fbpx

Гіпотиреоз

24.08.2018 0
gipotireoz-1.jpg

Лікування гіпотиреозу: на що звернути увагу

Гіпотиреоз – це патологічний стан, при якому організм відчуває нестачу певних гормонів, що відповідають за контроль обміну речовин. Тому рано чи пізно пацієнти з цією патологією можуть відчути симптоми, пов’язані з недостатньо активним метаболізмом.

За різними оцінками, кожна дванадцята людина в світі страждає на це захворювання. У жінок воно зустрічається трохи частіше, ніж у чоловіків. Близько 10% представниць прекрасної статі відчувають певний гормональний дефіцит.

На жаль, гіпотиреоз дуже часто залишається недіагностованим. Сьогодні мільйони людей в Україні і світі хворіють на гіпотиреоз і навіть не знають про це. При цьому для успішної корекції стану вкрай важлива своєчасна діагностика і вчасно розпочате лікування.

Причини розвитку гіпотиреозу

Головною причиною розвитку гіпотиреозу є запалення. Гострий або хронічний запальний процес в щитоподібній залозі призводить до того, що значна частина її клітин пошкоджена, а тому цей орган не здатний виробляти гормони в достатній кількості.

Найбільш поширеною причиною відмови залози є аутоімунний тиреоїдит або тиреоїдит Хашимото – запалення щитоподібної залози спровоковане відповіддю власної імунної системи пацієнта.

Видалення щитоподібної залози

Друга поширена причина – медичні процедури. Лікування багатьох патологій щитоподібної залози, в тому числі раку, вимагає хірургічного видалення її частини або всього органу. Якщо залишена частина залози буде занадто малою для задоволення потреб організму, у пацієнта буде розвиватися гіпотиреоз.

Сучасні хірурги прагнуть видалити вузли або інші новоутворення, залишивши при цьому як мінімум половину щитоподібної залози. Іноді частки, що залишилася, і перешийка буває достатньо для задоволення потреби в гормонах. Однак у багатьох пацієнтів в довгостроковій перспективі залоза не зможе задовольнити попит організму.

Тиреотоксикоз з дифузним токсичним зобом або хворобу Грейвса-Базедова лікарі рекомендують лікувати за допомогою терапії радіоактивним йодом, метою якої є знищення частини щитоподібної залози, щоб запобігти подальшому збільшенню зоба та гіпертиреозу.

Існує ще кілька причин розвитку гіпотиреозу, коли повністю здорова щитоподібна залоза не створює достатньої кількості гормону через проблеми з гіпофізом. Якщо він не виробляє достатньої кількості тиреотропного гормону (ТТГ), щитоподібній залозі просто не надходить «команда» виробляти свою частину гормонів.

Симптоми гіпотиреозу

• Втома;

• Слабкість;

• Збільшення ваги або труднощі зі схудненням;

• Сухе волосся;

• Суха і бліда шкіра;

• Випадіння волосся;

• Чутливість до холоду;

• Судоми і м’язові болі;

• Запори;

• Депресія;

• Дратівливість;

• Погіршення концентрації та пам’яті;

• Порушення менструального циклу у жінок;

• Зниження лібідо.

У кожної окремої людини кількість ознак захворювання може відрізнятися в залежності від тяжкості дефіциту гормонів щитоподібної залози і тривалості періоду, коли організм був позбавлений необхідної кількості гормону.

У одних пацієнтів може бути вираженим лише один симптом, наприклад, суттєве збільшення маси тіла. Інші не відчують цієї проблеми взагалі, а основною їх скаргою буде депресія. У більшості людей, що страждають від гіпотиреозу, буде спостерігатися поєднання цих симптомів. Іноді ж захворювання протікає взагалі без зовнішніх проявів, або вони незначні, а тому лишаються непоміченими.

Лікування гіпотиреозу в Києві

Якщо у вас є хоча б частина цих симптомів, вам потрібно обговорити їх з лікарем-ендокринологом. Записатися на прийом до кваліфікованого фахівця клініки «Гравімед» можна за телефоном +38 (044) 333-61-08 або за допомогою спеціальної онлайн-форми на сайті медичного центру.

При відсутності ефективного лікування симптоми гіпотиреозу зазвичай прогресують. У деяких випадках ускладнення можуть призвести до важкої депресії, серцевої недостатності та інших патологій.

При сучасному рівні діагностики гіпотиреоз можна діагностувати за допомогою простого аналізу крові. Крім того, лікар може порекомендувати записатися на УЗД щитоподібної залози або деякі інші обстеження.

• Консультація ендокринолога – 400 грн;

• УЗД щитоподібної залози – 400 грн;

• УЗД щитоподібної і паращитоподібної залози – 450 грн.

Лікування гіпотиреозу

Стандартне лікування гіпотиреозу включає в себе щоденний прийом гормональних препаратів, які допоможуть заповнити нестачу гормонів.

Через один-два тижні після початку лікування зазвичай можна помітити перші позитивні зміни, наприклад, поліпшення самопочуття. Грамотно підібрані лікарські препарати з часом допоможуть перемогти ще однин дуже неприємний прояв патології – зайву вагу. Однак для цього потрібно виконувати всі рекомендації лікаря – дотримуватися помірної дієти, займатися спортом і, що дуже важливо, знайти для себе хобі, яке допоможе взяти під контроль ознаки сезонної депресії.

Варто враховувати, що підбір оптимальної дози ліків може зайняти певний час, тому лікар може порекомендувати перевірити рівень тиреотропного гормону (ТТГ) через два-три місяці. Надлишок гормону може викликати:

• Підвищений апетит;

• Безсоння;

• Прискорене серцебиття;

• Запаморочення.

При деяких супутніх патологіях серця або лікуванні важкої форми гіпотиреозу лікар може поступово збільшувати рекомендовану дозу, дозволяючи серцю поступово адаптуватися до зміни обміну речовин.

Якщо ви змінюєте лікарський засіб, повідомте про це свого лікаря, щоб переконатися, що цей препарат підходить саме вам. Крім того, важливо не знижувати дозу і не припиняти приймати препарат після отримання першого позитивного результату. В такому випадку всі симптоми гіпотиреозу поступово повернуться.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить