fbpx

БАЖАТИ ЗНАТИ ДІЯТИ

10.11.2018 1
conferency.jpg

Навмисно в назві теми залишила можливість кожному читачеві поставити свій знак між словами: кому плюс, а кому знак оклику. Може знайдуться і інші знаки, які, сподіваюся, підкреслять, але не перекреслять значущість цих слів.

2-3 листопада 2018 року в Києві проходила конференція акушерів-гінекологів на тему дуже важливу та актуальну – профілактика, своєчасна  діагностика, успішне лікування онкологічних захворювань шийки матки, піхви, вульви. Величезна робота організаторів цієї конференції, авторитетів в галузі акушерства-гінекології, онкології зі створення Національного консенсусу, якій допоможе лікарям вибрати вірний напрямок дій для профілактики раку шийки матки у жінок, блискучі доповіді, представлений досвід організації своїх медичних служб запрошеними фахівцями з Туреччини, Великої Британії, Швеції, Росії, Білорусії, великий повний зал акушерів-гінекологів, які не тільки уважно слухали, фотографували слайди, а й вступали в дискусії, ставили багато запитань доповідачам – все це надає впевненість у можливості позитивних тенденцій в нашій країні по боротьбі з онкологічними захворюваннями у жінок, зокрема з раком шийки матки.

На мою думку, пацієнтам важливо знати певну інформацію, незважаючи на те, що ці знання можуть викликати занепокоєння. Але вони можуть врятувати ваше життя. З усього великого інформаційного матеріалу постараюся виділити лише декілька пунктів:

  1. Захворюваність на рак шийки матки існує у всіх країнах. У деяких країнах створені спеціальні державні програми для боротьби з цим захворюванням. В Україні, поки що, такої державної програми немає. Тому величезні зусилля медичної спільноти спрямовані на розробку заходів для вирішення проблеми в наших реаліях.

Але жодна, навіть сама чудова програма не дасть 100% позитивний результат, якщо жінка сама не БАЖАТИме брати в ній участь!

  1. Вже відома головна причина цього захворювання – інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). Видів ВПЛ існує багато, але кілька з них є найбільш агресивними і небезпечними. Їх називають високо онкогенними. Тому в даний час в програму профілактики раку шийки матки деякі країни включили обов’язкове обстеження на високо онкогенні ВПЛ. Таке обстеження проводиться з певного віку з різною частотою. Виявлення ВПЛ включає в себе наступні кроки обстежень, які є індивідуальні для кожної пацієнтки по існуючим протоколам даної країни. Наші лікарі знайомі з такими сучасними підходами в обстеженні і можуть їх Вам запропонувати. Хоча в Україні обстеження на ВПЛ оплачує сама пацієнтка.

Інфікування ВПЛ буває нерідко. Це не вирок! Організм сам може впоратися з ним. Небезпеку становить його тривале існування в організмі (зокрема, шийці матки) і поєднання з іншими захворюваннями, які можуть йому створювати сприятливі умови для руйнівної дії.

  1. Можливо! не допустити онкологічне захворювання шийки матки та успішно лікувати при ранньому виявленні. Головне, самій жінці про це ЗНАТИ і не ігнорувати візити до гінеколога. 
  2. Величезна надія на повну перемогу над цим захворюванням покладається на вакцинацію дівчаток і хлопчиків проти ВПЛ! Існує вже кілька вакцин, зареєстрованих в Україні. І про це треба інформувати. Тому що: є тенденції до більш раннього початку статевого життя нашими дітьми і більш частої зміни статевих партнерів, презерватив не захищає від ВПЛ (хоча безумовно тільки він може захистити від інших, не менш небезпечних статевих інфекцій), зростає частота інфікування, і не завжди організм в змозі сам з ним впоратися. А ліків проти цього вірусу поки не знайдено. Тому вакцинація надає шанс уникнути інфікування. Але! Вакцинація ні в якому разі не замінює регулярні огляди у гінеколога. ДІЯТИ доведеться і самій жінці — прийти до лікаря!

Автор: Галина Петрова


коментар

  • Євген

    08.01.2019 at 16:57

    Всё очень правильно! Мы живём в Европейской стране и учитывая интенсивность нашей жизни и расширения разнообразных контактов для нашей молодёжи это в высшей степени актуально! Это реальная забота о нашем и последующих поколениях! Нужна такая информация и возможно рекламные компании о необходимости вакцинации! Болезнь лучше предупредить, чем её лечить.

Прокоментуйте


Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить