fbpx

Перший огляд гінеколога

05.10.2018 0
ginek-1.jpg

Як підготуватися до відвідування жіночого лікаря

Вперше відвідати гінеколога дівчатам фахівці радять у віці 13-15 років, ще до початку статевого життя. Але більшість молодих пацієнток звертаються до лікарів вже з конкретними проблемами, які вказують на необхідність відвідування лікаря.

Батькам дуже важливо розповісти доньці, що при перших же дискомфортних ознаках треба відвідати клініку, пройти огляд і здати кілька необхідних аналізів. Інакше «жіночі» захворювання загрожують перерости в хронічну форму і стати причиною, наприклад, проблем із зачаттям дитини в майбутньому. Але як підготувати дівчину до першої зустрічі з гінекологом?

Перший візит до гінеколога: що очікує пацієнтку?

Не зайвим буде проговорити, що нервувати перед першим відвідуванням гінеколога цілком природно. При необхідності мама може бути поруч в кабінеті лікаря, або ж навпаки, вона може зачекати дівчинку-підлітка в комфортному залі для очікування. Це насамперед залежить від бажання пацієнтки.

Обов’язково розкажіть донечці, що лікар буде ставити їй питання, які можуть здатися досить особистими. Фахівці в жіночій консультації не мають на меті вивідати у неї щось таємне, і вже точно не стануть ділитися отриманою інформацією ані з батьками, ані з друзями, ані з будь-ким іншим.

Під час першого візиту до гінеколога лікар ставитиме питання про здоров’я дівчини та медичну історію її сім’ї, а також про менструальний цикл та статеве життя пацієнтки. При цьому дуже важливо відповідати на ці питання максимально відверто. Це допоможе фахівцю краще зрозуміти сутність проблеми, призначити необхідні додаткові обстеження, а згодом й ефективне лікування.

Які питання поставить гінеколог під час зустрічі?

• Коли почалася остання менструація?
• Як довго вона триває зазвичай і в цей раз?
• Яка тривалість менструального періоду? Чи відчуваєте ви біль або дискомфорт в цей час? Якщо так, опишіть, що саме вас турбує.
• Чи почали ви статеве життя?
• Ви відчуваєте біль або дискомфорт після статевого акту? Якщо так, опишіть, що саме вас турбує.
• Ви страждаєте від незвичайних виділень, відчуваєте біль або свербіж в області статевих органів?
• Чи є у вас або родичів хронічні захворювання?
• Який метод контрацепції ви використовуєте?
• Який метод для профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, ви використовуєте?
• Чи були ви вагітні? Чи переривали вагітність?

В який період менструального циклу краще запланувати зустріч з гінекологом?

Не варто призначати зустріч з лікарем під час менструації. Виділення завадять йому провести повноцінний візуальний огляд, тому гінеколог запропонує більш вдало вибрати час для обстеження.

Однак при надмірно рясних виділеннях крові, болю або слабкості треба звернутися до гінеколога негайно. Іноді виправдано звернення до швидкої допомоги, хоч, на щастя, такі випадки – це велика рідкість.

Якщо життю пацієнтки нічого не загрожує, першу консультацію фахівця треба планувати в перші дні після завершення менструальних виділень. Постарайтеся призначити зустріч на 7-10 день від дня початку менструації. У деяких випадках лікар може порадити запланувати візит в інший час циклу, в такому випадку треба прислухатися до думки експерта.

Перший візит до гінеколога: чого не варто робити?

Протягом декількох днів перед візитом до лікаря уникайте використання мила або спринцювань для підтримання інтимної гігієни. Сучасні фахівці в області гінекології радять взагалі не вдаватися до цих засобів без рекомендацій лікаря.

Протягом 24 годин до запланованого візиту до лікаря варто виключити фізичну близькість і використання будь-яких медичних або косметичних засобів для догляду за інтимною зоною.

Крім того, краще уникати продуктів, до складу яких входить велика кількість цукру та жирного крему. Торти, тістечка та інші солодощі можуть вплинути на деякі результати аналізів, а, отже, й подальше лікування.


Як підготуватися до зустрічі з гінекологом? Перелік запитань

Складіть список питань, які вас цікавлять або турбують. Це дуже гарна ідея! Зробіть собі помітки, бо легко можна забути щось на прийомі, особливо, якщо ви нервуєте.

Всі ваші питання і будь-які проблеми, пов’язані з менструацією, незвичайними виділеннями з піхви, виділенням крові після статевого акту або без видимих ​​причин між менструаціями, болем в животі, вимагають консультації кваліфікованого медичного працівника.

Важливо розповісти доньці, що не треба соромитися ставити будь-які питання – гінеколог спокійно і докладно відповість на них.

Відвідування гінеколога: зручний одяг

Безпосередньо перед гінекологічним оглядом жінці необхідно зняти одяг та лягти на спеціальне крісло. Саме тому необхідно вибирати простий одяг, яку при необхідності можна буде легко зняти.

Після огляду гінеколог проведе обстеження молочних залоз – це допомагає виявити ряд небезпечних патологій цього важливого для кожної жінки органу.

Гінекологічний огляд в Києві: куди звернутися мамі та доньці

Записатися до лікаря клініки «Гравімед» можна за телефоном +38 044 333-61-08 або за допомогою зручної форми онлайн-запису на сайті медичного центру.

Досвідчені та делікатні лікарі допоможуть пацієнтці менше хвилюватися. Якщо дівчинці буде більш комфортно отримати консультацію лікаря в присутності мами, їй можна лишитися в кабінеті. Але наполягати на цьому не варто, в більшості випадків підлітки вважають за краще консультуватися з доктором тет-а-тет.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить