fbpx

Статеве виховання дівчаток

12.10.2018 0
2polovoe-1.jpg

Статеве виховання

Комплекс медико-педагогічних заходів щодо виховання дбайливого ставлення до власного тіла. Включає воно естетичні, моральні, соціальні, гігієнічні та фізіологічні аспекти.

Дівчинка — майбутня жінка, мати. Жінка — берегиня домашнього вогнища. Ці установки ще довго будуть лунати в сучасному світі, хоча в розвинених країнах пропагується гендерна рівність. У будь-якому випадку, яким би не був світ, статеве виховання дівчаток буде відрізнятися від того, як виховують хлопчиків. Адже відмінності на рівні фізіології та психології досить суттєві.

Що потрібно знати батькам про статеве виховання дівчинки?

Щоб статеве виховання дівчинки було найбільш ефективним, батьки повинні розібратися в особливостях фізіологічних процесів. Існує дві стадії статевого дозрівання дівчаток.

Перша характеризується появою вторинних статевих ознак і початком менструальних виділень. Друга — встановленням регулярного менструального циклу і завершенням формування скелета. Це зазвичай відбувається приблизно в 18 років.

В цей особливий період у дівчат зазвичай з’являються проблеми зі шкірою і волоссям, що значно псує їм настрій. Однак це всього лише запуск залоз внутрішньої секреції, які підлаштовуються під новий гормональний фон. Варто делікатно пояснити дівчинці, що це тимчасове явище і підказати нові правила щоденного догляду. Якщо ви не знаєте, як зробити це правильно, завжди можна звернутися до фахівців. Кваліфікований лікар-гінеколог зможе пояснити, що потрібно робити зі змінами у зовнішності та порадить фахівців в області косметичного догляду за юною шкірою.

Статеве виховання дівчинки від народження і до дорослішання будується на знаннях про фізіологію та будову жіночого організму. Але не слід забувати, що перебудова в пубертатному періоді впливає і на психоемоційний стан дитини.

Сучасні психологи вважають, що статеве виховання дітей слід починати з самого раннього віку. Є спеціальна література, яка розрахована на молодший вік приблизно з 3 років. Ви не знайдете там описів статевого акту, такі книги ставлять мають розповісти дитині про інтимність, про те, що у людини є особисті кордони та місця на тілі, які ніхто не має права чіпати без дозволу. Інформація подається відповідно до віку простою та зрозумілою мовою. Слід бути готовим до того, що у дочки виникнуть додаткові питання, тому варто продумати варіанти відповіді на них.

Коли дочка піде в дитячий садок, потрібно пояснити їй «правило купальника»: ті місця, які захищає купальник від сонця, ніхто не повинен чіпати. Батькам буває дуже складно це зробити, вони не знають, як правильно почати розмову, соромляться називати частини тіла. І в цьому теж стане в пригоді допомога фахівця, який пояснить, як це зробити правильно, як підібрати слова та інтонації для розмови з маленькою дівчинкою.

Дівчатка дорослішають, ґрунтовнішими стають і їх знання про статеве виховання. Дитині варто розповісти про різні захворювання, які можуть виникнути при недотриманні особистої гігієни. А з підлітком вже можна говорити про захворювання, що передаються статевим шляхом. Батькам слід знайти тонкий баланс між «страшними історіями» і розповідями про достатню профілактику.

Дуже важливо, щоб інтимна близькість не стала для дівчинки синонімом чогось брудного, забороненого чи заразного. Навряд чи хтось зможе донести інформацію краще і тактовніше ніж гінеколог.

У розвинених країнах дівчат-підлітків у віці 11-12 років обов’язково записують на консультацію гінеколога. А знайомство з цим лікарем відбувається ще раніше, на уроках в школі. Завдання для свідомих батьків — вибрати «свого» фахівця і відвідати його з дочкою відразу ж після початку першої менструації. А потім ввести собі за правило робити це один раз на рік. Адже будь-яких проблем в інтимній сфері простіше уникнути або почати їх лікування на ранній стадії. Записатися на прийом до лікаря клініки «Гравімед» можна за телефоном +38 044 333-61-08.

На що ще варто звернути увагу при статевому вихованні дівчинки

Переохолодження. Потрібно навчити дівчинку міняти мокрий купальник на сухий і тепло вдягатися в холодну пору року. Недостатньо тепле взуття та захист в області попереку і тазу призводить до таких неприємних захворювань як запалення придатків, цистити, пієлонефрити, а також можуть стати причиною розвитку патологій фаллопієвих труб, провокувати кістозні утворення і жіноче безпліддя.

Неправильне харчування. Дуже небезпечно в підлітковому віці «сидіти на дієтах». Харчування дівчинки повинно бути збалансованим, містити білки, жири та вуглеводи в кількості, достатній для росту і розвитку. Якщо дитина набирає зайву вагу, слід збільшити фізичну активність, а не обмежити раціон. Варто пам’ятати, що дефіцит маси тіла призводить до менструальних порушень, небезпечних в цьому віці.

Ранній аборт. Незапланована вагітність — проблема як фізіологічна, так і психологічна. Гінеколог може розповісти про те, які існують варіанти переривання незапланованої вагітності в ранньому віці та небезпеку «народних методів». Лікувати постабортне безпліддя — важке завдання. Але сучасна медицина може допомогти цього уникнути, потрібно тільки своєчасно звернутися до фахівців.

У відвертих розмовах з дитиною не можна оминати обговорення таких понять як проституція, ВІЛ, гомосексуальність, ерекція. Намагайтеся не говорити дівчинці, що вона «занадто мала» для отримання відповідей на свої питання. Пам’ятайте! Засоби масової інформації в сучасному світі доступні кожному підлітку. І якщо ви хочете, щоб ваша донечка почула спочатку вашу точку зору з приводу важливих речей, вам доведеться відповісти на безліч «незручних» питань. Якщо вам складно говорити про це, домовтеся разом звернутися до фахівця, який зможе дати розгорнуту відповідь.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить