fbpx


Підготовка до УЗД черевної порожнини
Якщо призначено абдомінальне УЗД черевної порожнини, підготовка з дотриманням ряду правил дозволить провести точну діагностику. УЗД черевної порожнини без підготовки не проводиться, оскільки процедура може бути малоінформативною. Вона базується на попередженні підвищеного газоутворення і очищенні кишечника. Якщо потрібно УЗД судин черевної порожнини, підготовка нічим не відрізняється від діагностики внутрішніх органів.

Харчування перед УЗД черевної порожнини

Якщо буде проводитися УЗД черевної порожнини, підготовка обов’язково включає корекцію раціону. Гази в кишечнику погано пропускають ультразвукові хвилі, тому результати можуть бути неточними. Ось для чого потрібно спеціальне харчування перед УЗД органів черевної порожнини та нирок. За 2-3 дні слід виключити продукти, які викликають бродіння та утворення газів:

 • хлібобулочні вироби;
 • бобові;
 • свіжі фрукти та овочі;
 • капусту в будь-якому вигляді;
 • кондитерські вироби;
 • газовані напої;
 • молочні продукти.

Меню може включати нежирне м’ясо, курку, тушковані овочі, запечені яблука, нежирні сорти сиру, рибу. Іноді лікар додатково призначає ферментні препарати, активоване вугілля або інші сорбенти для попередження скупчення газів у кишечнику. Якщо заплановано УЗД аорти черевної порожнини, підготовка, зокрема, дотримання дієти, потрібна аналогічна.

Особливості підготовки до УЗД черевної порожнини дітей і вагітних

Якщо потрібне УЗД черевної порожнини, підготовка дітей практично нічим не відрізняється від дорослих. Останній прийом їжі для дітей до 15 років може бути за 4 години, але в раціоні – тільки дієтичні продукти. Новонароджений має харчуватися відповідно до режиму, але бажано, щоб дослідження ультразвуком немовляті проводилося мінімум через 3 години після годування.

Якщо призначено УЗД черевної порожнини при вагітності, підготовка проводиться за стандартною схемою. Але вагітним не рекомендується тривале голодування. Більш докладно про УЗД під час вагітності ми писали в іншій статті.


FAQ: поширені питання та відповіді про підготовку до УЗД черевної порожнини


 • За скільки годин до УЗД черевної порожнини можна їсти, пити?
 • Чи можна робити УЗД черевної порожнини під час місячних?
 • Чи можна снідати перед УЗД черевної порожнини?
 • Чи можна пити каву перед УЗД черевної порожнини?
 • Чи можна курити перед УЗД черевної порожнини?
 • Чи можна їсти перед УЗД органів черевної порожнини?
 • Чи можна пити алкоголь перед УЗД органів черевної порожнини?
 • Чи можна пити перед УЗД органів черевної порожнини?
 • Чи можна чистити зуби перед УЗД черевної порожнини?
 • Скільки разів можна робити УЗД черевної порожнини?
За скільки годин до УЗД черевної порожнини можна їсти, пити?

Останній прийом їжі повинен бути за 8 годин. Якщо вас цікавить, чи можна їсти перед УЗД черевної порожнини, відповідь негативна, хоча бувають винятки.

Чи можна робити УЗД черевної порожнини під час місячних?

Оскільки під час місячних жінки часто страждають від метеоризму, дослідження не рекомендується проводити в перші дні циклу. Якщо пацієнтка почуває себе добре, можливо проведення процедури, але з дотриманням стандартних правил підготовки.

Чи можна снідати перед УЗД черевної порожнини?

Процедура проводиться натщесерце, тому від сніданку слід відмовитися. Якщо дослідження призначене післе 16:00, дозволяється поснідати, але не пізніше 8:00. При цьому їсти можна тільки легку їжу.

Чи можна пити каву перед УЗД черевної порожнини?

Якщо заплановано УЗД черевної порожнини, правила підготовки забороняють вживання кави, як і енергетичних напоїв, оскільки кофеїн викликає спазми гладких м’язів.

Чи можна курити перед УЗД черевної порожнини?

Від куріння варто відмовитися ще напередодні процедури через ризик спотворення результатів.

Чи можна їсти перед УЗД органів черевної порожнини?

Рекомендується, щоб останній прийом їжі був за 8 годин до процедури. Заповнений кишечник може вплинути на результати дослідження, хоча в деяких випадках тривале голодання є неприпустимим, наприклад, якщо діагностика проводиться грудничку, вагітній жінці або пацієнту з цукровим діабетом. В такому випадку дозволяється їсти за 3-4 години, але їжа повинна бути легкою і в малих кількостях.

Чи можна пити алкоголь перед УЗД органів черевної порожнини?

Якщо призначено УЗД живота, підготовка включає відмову від вживання спиртних напоїв за кілька днів. Алкоголь, як і кофеїн, викликає спазми та сприяє звуженню кровоносних судин.

Чи можна пити перед УЗД органів черевної порожнини?

Не рекомендується пити за 1,5 години до дослідження, оскільки вода може вплинути на результати діагностики. Напередодні слід дотримуватися звичайного питного режиму, але не рекомендується вживати воду під час прийому їжі. Якщо дуже хочеться пити в жаркий день або з інших причин, можна випити 1-2 ковтки води з інтервалом 15-20 хвилин.

Чи можна чистити зуби перед УЗД черевної порожнини?

Чистити зуби перед процедурою дозволяється, оскільки людина зазвичай не має звички ковтати зубну пасту, що може викликати зміни в роботі кишечника.

Скільки разів можна робити УЗД черевної порожнини?

Оскільки процедура безпечна, немає обмежень по кількості проведень.

У нашій клініці можна провести дослідження дорослому і дитині. Ціна послуги вказана у прайс-листі.


Перейти до УЗД черевної порожнини

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить