fbpx

Непрохідність маткових труб

03.08.2018 0
trube-1.jpg

Що потрібно знати про головну причину безпліддя

Основне завдання маткових труб полягає у своєчасній доставці яйцеклітини з яєчника в матку. Але іноді в силу певних обставин функція цієї важливої ​​частини репродуктивної системи жінки порушується. У чому причини розвитку цього патологічного стану?

Анатомічна будова маткових труб полегшує просування жіночої статевої клітини. Внутрішня слизова оболонка її покрита війчастим епітелієм, який дбайливо направляє готову до запліднення яйцеклітину в сторону матки і живить її необхідними речовинами.

Скорочення м’язів забезпечує транспортування яйцеклітини і чоловічих сперматозоїдів. У сприятливі для зачаття дні, які називають овуляцією, під дією гормону естрогену скорочення стінок стає більш активним, ніж в інші періоди.

Причини непрохідності маткових труб

Розвитку цієї серйозної патології, що стоїть на перешкоді успішного запліднення, зазвичай передують різні вроджені чи набуті захворювання органів малого таза:

• вроджені аномалії розвитку маткових труб;

• гострі або хронічні венеричні захворювання;

• травми і фізичні ушкодження яєчників, маткових труб і матки під час хірургічних маніпуляцій;

• аборти;

• наявність гінекологічних доброякісних або злоякісних новоутворень;

• ендометріоз;

• гідросальпінкс;

• спайкові процеси.

Сальпінгіт або запалення фаллопієвих труб зазвичай викликаний бактеріальною інфекцією. Він провокує утворення спайок, які частково або повністю блокують просвіт труб. Саме це призводить до жіночого безпліддя або стає причиною розвитку інших патологічних станів, які заважають настанню вагітності.

Захворювання маткових труб пов’язані з невиправданим ризиком розвитку вагітності поза порожниною матки. Навіть якщо сперматозоїд досягне своєї мети, існує висока ймовірність того, що запліднена яйцеклітина не зможе потрапити в матку і прикріпитися до однієї з її стінок. Цю патологію називають позаматкової вагітністю.

Позаматкова вагітність вимагає консультації фахівця і невідкладної медичної допомоги. Якщо її не діагностувати своєчасно, імплантована бластоциста може стати причиною розриву ураженої маткової труби і викликати внутрішню кровотечу.

Як перевірити прохідність маткових труб в Києві?

При своєчасному виявленні і грамотному лікуванні патологічних станів, які призводять до непрохідності труб, можна уникнути розвитку або мінімізувати наслідки захворювань репродуктивної системи жінки.

Для цього треба регулярно відвідувати гінеколога, проходити всі необхідні обстеження і, що дуже важливо, дотримуватися всіх рекомендацій фахівця.

Записатися на прийом до кваліфікованого лікаря клініки «Гравімед», розташованої на Оболоні, можна за телефоном +38 (044) 333-61-08 або через онлайн-запис на сайті центру.

При необхідності після медичного огляду гінеколог може запропонувати пацієнтці здати аналіз крові та сечі, а також пройти інші обстеження, які допоможуть виявити справжню причину появи проблем з настанням довгоочікуваної вагітності.

• Вартість консультації гінеколога – 400 грн;

• Цервікометрія або УЗД шийки матки – 350 грн;

• УЗД органів малого таза – 400 грн;

• Фолікулогенез (1 візит) – 300 грн.

Крім того, лікар-гінеколог може використати ще кілька сучасних методів оцінки прохідності і стану маткових труб.

Гістеросальпінгографія (ГСГ)

У порожнину матки фахівець вводить контрастний розчин, який згодом дозволить зробити інформативні рентгенівські знімки. Незважаючи на те, що ГСГ визнана однією з найефективніших методик діагностики патологій фаллопієвих труб, вона вкаже на проблему не в усіх випадках маткової непрохідності. Гістеросальпінгографія допоможе виявити наявність патології, її локалізацію, а також вкаже на ступінь ураження хворобою кожної ділянки органу.

Ехосальпінгографія ЕСГ

Це один з найсучасніших та прогресивних методів визначення прохідності маткових труб під контролем УЗ-візуалізації. Лікар за допомогою спеціального катетера вводить через шийку матки фізіологічний розчин. Після цього кваліфікований фахівець може безпомилково визначити, чи проходить розчин через маткові труби або цього не відбувається. Крім того, за допомогою дослідження можна виявити повну непрохідність труб за рахунок розширення порожнини матки введеним розчином.

• Вартість ехосальпінгографії в клініці «Гравімед» – 3100 грн.

Однак для діагностики спайок і часткової непрохідності лікар може порекомендувати інші методи дослідження.

Лапароскопія з хромогідротубацією

Під час проведення цього обстеження жінці вводять спеціальний забарвлюючий розчин. По його пересуванню фахівець проаналізує прохідність маткових труб. Рідина в фаллопієві труби надходить під тиском, що дозволяє частково або повністю позбавити жінку від спайкової хвороби і відновити трубну прохідність. Тому ця процедура має не тільки діагностичний, але і лікувальний ефект.

Самолікування, а також використання неперевірених настоянок або трав не допоможуть позбутися цього захворювання, і тільки заберуть дорогоцінний час, необхідний для своєчасного та ефективного лікування.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить