fbpx

Кріолікування аденоїдів. ”Стратити  не можна  помилувати?“

27.01.2018 0
cryotherapy-of-adenoids.jpg

Проблема аденоїдиту і збільшення аденоїдів у дітей

В останні десятиліття Проблема аденоїдиту і збільшення аденоїдів у дітей до підліткового і раннього підліткового віку, на жаль, набуває все більших масштабів. Пояснень цьому науковці знаходять багато: зміна екологічних умов, погіршення і пере напруженість стану імунної системи людини (а аденоїди і піднебінні мигдалики – це лімфоїдні тканини,  як і лімфатичні вузли, вони є частиною імунної системи людини), зменшення активності  природного відбору у зв’язку  з покращенням соціальних умов у більшій частині людського соціуму (відповідно – як це не жорстоко звучить – погіршення якості генофонду людства), мутації вірусів і бактерій і їх більш агресивний вплив на імунну систему людей, і так далі. На жаль, ми маємо сприймати всі ці дані, як існуючий факт. Але виникає питання – що робити?

В наш час існує, на щастя, багато шляхів лікування аденоїдів у дітей, починаючи з місцевих застосувань протизапальних, протимікробних  і кортикостероїдних спреїв, фітопрепаратів, гомеопатичних засобів (все це найлегший, але симптоматичний шлях вирішення проблеми), закінчуючи видаленням аденоїдів хірургічним шляхом.

На жаль, консервативне лікування, хоч і буває ефективним, але дає результат далеко не у всіх пацієнтів. Хірургічне втручання – крок, на який не завжди легко наважитись, та і ситуація не завжди цього вимагає. Крім того, в певній кількості випадків, після хірургічного втручання, може відбутись повторний ріст аденоїдів, навіть із невидимого оку міліметрового  залишку лімфоїдної тканини.

Альтернативний метод лікування аденоїдів

Тож багато батьків шукають альтернативний метод лікування аденоїдів для своєї дитини, коли медикаментозні шляхи лікування не принесли достатнього результату, а оперувати дитину не хотілось би, або є протипоказання до хірургічного втручання з боку інших органів та систем.

Таких варіантів було розроблено декілька:

  • фізіотерапевтичні методи (УФО, кварц ,і т. д),
  • лазерне лікування,
  • кріолікування.

На жаль, лазерні процедури, як і фізіотерапія, дають досить невеликий процент успішних результатів. Більш вартим уваги є кріолікування аденоїдів – цей метод, згідно даних незалежних досліджень та даних міжнародної та вітчизняної літератури, дає, при дотриманні системи лікування, стійкий ефект більш ніж у 80% дітей з 1 і 2 ступенем збільшення аденоїдних вегетацій та приблизно у 50% дітей з 3 ступенем збільшення аденоїдів.

Суть методу полягає у безконтактному(а відповідно і безболісному) зрошенні аденоїдних вегетацій через носові ходи струменем газоподібного азоту . Азот, як хімічний елемент,  не може давати алергічних реакцій, оскільки є складовою частиною повітря, яким ми дихаємо. Тому така процедура є достатньо безпечною.

Лікувальний вплив відбувається за рахунок холодової стимуляції тканин, внаслідок чого тканини аденоїдних вегетацій поступово скорочуються до нормальних розмірів. За рахунок поступового накопичення закалюючого ефекту відбувається підвищення стійкості тканин аденоїдів і носоглотки до провокуючого впливу інфекцій.

Помилковою є думка, що тканини аденоїдів таким шляхом «знищуються», «випалюються» або «відмирають» (як іноді помилково вважають батьки пацієнтів). Ніякого руйнівного впливу такий (безконтактний )варіант холодового лікування не дає. Задача цього методу – скорочення розміру аденоїдів і підвищення місцевого імунітету.

Якщо говорити простою мовою – цей метод має багато спільного із закалюванням шляхом обливань холодною водою, системою Іванова, і тому подібних. Але цілеспрямовано на ділянку носоглотки і аденоїди.

Тому варто розуміти, що даний метод не дає, в більшості випадків, «чудотворного і пожиттєвого» ефекту за 1 сеанс. Покращення стану, справді, може бути і після 1 сеансу, але , якщо на цьому припинити лікування, ефект може бути нестійким, оскільки дія методу  іде «за накопичувальним принципом». Базовий курс лікування –це не менше 3 сеансів (1 сеанс на місяць), для досягнення справді стійкого результату. В подальшому рекомендується в середньому 1 раз у квартал протягом одного року підтримуюча процедура кріозакалювання носа (ідентична по смислу, але менша по інтенсивності). Якщо результат є стійким, на цьому можна курс припинити.

Даний метод лікування бажано застосовувати для пацієнтів віком не молодше 3 років, оскільки для дотримання техніки безпеки та якості виконання процедури бажано, щоб пацієнт був у свідомому віці , щоб йому можна було пояснити, як сидіти під час процесу лікування, переконати не боятися і т. д..

В нашій клініці ми можемо запропонувати Вам і Вашим малюкам даний метод лікування аденоїдів, як альтернативу хірургічному лікуванню і, у випадку, якщо Ви не отримали достатнього ефекту від консервативного лікування аденоїдів. Більш детальну інформацію  з приводу описаного методу та використання холодових методів у лікуванні інших ЛОР-захворювань  Ви можете отримати на консультації у лікаря-отоларинголога, який володіє описаною лікувальною методикою.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить