fbpx

Статеве дозрівання дівчаток

17.08.2018 0
sozrevanie-1.jpg

Статеве дозрівання дівчаток: до чого підготуватися батькам

Дорослішання дівчинки – досить складна тема, говорити про яку треба максимально делікатно. Процес цей індивідуальний, терміни завершення та прояви періоду інтенсивних змін залежать від безлічі факторів. Однак деякі загальні риси все ж є.

Статеві зміни у дівчаток зазвичай починаються у віці 8-13 років і закінчуються приблизно в 15-16 років. У хлопчиків початок цього процесу зазвичай стартує між 10 та 14 роками і завершується близько 17-19 років.

Ознаки статевого дозрівання у дівчаток

У дівчаток-підлітків однією з перших ознак дорослішання є збільшення і формування грудей. Певний дискомфорт, пов’язаний зі змінами молочних залоз відчувають 85% дівчаток. Спочатку з одного боку з’являється невелике ущільнення під ареолою. Аналогічний розвиток у іншій молочній залозі почнеться протягом 3-4 тижнів, але іноді цей період триває до 6 місяців. В цілому, розвиток грудей зазвичай завершується до 17-18 років.

Перші менструальні виділення, які спочатку можуть бути нерегулярними, з’являються трохи пізніше, приблизно через рік-два після початку змін молочних залоз.

Проблеми зі шкірою у підлітків

У проміжку між цими подіями у дівчинки починає рости волосся під пахвами та у пахвині. В цей же час можуть з’явитися шкірні висипання. Акне в підлітковому віці – одна з головних ознак статевого дозрівання. До всіх інших змін приєднується обумовлений гормональною перебудовою специфічний запах тіла, що виникає навіть при дотриманні всіх необхідних базових правил гігієни. Всі ці сигнали передують періоду найактивнішого розвитку.

Допоможіть дівчинці прийняти себе і зміни у власному організмі. Це дуже важливо для її психологічного комфорту і впевненості в собі в цей особливий період. Не зайвим буде відвідати дерматолога, який допоможе мінімізувати неприємні зовнішні прояви дорослішання.

Записатися на прийом до фахівця медичного центру «Гравімед» можна за телефоном +38 (044) 333-61-08 або скористатися простою і зручною формою запису на сайті клініки .

• Первинна консультація дерматолога-косметолога – 500 грн;

• Консультація дерматолога-косметолога, яка передбачає складання індивідуальних програм – 300 грн.

Етапи статевого дозрівання у дівчинки

Весь цикл статевого дозрівання фахівці умовно поділяють на 3 етапи:

• I етап (8-9 років) – препубертатний період: початок гормональних змін і дозрівання гіпоталамічних структур;

• II етап (10-13 років) – I фаза пубертату: збільшення вироблення естрогену в яєчниках, активна фаза росту;

• III етап (13-17 років) – II фаза пубертату: завершення формування і закріплення репродуктивного типу функціонування гіпоталамо-гіпофізарної системи. Встановлення регулярного менструального циклу.

Психологічні зміни в підлітковому періоді: як реагувати батькам?

Статеве дозрівання характеризується серйозними змінами в тілі дівчини, в тому числі і гормональними. Закінчення цього процесу варто очікувати тільки після завершення пубертату.

Також дівчинку в цей період очікують відчутні психологічні зміни. Батькам дуже важливо усвідомити, що їх підлітки вже не діти, але ще й не дорослі люди. Психологи впевнені, що саме в цей час відбувається формування навичок, які притаманні для дорослої та зрілої особистості:

• контроль своїх емоцій;

• вміння володіти собою;

• вміння управляти своїми вчинками і настроєм;

• дотримання моральних і етичних орієнтирів у складних ситуаціях;

• цілеспрямованість та змога долати перешкоди.

Змінюються в цьому віці і відносини між хлопчиками та дівчатками. Одразу можна помітити підвищений інтерес представників однієї статі до іншої. Виникає бажання подобатися, а потім і перша підліткова закоханість.

Весь цей час мозок дівчинки перебудовує зв’язки, створює нові моделі мислення, відчуває більш сильні емоції і розвиває дорослі навички оцінки та прийняття рішень. А це означає, що підліткові роки є найбільш сприятливим часом для формування хороших звичок, контролю імпульсів, правильного стилю спілкування, в тому числі з представниками протилежної статі. Нічого з цього не приходить без постійної практики.

Статеве дозрівання у дівчинки: коли треба звернутися до лікаря?

Якщо дівчинка розвивається трохи повільніше або, навпаки, дещо випереджає своїх одноліток, в цьому немає нічого страшного. Темп росту – це індивідуальний параметр для кожного зростаючого організму, тому так важливо не хвилюватися і спокійно рухатися за власним природним курсом.

У випадку, якщо статеве дозрівання у дівчинки почалося до 8 років або відсутні будь-які його ознаки після 14, кваліфікований лікар повинен оцінити її фізичний розвиток і при необхідності запропонувати план корекції стану здоров’я, а також додаткові консультації інших фахівців, наприклад, ендокринолога.

• Консультація ендокринолога в клініці «Гравімед» – 400 грн;

• Консультація гінеколога-ендокринолога – 500 грн.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить