fbpx
gipergidros.jpg

Гіпергідроз: як впоратися з підвищеним потовиділенням?

Гіпергідрозом лікарі називають надмірне потовиділення у чоловіків, жінок і дітей. Як показує практика, це досить поширене порушення призводить до багатьох неприємностей. Приблизно 2-3% жителів  Землі страждають від гіпергідрозу пахв або гіпергідрозу долонь і стоп, який лікарі називають дистальним гіпергідрозом.

Проблеми із зайвим потовиділенням в області пахв, як правило, починаються в пізньому підлітковому віці, в той час як гіпергідроз долонь і стоп проявляє себе трохи раніше, приблизно в 13-14 років. Без кваліфікованого лікування ці проблеми можуть докучати людині протягом усього її життя. Надмірне виділення поту залишає помітні сліди на одязі, руйнує романтику на побаченні, ускладнює ділові та соціальні стосунки. Навіть звичайне рукостискання в такому випадку стає проблемою! У важких випадках ця патологія може мати серйозні практичні наслідки – стає важко писати ручкою або утримувати кермо автомобіля, велосипеда, мотоцикла.

Що викликає гіпергідроз?

Причинами розвитку цього неприємного захворювання можуть стати сильні емоції. В такому випадку формується стійке порочне коло «стрес-гіпергідроз-стрес».

Певні системні порушення роботи організму також можуть вплинути на розвиток цієї патології:

ендокринні захворювання;

неврологічні патології;

хвороби серця і судин;

дихальна недостатність;

інфекції;

шкідливі звички;

рак;

пошкодження нервових волокон.

Однак інколи надмірним потовиділенням пацієнти страждають незалежно від психоемоційного стану, погоди або хронічних захворювань.

Різновиди гіпергідрозу

Гіпергідроз лікарі поділяють на дифузний і локальний. При дифузному або загальному різновиді захворювання спостерігається надмірна активність потових залоз на всій поверхні тіла.

Локальним або місцевим гіпергідрозом називають підвищене потовиділення певних ділянок тіла. Простіше кажучи, у пацієнтів, які страждають підвищеним виділенням поту, практично завжди мокрі пахви, долоні, стопи або обличчя. Це захворювання, хоч і не загрожує життю безпосередньо, негативно впливає на психіку і вимагає консультації профільного фахівця.

Лікування гіпергідрозу в Києві

Завдяки комплексній оцінці причин і виявлення тригер-факторів гіпергідрозу, а також розумного, зваженого і поетапного підходу до лікування патології, більшість пацієнтів з цим розладом можуть досить швидко відзначити перші результати лікувальної терапії та поліпшити якість свого життя.

Лікуванням гіпергідрозу в Києві займаються фахівці клініки «Гравімед».

Записатися на прийом до дерматовенеролога-дерматокосметолога можна за телефоном (044) 333-61-08.

Консультація дерматолога, яка включає в себе збір даних анамнезу, огляд лікаря, складання плану обстеження і лікування – 500 грн;

Сучасні методики лікування і корекції гіпергідрозу

В арсеналі лікарів-дерматологів сьогодні чимало методів, які можуть допомогти при підвищеному потовиділенні:

Використання спеціальних антиперспірантів;

Діагностика і лікування хронічних захворювань, які можуть стати причиною підвищеного потовиділення;

Призначення деяких пероральних препаратів, які зменшують потовиділення;

Корекція дієти і способу життя пацієнта;

Хірургічне лікування гіпергідрозу медики називають торакальною симпатектомією. Його розглядають лише в тому випадку, якщо всі інші методи не показали свою ефективність;

Іонофорез з використанням антихолінергічних препаратів – популярний метод для корекції підвищеного потовиділення. Його недоліком є нетривалий терапевтичний ефект, який знижується вже через 3 місяці після курсу медичних процедур.

Лікування гіпергідрозу за допомогою препарату Діспорт

Для лікування найпоширенішого різновиду захворювання – локального гіпергідрозу – дерматологи використовують ін’єкції препарату токсину ботулізму (Botox) виробництва USA. Він швидко блокує нервові імпульси, спрямовані безпосередньо до потових залоз, внаслідок чого вони перестають виробляти піт.

Перші ознаки зниження пітливості з’являться вже через 2-3 дні. Максимальний ефект досягається через 2 тижні після уколу і зберігається протягом 4-8 місяців після проведення процедури. Сучасні протоколи лікування підвищеного потовиділення передбачають використання ботулотоксину як одного з найбільш ефективних і безпечних методів, що дозволяють позбутися від гіпергідрозу на досить тривалий термін. Від кваліфікації лікаря, ретельного збору анамнезу, огляду пацієнта і правильно призначеного лікування залежить ефективна профілактика повторного виникнення захворювання.

Автор: Вікторія Веренінова

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить