fbpx

Елегантний вік 40+

24.03.2018 0
age40.jpg

У житті кожної жінки рано чи пізно настає момент,

коли вона повинна визначитися зі своїм віком

і дотримуватися його до кінця.

Х. Роуленд

Блиск в очах, струнка фігура, захопленість своєю справою і прекрасне самопочуття – жінка має відчувати себе такою, незалежно від віку. Природа наділила жінку силою і енергію для народження дітей. Для кожної, індивідуально, на це відведений певний біологічний вік.

Дітородна функція припиняється, при настанні менопаузи, як кажуть в народі – клімакс (клімактерій).

Зрозуміло, що 40 років, це не просто арифметика 20+20 – це фізіологічна зміна самопочуття та зовнішній вигляду.  Але це зовсім не означає, що в період пременопаузи (час  коли організм готується до останньої менструації) жінка неодмінно повинна змінюватись у вигляді, набирати зайву вагу та  сприймати нові скарги та діагнози,  як дань.

Реальність сьогодення, потребує від сучасної жінки ще тривалий час залишатися соціально активною та цікавою для оточуючих.

a woman goes to work

Досвідчені лікарі впевнені,  жінка повинна і може залишатися красивою, здоровою та активною,  навіть після настання менопаузи. Річ йде не про пластичні операції  та дорогу косметику, хоча це має місце бути, ми говоримо про сучасну ендокринну гінекологію.

Головною причиною змін в жіночому організмі і зовнішності є гормональні зміни.

При настанні осіннього періоду  40 «+» у жінки знижується синтез статевих гормонів, що призводить до змін, як зовнішніх, так і внутрішніх. З’являються певні труднощі залишатися стрункою: спортзал і та різноманітні дієти не призводять до швидкого та стабільного позитивного ефекту, а еластичність шкіри легко втрачається і важко підтримується косметичними процедурами.

Три головних  «слона», які підтримують гормональну жіночу сферу:

  • естроген – гормон краси
  • тестотерон – гормон сексуальності
  • прогестерон – гормон вагітності

Саме ці природні джерела жіночої енергії та сили починають залишати жіночий організм в період пременопаузи. Дефіцит естрогенів призводить до зниження тургору шкіри та появі зморшок. Небажання інтимної близькості (зниження лібідо) та втрата «смаку до життя» говорить про дефіцит андрогенів.

Зниження синтезу статевих гормонів з часом призводить до внутрішніх змін в організмі жінки: проблеми з боку ендокринної системи (припливи і підвищена пітливість, цукровий діабет другого типу),  з боку уро-генітальної системи (сухість, подразнення, свербіж, зниження сексуального потягу, проблеми з сечовипусканням), з боку серцево-судинної системи (підвищення артеріального тиску, тахікардія), з боку кісткової системи (підвищена ламкість кісток, остеопороз).

Пізніше, вже в період постменопаузи (час після останньої менструації) вище перераховані прояви і ризики гостро зростають.

З часом,  жінка досягає піку гормонального виснаження, що призводить до глобального  гормонального дефіциту –  зростають ризики переломів внаслідок остеопорозу, порушень зору і слуху, ризик інфаркту, інсульту і хвороби Альцгеймера.

Нажаль, ще досі багато жінок навкруги вважають, що такі симптоми – неминучі, що   клімакс (клімактерій) вважається процесом, який не вимагає лікування та втручання. Сьогодні ми маємо спосіб спростувати цей міф – підтримати жіноче здоров’я, а значить і красу, під час менопаузи.

Назва йому – менопаузальна гормональна терапія (МГТ).

women's time

Треба відмітити, що першою допомогою при гормональній перебудові є раціоналізація режиму відпочинку, активності, харчування.

Важливо повністю відмовлятися від шкідливих звичок, зменшити стреси, не забувати про регулярні фізичні навантаження та заняття спортом, нормалізувати свій сон.

Необхідно звернути увагу на щоденний раціон, який повинен включати кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти, рибу, морепродукти, горіхи. Бажано виключити жирну, гостру, солону, копчену їжу, зменшити або виключити вживання алкоголю.

Не менш важливим, є знайомство та спілкування з грамотним спеціалістом з питань менопаузи, якому можна довіряти. 

Для вироблення подальшого маршруту пацієнтки в період пременопаузи, менопаузи  та пост менопаузи частою необхідністю є робота лікарського консиліуму, який включає в себе гінеколога-ендокринолога, маммолога,  кардіолога, невролога, гастроентеролога, ендокринолога, дерматолога, офтальмолога, дієтолога, ортопеда та психолога.

Не нехтуйте собою та вчасно зверніться до фахівців, якщо помітили наступні прояви :

  • зміна менструального циклу  – менструальні цикли раптово або поступово стають рідкісними та скудними, з часом повністю пропадають.

Нерегулярні менструальні цикли можуть бути першою ознакою наближення менопаузи.

  • припливи – характерна скарга, в період менопаузи. 

На фоні повного спокою, раптове відчуття  жару, спека в обличчі, шиї і грудях, почервоніння, підвищене потовиділення, які тривають всього декілька хвилини

  • немотивоване порушення сну (безсоння)
  • біль та дискомфорт під час статевого акту, пов’язаний з атрофією тканин піхви через зниження рівня естрогену
  • порушення  психо-емоційного стану (підвищена дратівливість, тривожність і нервозність, часті перепади настрою, плаксивість, схильність до депресії)
  • зовнішні прояви  сухість шкіри, підвищена ламкість нігтів, випадіння волосся, підвищене відкладання підшкірного жиру в ділянці  талії,  втрата відчуття повноти в грудях,  збільшення ваги тіла.

Жінка елегантного віку, яка вміло навчиться підкреслити свої достоїнства, почути свій організм та вчасно приховати недоліки – легко впорається зі змінами, який дарує їй фізіологічний осінній період.

Справжній фахівець легко доведе,  що жінка  досягнувши віку 40 «+» тривалий час здатна залишатися бажаною і ефектною, бадьорою і енергійною, не втрачаючи власної унікальності і шарму,  зберігати внутрішню гармонію, як і раніше. Просто необхідно докласти для цього трохи більше зусиль та часу.

happy woman

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить