fbpx

Герпес

28.09.2018 0
gerpes-1.jpg

Все, що ви хотіли знати про герпес, але соромилися запитати

Герпес або герпетична інфекція — одне з найбільш прихованих та вкрай неприємних захворювань. Воно непомітно окупує організм людини, ніколи не проходить назавжди, потребує тривалого лікування, легко передається іншим, заважає завагітніти та жити повноцінним статевим життям. Він стає причиною особистого дискомфорту, людина живе в очікуванні загострень…

Навколо герпесу склалося безліч медичних міфів. Спробуємо розібратися, де правда, а де вигадка, відповівши на декілька найпоширеніших питань про цей вірус.

Скільки є видів герпесу?

Сучасні лікарі розрізняють вісім різновидів вірусу. Але найбільш поширені три з них: 1 тип — всім відома «застуда», що зудить на червоній облямівці губ, 2 тип викликає патології статевої системи, і 3 тип — вітрянка і оперізувальний лишай. А герпес сьомого типу, наприклад, провокує виникнення синдрому хронічної втоми. Ще один тип герпесу передається через шкіру і часто зустрічається у спортсменів, які займаються боротьбою та іншими видами спорту, які передбачають тісний контакт.

Вірус герпесу — це паразит, який живе всередині клітин і вбудовується в її генний апарат. Він розмножується разом з клітиною, тому вірус передає змінену генну інформацію наступним поколінням клітин.

Симптоми генітального герпесу

Лікарі розрізняють первинний генітальний герпес та рецидиви. Перші симптоми з’являються вже на першому тижні після зараження. Зазвичай відразу страждає шкіра на зовнішніх статевих органах та навколо анусу.

Уражені ділянки набрякають, з’являється відчуття печіння та гострий біль. Загальне самопочуття погіршується, у людини без видимих причин підвищується температура і  виникає головний біль. А вже через пару днів проступають бульбашки з прозорою  рідиною. Після них залишаються виразки червоного кольору, які самостіно загоюються приблизно за 2 тижня. Крім того, пацієнти скаржаться на біль при сечовипусканні.

Як полегшити симптоми?

При перших ознаках захворювання слід записатися до фахівця, а не займатися самолікуванням. Якщо потрапити до лікаря зараз немає можливості, слід прийняти знеболююче (ібупрофен), прикласти холод (лід у чистій тканині), приймати ледь теплу сольову ванну. Слід записувати дати рецидивів, щоб в подальшому їх спрогнозувати, а також з’ясувати, що саме їх провокує.

Записатися на прийом до лікаря клініки «Гравімед» можна за телефоном +38 044 333-61-08 або за допомогою зручної  форми онлайн-запису на сайті медичного центру.

Генітальний герпес: шляхи передачі

Серед осіб, яким виповнилося 18 років, в нашій країні майже 30% є носіями захворювання. Генітальний герпес практично завжди передається при статевому контакті. Причому не обов’язково вагінальним шляхом. Оральний і анальний секс також небезпечні. Крім того, невелика частина заражень відбувається під час переливання крові, інфікованої вірусом.

Коли виникає рецидив захворювання

Стрес, переохолодження, перенесені інфекційні захворювання, вживання алкоголю — все це здатне викликати рецидив герпесу. Зазвичай хвороба дає про себе знати на одному і тому ж місці, а ранки (хоч і в значно меншій кількості) заживають за тиждень. Загострення переносяться легше, ніж перша хвиля: вже немає головного болю та слабкості.

У чому небезпека генітального герпесу

Головна небезпека герпесу в тому, що він пригнічує роботу сечостатевої та репродуктивної систем людини. Саме тому з цим захворюванням складніше завагітніти, виносити і народити здорову дитину, не передавши їй при цьому вірус. Зараження герпесом внутрішньоутробно або в момент пологів загрожує серйозними ускладненнями,  та може призвести до загибелі дитини. Також вірус здатний проникати в організм малюка з грудним молоком.

Вчені встановили прямий зв’язок між генітальним герпесом та високим ризиком розвитку пухлин шийки матки та передміхурової залози. Окремо слід згадати герпетичні ураження печінки і нирок, де активно розмножується вірус, з подальшим збільшенням цих органів, ниркової недостатності та жовтяниці.

Як лікувати герпес

Як ми вже згадали, щоб вірус якомога довше не нагадував про себе, про самолікування слід забути. В даному випадку під контролем досвідченого фахівця для лікування необхідно використовувати оптимальний комплексний підхід. Він включає в себе імунну терапію, противірусні препарати, фізіотерапію, загальнозміцнюючі засоби. Немає універсальної схеми лікування, воно підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Пам’ятайте, що повністю позбутися від вірусу герпесу неможливо, тому що він вбудований в клітини організму. Однак потрібно контролювати захворювання, скорочувати періоди рецидивів та полегшувати симптоми, що впливають на якість життя. Особливо важливо пройти комплексне лікування під час планування вагітності, перед зачаттям.

Зверніть увагу! Якщо в одного партнера виявлений герпес, то лікування призначається і другому, навіть при негативному результаті аналізу крові  на вірус.

Профілактика генітального герпесу

Основою профілактики є використання бар’єрних контрацептивів — презервативів. Особливо, якщо ви не близько знаєте статевого партнера і не впевнені в ньому.

Міфи про генітальний герпес

  1. Можна заразитися герпесом під час відвідування басейну або лазні, при контакті з рушником або посудом хворого – це міф.
  2. Неправдою є і те, що у людини, яка ніколи не хворіє, не може бути герпесу. При сильному власному імунітеті чоловік або жінка можуть не здогадуватися про те, що вони є носіями вірусу, який просто живе в тілі, і не проявляє себе.
  3. Не обов’язково приймати противірусні ліки, досить спеціальних кремів. Це не так! Замінити всі препарати для внутрішнього використання сьогодні неможливо, так як герпес – це не тільки бульбашки на статевих губах. Всі ліки для зовнішнього застосування лише полегшують симптоми.

Здоровий спосіб життя і правильне харчування не позбавлять вас від герпесу. Однак сприятимуть зміцненню імунітету, і, як наслідок, зменшенню кількості рецидивів. Варто відмовитися від тютюну, алкоголю, солодощів, шоколаду, консервантів. Для вас корисна кисломолочна їжа, дієтичне м’ясо, цитрусові, морква, абрикоси, паприка, ожина, яблука.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить