fbpx

Дисплазії шийки матки

06.03.2019 0
displaziya.jpg

Що таке дисплазія шийки матки?

Під цим поняттям ховається патологічна зміна клітин, що знаходяться на її поверхні (епітелії). Якщо простіше, це стан, коли нормальний епітелій замінюється патологічним, нездатним виконувати свою функцію.

Дисплазію часто плутають з цервікальної ерозією. Але для цього захворювання характерні не патологічні зміни епітелію, а його механічне пошкодження, мікротравми. Візуально недуги дуже схожі. Тому для визначення точного діагнозу необхідно записатися на кольпоскопію, а також взяти мазок та провести цитологічне дослідження отриманого матеріалу.

Причини дисплазії дуже різнорідні. Фахівці головну роль відводять вірусу папіломи людини. Саме при наявності цієї інфекції найчастіше розвиваються патологічні зміни епітелію.

До інших чинників, що підвищують ризик виникнення ДШМ, відносять:

захворювання, що передаються статевим шляхом;
• герпес;
• імунодефіцит;
• ранній досвід статевого життя;
• тривале вживання ОК(оральних контрацептивів);
• аборти;
• спадковість;
• патології ендокринної системи.
Захворювання може довгий час не турбувати жінку, вона може навіть не здогадуватися про його існування. Однак з часом виникає свербіж та дискомфорт, які змушують якомога швидше звернутися до лікаря.

Існують кілька ступенів дисплазії шийки матки:

   • легкий, коли зміни торкнулися не більше ніж 1/3 епітелію;
   • помірний, якщо уражено 50% тканин;
  • важкий, при ураженні більш ніж 2/3 поверхні.

Деякі фахівці пов’язують з розвитком дисплазії психосоматичні чинники, коли жінка не відчуває себе коханою та бажаною.

Дисплазія при вагітності та після пологів

Чи потрібно панікувати майбутній мамі, якщо вона на огляді чує від лікаря діагноз “дисплазія”? Дійсно, фахівці відзначають, що поєднання вагітності та дисплазії не можна лишати без уваги. Особливо, якщо ступінь хвороби важкий, бо це підвищує ризик настання передчасних пологів. Потрібно пам’ятати про те, що під час виношування дитини не проводять ніяких лікувальних процедур, направлених на ліквідацію ДШМ. Тільки регулярне обстеження у гінеколога. Біопсію беруть тільки у виняткових випадках, якщо лікар має підозри, що має справу з раком шийки матки.

Але є й хороша новина: якщо вперше незначна ДШМ була виявлена при вагітності, є висока ймовірність самовільного регресу захворювання. З чим це пов’язано, вчені поки сказати не можуть, бо подібні дослідження під час вагітності вважаються неетичними.

При важкому ступені дисплазії проводять кесарів розтин. У разі меншого ураження тканин лікар розгляне можливість пологів природним шляхом.

Після народження дитини та під час грудного вигодовування, на шийці матки теж можуть відбуватися зміни. Молодій мамі потрібно обов’язково провести забір матеріалу з наступним цитологічним дослідженням приблизно через 11-12 місяців після пологів, а також через 3-4 місяці після закінчення лактації.

Чи потрібно лікувати дисплазію

Сама по собі ДШМ не приносить особливого дискомфорту і не є небезпечною, але фахівці вважають її передраковим станом. Тому природно, що цей стан вимагає пильного спостереження у гінеколога.

З метою профілактики захворювань шийки матки, рекомендується:

   • регулярні обстеження у гінеколога не рідше ніж 1 раз на 2 роки;
  • проведення ПАП-тесту кожні 2 роки.

Згідно зі статистикою до розвитку дисплазії схильні майже 11,5% жінок, щороку цей діагноз ставлять 40 000 000 жінок у світі. А рак шийки матки займає перше місце за смертністю.

Трохи цифр:

   • 1% ДШМ першої фази переходить в помірну або важку форму;
   • 16% помірної форми захворювань переростає у важку за два роки, а ще 25% за п’ять років;
  • 32% жінок з важкою формою ДШМ зіткнулися з раком протягом життя.
0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить