fbpx
kuperoz_ua.jpg

Купероз — це хронічне захворювання шкіри, при якому певні її ділянки набувають нездорового червоного відтінку. Найбільш схильні до цього захворювання щоки та ніс, але іноді хвороба може уразити лоб і підборіддя.

Що таке купероз?

У поверхневому шарі шкіри знаходиться велика кількість дрібних кровоносних судин, які зазвичай не можна помітити. Значні коливання температури, надмірні навантаження, психоемоційне перенапруження, вживання гарячих напоїв і продуктів, а також алкоголю або певних трав — все це може вплинути на розширення капілярів та на деякий час змінити відтінок шкіри.

У людей, схильних до розвитку куперозу, капіляри розширюються навіть при незначному впливі зовнішніх факторів. І з часом кровоносні судини залишаються в розширеному стані, що пояснює стійку зміну кольору обличчя. Ці почервоніння і судинний малюнок, який чітко видно під шкірою, називають куперозом.

Купероз на обличчі: хто в групі ризику

На жаль, купероз може стати причиною дискомфорту для будь-якої людини, але, як вважають лікарі, деякі фактори впливають на ризик розвитку цього захворювання:

  • Сімейний анамнез. Випадки куперозу серед близьких родичів значно збільшують ймовірність виникнення цього захворювання.
  • Вік. Кровоносні судини з часом можуть втратити еластичність, що збільшує ризик розвитку шкірних захворювань.
  • Фактори навколишнього середовища: холод, вітер і сонце. Прямий вплив шкідливих ультрафіолетових променів, особливо в найбільш активний період між 11 і 16 годинами дня, може погіршити стан вашої шкіри та пошкодити кровоносні судини, збільшуючи ризик появи неприємних ознак куперозу. Однак, холодна і вітряна погода також може призвести до значного погіршення стану шкіри.
  • Інші хронічні захворювання, у тому числі ендокринні.
  • Неправильний догляд за шкірою, використання агресивної косметики, що вам не підходить.

Купероз і розацеа

У деяких випадках купероз може спостерігатися на початкових стадіях патології, яку лікарі називають розацеа. На наступному етапі шкіра може почати збільшуватися в об’ємі, викликаючи розвиток ринофіми або «полуничного, шишкоподібного» носа. Ринофіма дещо частіше зустрічається у чоловіків і, всупереч усталеній думці, не є ознакою надмірного вживання алкоголю, як у цьому звинувачують пацієнтів.

Така схильність до куперозу і ринофіми обумовлена, серед іншого, генетичними факторами. Але стан також може погіршуватися в результаті впливу сонця або з інших причин.

Купероз і розацеа: в чому відмінності

Купероз вважають вкрай неестетичним явищем, що характеризується локальним почервонінням обличчя, викликаним ушкодженням кровоносних судин. Розацеа, у свою чергу, — це почервоніння обличчя, що супроводжується запаленням та почервонінням шкіри, а також вугровою висипкою.

Причини розвитку розацеа:

• Патології травної системи;
• Ендокринні порушення (менопауза, цукровий діабет і багато інших);
• Порушення роботи імунної системи, хоча ця тема все ще є предметом суперечок в медичних колах.

Так, можна розглядати розацеа як одну з форм розвитку куперозу. Проте, це окреме захворювання, що вимагає серйозного контролю і допомоги з боку кваліфікованого фахівця.

Скажи куперозу «Стоп!»

«Стоп, купероз!» Саме з такого рішучого настрою на перемогу має починатися боротьба з цим хронічним захворюванням! Почервоніння на шкірі — це, без сумніву, дуже неприємна проблема, особливо для тих чоловіків і жінок, які прикладають максимум зусиль для того, щоб виглядати на всі 100%!

Медичні фахівці клініки «Гравімед» в області косметології та дерматології мають сьогодні широкий арсенал засобів, які можуть допомогти пацієнтам із розв’язанням цього вельми делікатного питання. Для початку один фахівець або група лікарів медичного центру визначать причини захворювання шкіри. І тільки потім почнуть комплексну та ефективну програму усунення естетичного дефекту. Найчастіше для цього використовують лазерне лікування куперозу, пілінги та інші професійні косметичні засоби.
Залежно від важкості вашого стану дерматолог визначить оптимальну комбінацію декількох методів лікування шкірного захворювання. А від самостійного призначення лікування куперозу в домашніх умовах сумнівними препаратами, навіть якщо вони допомогли колезі або подружці, краще відмовитися. Такий підхід може погіршити перебіг і прогноз хвороби, який при наданні професійної допомоги буде сприятливим.

Автор: Вікторія Веренінова

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить