fbpx

Методи контрацепції

19.08.2019 0
contraceptiv-1.jpg

Пігулки, спіралі, операція або технічні новинки: як розібратися в ефективних і не дуже методах контрацепції

Питання контрацепції цікавило жінок з давніх-давен, коли наші попередниці вперше задумалися про контроль своєї репродуктивної функції. І це було дійсно дуже, дуже давно!

Протягом тисяч років жінки вводили фруктові кислоти, відвари, пюре і різні суміші до піхви, щоб попередити зачаття. Звичайно, кисле або лужне середовище, що відрізняється від природного, буде заважати сперматозоїду досягти своєї мети, тому ці методи могли мати певний ефект. Однак надійним цей спосіб не зможе назвати навіть середньовічний шаман. А сучасний лікар-гінеколог володіє настільки широкими знаннями в галузі вибору методу контрацепції, що 500 років тому його б напевно вважали великим магом.

Як вибрати протизаплідний засіб?

У підсумку: якщо ви живете не в 1600-х роках, а у 21 столітті, сумнівні вагінальні фруктово-овочеві суміші, що використовувалися після статевого акту як протизаплідні засоби, не слід вважати ані безпечними, ані ефективними.

Варто зазначити, що гарний лікар теж може «прописати» вживання овочів з фруктами.. але, хіба що, як корисну добавку до здорового раціону харчування. Поставити всі крапки над i та, нарешті, з’ясувати, який контрацептив підходить саме вам, може тільки фахівець. Записатися до гінеколога медичного центру «Гравімед» досить просто — для цього вже не потрібно запрягати «трійку» коней. Достатньо зателефонувати +38 (044) 333-61-08, +38 (067) 530-88-55 або скористатися зручною формою для запису .

Як запобігти небажаній вагітності: що порадить лікар?

У світі 62% жінок у віці від 18 до 49 років використовують неефективні методи планування сім’ї, і тільки 38% — сучасні методи. В наших силах змінити цю статистику!

Існують різні методи контрацепції, в тому числі:

 • контрацепція тривалої дії (англ. long-acting reversible contraception, LARC) — наприклад, імплант та внутрішньоматкова спіраль;

 • гормональна контрацепція — комбіновані оральні контрацептиви (КОК);

 • бар’єрний метод контрацепції — презервативи;

 • екстрена контрацепція (англ. emergency contraception);

 • хірургічні методи контрацепції — вазектомія і перев’язка маткових труб;

 • обізнаність про способи захисту.

Пролонгована (довгострокова) контрацепція

Реверсивна контрацепція тривалої дії дозволяє підтримувати необхідний результат протягом тривалого часу.

Ефективність LARС понад 99%, що робить цей вид контрацепції одним з найрезультативніших. Але успіх в цій справі залежить від можливості правильно вибрати імплант або внутрішньоматкову спіраль. У вас є 2 варіанти:

 1. Можна самостійно вивчити всі варіанти, попутно закінчити медичний виш, інтернатуру і набути необхідного досвіду — 15-20 років.

 2. Або ж записатися на зустріч до лікаря клініки «Гравімед» — відвідати гінеколога, пройти обстеження і за 30 хвилин отримати вичерпну інформацію щодо всіх особливостей контрацепції, а також сформувати індивідуальний план для себе. На все це знадобиться менше часу, ніж попити кави з тістечком в затишній кав’ярні.

Гормональні контрацептиви

Ці протизаплідні засоби використовують гормони для запобігання вагітності. Комбіновані оральні контрацептиви мають велику кількість переваг, серед яких:

 • Легкість застосування. Досить приймати одну таблетку щодня.

 • Не потребує хірургічних маніпуляцій.

 • Висока ефективність — понад 99%.

Єдиною і ключовою особливістю є професійний підбір гормонального препарату. З цим завданням чудово впорається ваш гінеколог.

Бар’єрна контрацепція

Бар’єрний метод не дає сперматозоїдам проникнути до піхви. І, що дуже важливо, презервативи захищають не тільки від небажаної вагітності, але й від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

Цей метод поєднується з усіма попередніми та може бути рекомендований лікарем як основний або додатковий захист під час близькості, особливо з новими або непостійними партнерами.

Екстрена контрацепція

Екстрена контрацепція (частіше у формі таблетованих препаратів) є безпечним способом запобігання вагітності після незахищеного сексу. Існує кілька видів екстреної контрацепції — деякі з них працюють краще, інші гірше. Однак їх необхідно застосовувати лише в перші години після статевого акту.

Метод ефективний у 98% випадків, але зловживати ним або використовувати на регулярній основі його не варто — це виключно «швидка допомога».

Хірургічна контрацепція

Вазектомія є однією з найефективніших форм контролю над народжуваністю. Згідно з рекомендаціями American Urological Association (США),

ризик вагітності після вазектомії становить приблизно 1 до 2000 для чоловіків, в аналізі сперми яких після вазектомії кількість сперматозоїдів дорівнює нулю. Це еквівалентно контрацептивній ефективності перев’язки маткових труб, але це менш травматично з точки зору необхідного втручання.

У розвинених країнах цей варіант контролю народжуваності набирає популярність. Його рекомендують для пар старших за 40 років, що виховують 2 або більше дітей, та не планують вагітність у майбутньому.

Поінформованість про способи захисту

Все, що ви дізналися сьогодні, підвищило вашу обізнаність в цій сфері. А це, як нам здається, вже половина успіху справи! Все інше залежить від професіоналізму лікаря та вашого бажання прислухатися до його порад.

Бабусі можуть порадити вам старий перевірений «перерваний статевий акт» (хоча 80% небажаних вагітностей з’являються в результаті нього). Френди в мережі Facebook розповідатимуть про вагінальні таблетки та мазі або спринцювання після фізичної близькості. Технічно підковані подружки порекомендують ультрамодну новинку — i.Con Smart Condom або Факас-браслет, як нарекли його у нас. За словами виробника, він не тільки підрахує витрачені калорії та допомагатиме вибрати ті чи інші пози для сексу, пристрій, що надягається на презерватив, передаватиме на смартфон інформацію про захворювання партнера в інтимній сфері.

Важливо розуміти, що надія на всі ці методи приблизно така ж, як на стакан води, відвідини спортивної зали або на салат заправлений оливковою олією замість ситної вечері. Все це, безумовно, буде корисно для здоров’я. Хоча від вагітності анітрохи не захистить, як, втім, і всі інші псевдомедичні методи.

 Будьте обережні та не ігноруйте консультації з лікарем!

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


5 1 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить