скринінг в 12 -13 тижнів, та очікуєш побачити дитинку, а натомість бачимо тільки плідне яйце без ембріона (цей стан називається анембріонією), є, но зовсім бажаною ситуацією. Для того щоб уникнути таких проблем і необхідно провести два УЗД до 10 тижнів, або одне, якщо ми вже бачимо ембріон з серцебиттям, насамперед це залежить від терміну вагітності на якому жінка вперше звернулась до лікаря.

Звісно це тільки невеликий перелік запитань на які ми отримаємо відповідь, насправді об’єм інформації та запитань який «роїться» в голові лікаря є набагато більшим, і від того наскільки вірно він ним скористається залежить дуже багато. Відкрию Вам невеликий секрет : вміння лікаря надати саме ту інформацію яка Вам необхідна і при цьому стриматись (це надзвичайно важко), та не надати негативну інформацію про те що може бути (в більшості випадків не відбувається) є ключовим, це запорука психологічної рівноваги та спокою пацієнта.
Все що нам остається побажати це потрапити саме до такого лікаря.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить