fbpx

Кіста молочної залози

15.08.2019 0
kista1-1.jpg

Кіста молочної залози: правда і міфи

Кісти молочної залози, простіше кажучи, — це заповнені рідиною «мішечки» всередині жіночих грудей, які, на щастя, зазвичай не становлять небезпеки для здоров’я. Доволі часто лікарі діагностують одну або одночасно декілька кіст. Вони можуть з’являтися і зникати, а також відрізнятися в розмірі. У медичній літературі кісти описуються як круглі або овальні новоутворення з чіткими межами. На дотик вони трохи схожі на гроно винограду або наповнену водою невелику кульку, але можуть бути й більш щільними.

В якому віці виникає кіста молочної залози?

У групі максимального ризику розвитку кіст пацієнтки у віці від 35 до 50 років. Але, на практиці, такий діагноз може бути поставлений жінкам будь-якого віку, в тому числі в постменопаузі під час вживання певних гормональних препаратів.

Кісти молочної залози: симптоми й самодіагностика

Киста молочной железы

Ці доброякісні гульки можуть бути виявлені в одній або обох залозах. Основні ознаки та симптоми їх появи:

  • Гладка, рухома, кругла або овальна грудочка з чіткими межами (що, як правило, хоча й не завжди, вказує на доброякісність);
  • Виділення із сосків можуть бути прозорими, жовтими, солом’яного або темно-коричневого кольору;
  • Дискомфорт у місці локалізації новоутворення;
  • Зміна розміру ущільнення в грудях та її чутливості в залежності від близькості до менструації — перед початком ознаки більш виражені, після неї настає полегшення.

Лікування доброякісних захворювань молочної залози: коли звернутися до лікаря?

У нормі тканина молочної залози повинна бути однорідною та еластичною. Якщо ви виявили будь-які нові «грудочки» у грудях, які не змінюються в розмірі після менструації або збільшуються, негайно зверніться до лікаря. Для цього необхідно зателефонувати до медичного центру «Гравімед» за телефонами +38 (044) 333-61-08, +38 (067) 530-88-55 або скористатися зручною формою для запису . Не відкладайте візит до лікаря на потім!

У випадку виявлення простих кіст молочної залози, які заповнені рідиною і не викликають занепокоєння, не потрібне додаткове лікування. Досить бути уважною до себе.

У складніших випадках може знадобитися:

  • Для лікування деяких кіст молочної залози може знадобитися дренування рідини, іноді більш ніж один раз. Якщо кіста зберігається протягом двох-трьох менструальних циклів і стає більшою, зверніться до лікаря для можливої зміни тактики лікування.
  • Правильно підібрані протизаплідні таблетки (оральні контрацептиви) для регулювання менструального циклу зменшують ймовірність рецидивів кіст молочної залози. Проконсультуйтеся з гінекологом з цього приводу!
  • Хірургія. Операція з видалення необхідна тільки при певних обставинах. Наприклад, якщо кіста містить забарвлену кров’ю рідину або вказує на інші тривожні ознаки.

Міфи та правда про кісту молочної залози

1. Кіста в грудях — це раковий стан. Це міф!
Наявність кіст молочної залози не збільшує ризик розвитку раку грудей, діагнозу, що лякає всіх жінок. Але їх наявність ускладнює виявлення інших новоутворень або змін у грудях, які вимагають більш уважної оцінки з боку лікаря. До того ж, в 1-3 випадках зі 100 в порожнині самої кісти можуть розвиватися пристінкові доброякісні або злоякісні розростання.

2. Діагностувати кісту можна вдома самостійно. Це міф!
Будь-яка, навіть найпильніша, самодіагностика не виключає профогляду і відвідування лікаря-мамолога 1 раз в рік або частіше, якщо так порадить фахівець. Крім того, необхідно проходити УЗД молочної залози та/або мамографію.
Відрізнити кісту від інших типів новоутворень може тільки досвідчений фахівець, який крім безпосередньо самого ущільнення буде враховувати безліч інших факторів.

3. Кіста у грудях — дуже поширене явище. Це правда!
Кіста молочної залози дійсно дуже поширена патологія. Дослідження довели, що подібні доброякісні новоутворення зустрічаються у 50% жінок, які відвідують мамолога у клініці. Втім, це не означає, що патологію можна ігнорувати. Навпаки, варто відвідати профільного фахівця.. та записати до лікаря маму або подругу, вам обом це піде на користь.

4. Кісти легко діагностувати. Це міф!
Більшість кіст молочної залози крихітні (кілька міліметрів у діаметрі) і вони ніяк себе не проявляють. Зазвичай їх виявляють випадково на мамограмі або при ультразвуковому дослідженні, яке було виконано з іншої причини.

5. Самолікування кіст — це можливий варіант. Правда і міф!
Як ви вже знаєте, у більшості випадків лікування, особливо хірургічне, не знадобиться, потрібен буде лише контроль з боку лікаря.

Якщо ж біль у грудях турбує пацієнтку, фахівець призначить безрецептурні знеболювальні лікарські засоби, наприклад, нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен.
Крім того, мамолог порадить обирати для підтримки грудей бюстгальтер, що добре підходить саме вам. При дискомфорті у грудях грамотний вибір спідньої білизни допоможе значно зменшити неприємні прояви.

Саме для отримання цих та інших дієвих порад щодо корекції патології й потрібна зустріч з фахівцем клініки.

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


5 1 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить