fbpx

Ерозія шийки матки

04.12.2017 0
erozia.jpg

Ерозія шийки матки – чи вартий цей діагноз серйозного відношення до нього?

Давайте розглянемо основні пункти цього діагнозу, який жінка доволі часто чує при візиті до гінеколога.

Ерозія шийки матки – це доброякісний стан, сутність якого в особливостях співвідношення циліндричного та плаского епітелію шийки матки. Стан, а не захворювання. Стан, через який проходить кожна жінка на етапі розвитку від дівчини до жінки. Стан, який залежить від особливостей гормонального статусу жінки. До певного віку наявність ерозії шийки матки є абсолютно фізіологічним і нормальним явищем.

Шийка матки – це частина матки, яка виступає в просвіт піхви, має циліндричну або конічну форму, завдовжки в цілому близько 40 мм, в середині має вхід в порожнину матки – цервікальний канал, який має внутрішнє вічко (знаходиться в ділянці переходу каналу в порожнину матки) та зовнішнє вічко (знаходиться на зовнішній частині каналу, там де шийка відкривається в піхву). Всередині цього каналу шийка вкрита циліндричним епітелієм (як і порожнина матки), вся інша, зовнішня, частина шийки матки вкрита багатошаровим пласким епітелієм, як і вся слизова піхви. Межа між цими двома епітеліями має назву – зона стику або зона трансформації. В різні вікові періоди ця зона може знаходитись на різних рівнях – в ідеалі (з 25 років) ця межа знаходиться на рівні зовнішнього вічка шийки матки.

матка

Шийка матки – такий собі вартовий на вході в матку. Саме вона забезпечує проникнення сперміїв в порожнину матки, запобігає потраплянню інфекцій в порожнину матки, утримує плід протягом всього терміну вагітності. Здоров’я шийки матки – одна з основних задач лікаря гінеколога. На щастя, шийка доволі гарно підлягає огляду, доступна для взяття матеріалу з її поверхні.

Ерозія або ектопія шийки матки – стан, при якому циліндричний епітелій розповсюджується на зовнішній частині шийки матки.

ерозія шийки матки

Причини виникнення ерозії

До певного віку (до 25 років) наявність ерозії є абсолютною нормою. Площа ерозії змінюється від початку у дівчини овуляторних циклів. Ерозія «зменшується» за рахунок пересування зони трансформації в напрямку до зовнішнього вічка, внаслідок чого циліндричний епітелій заміщується багатошаровим пласким епітелієм. Відбуваються ці зміни внаслідок циклічного впливу жіночих гормонів – естрогена та прогестерона. При правильному менструальному циклі процес «зникнення ерозії» завершується до 25 років.

Процес зникнення ерозії може гальмуватися при деяких станах:

  • порушення гормональної регуляції
  • ранній початок статевого життя – раніше ніж 16 років
  • приєднання урогенітальних інфекцій
  • травми шийки матки – аборти, вишкрібання порожнини матки, пологи
  • індивідуальні фактори

Окрім вищезазначеної вродженої ерозії, яка може змінитися під впливом багатьох факторів, існують так звані «набуті ерозії або ектропіони» – ті, що виникають внаслідок серйозних травм шийки матки, частіше всього при пологах. Результатом таких травм є виворіт внутрішньої частини шийки назовні.  На відміну від вродженої ерозії – ектропіон сформований остаточно та самозникненню не підлягає. Ектропіон також не є патологічним станом.

Як може жінка відчувати ерозію?

В багатьох випадках ерозія ніяк себе не проявляє. Іноді жінка може звертати увагу на надмірні виділення, збільшення частоти запальних процесів, іноді (дуже рідко) дискомфорт під час статевого акту.

Чи є ерозія проблемою, яку потрібно обов’язково лікувати? В більшості випадків – ні. Це доброякісний процес, на який не потрібно примусово впливати, «заживляти», і який не передбачає проблем в майбутньому для здоров’я жінки.

В яких випадках потрібно впливати на ерозію?

Тоді, коли вона викликає скарги у жінки. Іноді ерозія спричиняє надмірні виділення з статевих шляхів, дискомфорт при статевих актах, часті запальні захворювання. В таких випадках ерозії лікуються тільки одним шляхом – деструкцією шийки матки з метою відновлення нормальної анатомії шийки.

Як можна діагностувати ерозію – при огляді у гінеколога, методом кольпоскопії з проведенням спеціальних проб.

Клініка Гравімед оснащена високоякісним обладнанням – кольпоскопами, системою відео- та фотофіксації знімків шийки матки, апаратами для радіохвильового метода лікування ерозій шийки матки.  Гінекологи клініки проведуть якісне обстеження, експертну оцінку стану шийки матки, лікування – з наданням всієї необхідної документації.

Галина Петренко

Автор: Галина Петренко


Прокоментуйте


Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить