fbpx

Припливи під час менопаузи

06.07.2018 0
prilivy.jpg

Припливи: що це таке і як з ними впоратися?

Припливи є однією з головних ознак початку клімаксу – особливого періоду в житті жінки, про який не прийнято говорити вголос. Проте, ці неприємні симптоми значно знижують якість життя, тому так важливо вміти їх мінімізувати.

Менопауза характеризується поступовим згасанням функції яєчників, що спричиняє за собою серйозну гормональну перебудову жіночого організму. Вік початку клімаксу індивідуальний. Але, як правило, перші його ознаки жінка починає відчувати після 45-50 років. У цей час значно скорочується утворення естрогену, що в свою чергу запускає рефлекторну передачу теплового імпульсу в організмі. Внаслідок цього підвищується температура тіла і виникає специфічне відчуття нібито різко нахлинула хвиля тепла.

За кількістю припливів, які жінка відчуває протягом дня, лікарі можуть визначити тяжкість перебігу менопаузи:

Менше 10 припливів – легка форма.

Від 10 до 19 – середньої тяжкості.

Більше 20 припливів в день говорять про тяжкий перебіг клімаксу.

Найчастіше ці ознаки вікових змін спостерігаються ввечері і вночі. Під час припливів жінка інтенсивно пітніє і прокидається, що безпосередньо впливає на якість її сну і загальне самопочуття протягом всього наступного дня.

Як полегшити припливи?

Припливи можуть застати жінку зненацька, тому так важливо знати основні способи зменшення дискомфорту:

1. Якщо ви відчуваєте жар, перш за все, необхідно заспокоїтися і зняти відчуття тривоги. Добре допомагає діафрагмальне дихання «животом». Зробіть глибокий вдих, затримайте дихання на 5-9 секунд, повільно видихніть.

2. Перед виходом на роботу візьміть з собою пляшку води, щоб мати можливість освіжитися під час припливу.

3. Якщо цей малоприємний симптом клімаксу застав вас вдома, опустіть ноги в таз з гарячою водою – це дозволить нормалізувати терморегуляцію організму. Руки в цей час повинні бути підняті над головою.

4. Деяким жінкам допомагає ароматерапія. Під час припливу можна запалити аромалампу чи нанести кілька крапель олії лаванди або цитрусових на спеціальну ароматичну подушечку, яку можна взяти з собою.

Медикаментозне лікування припливів

При перших ознаках менопаузи варто одразу звернутися до лікаря. Навіть найбільш кваліфікований фахівець не зможе повністю позбавити жінку від проявів клімаксу, але з медичною підтримкою можна суттєво знизити інтенсивність симптомів гормональних змін і поліпшити якість життя представниці прекрасної статі.

Проконсультуватися з лікарем і скласти індивідуальний план корекції стану можна в клініці «Гравімед». Для цього достатньо зателефонувати за номером телефону (044) 333-61-08 та узгодити час прийому.

В арсеналі гінекологів сьогодні є великий вибір лікарських препаратів, які можуть допомогти жінці в цей непростий період. Це вітаміни групи В, кальцій, калій, аскорбінова кислота і магній. А для нормалізації гормонального фону фахівець може підібрати гормональні і негормональні препарати.

У будь-якому випадку перед прийомом ліків, в тому числі седативних засобів рослинного походження, потрібно отримати консультацію лікаря, який з урахуванням результатів обстеження і загального стану здоров’я пацієнтки допоможе знайти комплексне і найбільш ефективне вирішення проблеми.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить