Ерозія шийки матки

04.12.2017 0
erozia.jpg?fit=680%2C436&ssl=1

Ерозія шийки матки – чи вартий цей діагноз серйозного відношення до нього?

Давайте розглянемо основні пункти цього діагнозу, який жінка доволі часто чує при візиті до гінеколога.

Ерозія шийки матки – це доброякісний стан, сутність якого в особливостях співвідношення циліндричного та плаского епітелію шийки матки. Стан, а не захворювання. Стан, через який проходить кожна жінка на етапі розвитку від дівчини до жінки. Стан, який залежить від особливостей гормонального статусу жінки. До певного віку наявність ерозії шийки матки є абсолютно фізіологічним і нормальним явищем.

Шийка матки – це частина матки, яка виступає в просвіт піхви, має циліндричну або конічну форму, завдовжки в цілому близько 40 мм, в середині має вхід в порожнину матки – цервікальний канал, який має внутрішнє вічко (знаходиться в ділянці переходу каналу в порожнину матки) та зовнішнє вічко (знаходиться на зовнішній частині каналу, там де шийка відкривається в піхву). Всередині цього каналу шийка вкрита циліндричним епітелієм (як і порожнина матки), вся інша, зовнішня, частина шийки матки вкрита багатошаровим пласким епітелієм, як і вся слизова піхви. Межа між цими двома епітеліями має назву – зона стику або зона трансформації. В різні вікові періоди ця зона може знаходитись на різних рівнях – в ідеалі (з 25 років) ця межа знаходиться на рівні зовнішнього вічка шийки матки.

матка

Шийка матки – такий собі вартовий на вході в матку. Саме вона забезпечує проникнення сперміїв в порожнину матки, запобігає потраплянню інфекцій в порожнину матки, утримує плід протягом всього терміну вагітності. Здоров’я шийки матки – одна з основних задач лікаря гінеколога. На щастя, шийка доволі гарно підлягає огляду, доступна для взяття матеріалу з її поверхні.

Ерозія або ектопія шийки матки – стан, при якому циліндричний епітелій розповсюджується на зовнішній частині шийки матки.

ерозія шийки матки

Причини виникнення ерозії

До певного віку (до 25 років) наявність ерозії є абсолютною нормою. Площа ерозії змінюється від початку у дівчини овуляторних циклів. Ерозія «зменшується» за рахунок пересування зони трансформації в напрямку до зовнішнього вічка, внаслідок чого циліндричний епітелій заміщується багатошаровим пласким епітелієм. Відбуваються ці зміни внаслідок циклічного впливу жіночих гормонів – естрогена та прогестерона. При правильному менструальному циклі процес «зникнення ерозії» завершується до 25 років.

Процес зникнення ерозії може гальмуватися при деяких станах:

  • порушення гормональної регуляції
  • ранній початок статевого життя – раніше ніж 16 років
  • приєднання урогенітальних інфекцій
  • травми шийки матки – аборти, вишкрібання порожнини матки, пологи
  • індивідуальні фактори

Окрім вищезазначеної вродженої ерозії, яка може змінитися під впливом багатьох факторів, існують так звані «набуті ерозії або ектропіони» – ті, що виникають внаслідок серйозних травм шийки матки, частіше всього при пологах. Результатом таких травм є виворіт внутрішньої частини шийки назовні.  На відміну від вродженої ерозії – ектропіон сформований остаточно та самозникненню не підлягає. Ектропіон також не є патологічним станом.

Як може жінка відчувати ерозію?

В багатьох випадках ерозія ніяк себе не проявляє. Іноді жінка може звертати увагу на надмірні виділення, збільшення частоти запальних процесів, іноді (дуже рідко) дискомфорт під час статевого акту.

Чи є ерозія проблемою, яку потрібно обов’язково лікувати? В більшості випадків – ні. Це доброякісний процес, на який не потрібно примусово впливати, «заживляти», і який не передбачає проблем в майбутньому для здоров’я жінки.

В яких випадках потрібно впливати на ерозію?

Тоді, коли вона викликає скарги у жінки. Іноді ерозія спричиняє надмірні виділення з статевих шляхів, дискомфорт при статевих актах, часті запальні захворювання. В таких випадках ерозії лікуються тільки одним шляхом – деструкцією шийки матки з метою відновлення нормальної анатомії шийки.

Як можна діагностувати ерозію – при огляді у гінеколога, методом кольпоскопії з проведенням спеціальних проб.

Клініка Гравімед оснащена високоякісним обладнанням – кольпоскопами, системою відео- та фотофіксації знімків шийки матки, апаратами для радіохвильового метода лікування ерозій шийки матки.  Гінекологи клініки проведуть якісне обстеження, експертну оцінку стану шийки матки, лікування – з наданням всієї необхідної документації.

Галина Петренко

Автор: Галина Петренко


Оставить комментарий

avatar
  Subscribe  
Notify of

Медичний центр Київ Оболонь

Місія Медичного центру «Гравімед» полягає у створенні якісної, доступної медичної послуги для широкого загалу населення та формування культури ставлення людей до свого здоров’я, як до найвищої цінності та найдорожчого багатства людини.

Акція на масаж
Оплати 10 сеансів масажу і отримай (10% знижку)

пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ (метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08 info@gravimed.com.ua

Понеділок - п'ятниця: 8:30 - 19:30 Субота: 9:00 - 18:00

Неділя: вихідний

Гравімед © 2017-2019