fbpx

Запалення придатків

21.09.2018 0
pridatki-1.jpg

Симптоми та лікування найпоширенішої жіночої патології

Аднексит або сальпінгоофріт є інфекційним запальним захворюванням придатків матки (фаллопієвих труб та яєчників). Як стверджує статистика, аднексит є найпоширенішим діагнозом серед усіх «жіночих» патологій.

Гостра форма захворювання при відсутності своєчасного ефективного лікування перетворюється в хронічний аднексит, що призводить до подальших рецидивів, небезпечних своїми ускладненнями.

При важкому перебігу хвороби корекцію стану необхідно проводити в умовах стаціонару гінекологічного відділення лікарні, але в більшості випадків лікування запалення придатків піддається терапії, що включає в себе антибіотики, анальгетики та широкий спектр протизапальних засобів.

При виборі антибактеріальних препаратів лікарі оцінюють стан здоров’я пацієнтки, враховують наявність хронічних патологій, вік, а також важкість перебігу захворювання.

Щоб мінімізувати наслідки впливу на жіночий організм патогенних бактерій, що викликають цю недугу, медики пропонують в якості лікування використовувати:

  • Антибіотики;
  • Анальгетики, знеболюючі та протизапальні супозиторії для зняття больового синдрому;
  • При необхідності фізіотерапію, наприклад, електрофорез та інші медичні процедури.

Через 2-3 місяці після досягнення потрібного результату необхідно знову записатися на прийом до лікаря та пройти рекомендовані обстеження, щоб зафіксувати позитивну динаміку.

Симптоми аднекситу

  • Біль в нижній частині живота та спини. Через функціональні зміни в яєчниках таі гормональні порушення при огляді та пальпації живіт помірно болючий.
  • Порушення менструального циклу. Менструальні виділення стають незначними або, навпаки, надто рясними, і супроводжуються больовим синдромом.
  • Сексуальні контакти при хронічному аднекситі стають болючими. А приємні відчуття від фізичної близькості зникають, що викликає додатковий стрес і тривогу у жінки.

Захворювання дає ускладнення на травну, ендокринну, сечовидільну та нервову системи, викликаючи появу коліту, ентероколіту, циститу, пієлонефриту, а також депресії.

Жінка в період загострення захворювання не може повноцінно працювати і відпочивати, від чого страждає якість її життя. Загострення недуги супроводжується підвищенням температури тіла до 38°С і вираженим больовим синдромом. При гінекологічному огляді лікар може виявити гнійні виділення з шийки матки, а при пальпації звернути увагу на хворобливість ділянки фаллопієвих труб та яєчників, а також визначити обмеження їх рухливості і навіть наявність спайок.

Причини розвитку аднекситу

Початок захворювання пов’язаний з патогенними мікроорганізмами. Аднексит зазвичай викликаний активністю хламідій, мікоплазми, стафілококів, стрептококів, кишкової палички та грибків.

Тригер-фактори, які збільшують ймовірність розвитку захворювання:

  • Переохолодження;
  • Стрес;
  • Незахищений секс;
  • Порушення правил інтимної гігієни;
  • Внутрішньоматкові маніпуляції – аборти, гістероскопія, діагностичний кюретаж, видалення і введення внутрішньоматкової спіралі, метросальпінгографія;
  • Ускладнені пологи;
  • Зниження захисних сил організму внаслідок інфекційного або соматичного захворювання, ВІЛ-інфекції.

Лікування запалення придатків в різні періоди

Вибір тактики лікування хронічного аднекситу залежить від стадії захворювання – загострення або ремісії.

При лікуванні рецидиву аднексита часто призначаються антибактеріальні препарати, анальгетики, протизапальні і болезаспокійливі засоби, ліки для профілактики утворення спайок.

Терапевтичні процедури для лікування хронічного аднекситу можуть включати в себе електрофорез з йодом, цинком, магнієм; грязелікування; радонові і йодобромні ванни; лікувальні вправи; психотерапію; збалансоване харчування та складання лікувальної дієти, яка виключає солоні, жирні та смажені страви з раціону. Вибір призначень необхідно залишити за лікарем.

Для запобігання загострення хвороби лікарі радять:

  • Уникати різких перепадів температури,
  • Повноцінно відпочивати,
  • Дотримуватися правил особистої гігієни,
  • Мінімізувати психоемоційні і фізичні перевантаження.

Симптоми аднекситу в період ремісії:

  • Постійна температура близько 37°С;
  • Тупий або злегка пульсуючий біль внизу праворуч або ліворуч від пупка, посилюється перед менструацією та в період очікуваної овуляції.
  • Біль під час статевого акту, після фізичного навантаження, переохолодження або стресу.
  • Менструальні порушення, пов’язані з тривалістю менструального циклу.
  • Головний біль та слабкість.

Однак дуже часто клінічна картина захворювання практично не має суттєвих проявів. Про наявність діагнозу «хронічний аднексит» жінка дізнається лише тоді, коли вона звертається до лікаря зі скаргами на неможливість зачати дитину.

Лікування сальпінгіту

З досвіду фахівців, сальпінгіт або запалення органів репродуктивної системи часто поєднується із запальними патологіями матки і яєчників. В особливо важких випадках гнійний процес може привести навіть до сепсису – смертельно небезпечного ускладнення.

Саме тому при найменшій підозрі необхідно негайно звернутися до фахівця, який зможе діагностувати це захворювання та призначити ефективну лікувальну терапію. Записатися на прийом до гінеколога клініки «Гравімед» можна за телефоном +38 044 333-61-08 або за допомогою зручної форми онлайн-запису на сайті медичного центру.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить