fbpx

Урологія

Ультразвукове дослідження в урології. Ультразвукові дослідження нирок, сечового міхура, передміхурової залози (простати). Кому, коли, навіщо? Чи безпечним є метод?

Ультразвукове дослідження нирок (УЗД нирок) – це безпечний, без радіологічного опромінення, інформативний, неінвазивний сучасний метод діагностики стану нирок. За допомогою УЗД встановлюють форму, розмір та місце розташування нирок. Методика ультразвукової діагностики дозволяє швидко та безболісно візуалізувати нирки, розпізнати їх структуру, оцінити кровотік по ниркових судинах. Цей метод діагностики широко використовується у вагітних з огляду на його безпечність та відсутність протипоказів.

УЗД нирок в медичному центрі «Гравімед» віконують на ульразвукових сканерах експертного класу провідних виробників медичного обладнання світового рівня (Voluson E8 Expert компанії General Electric та  S1000 компанії Siemmens). Ультразвукові сканери подібного класу устатковані всіма датчиками та сучасним програмним забезпеченням. Що дає змогу виконувати дослідження будь якого рівня складності та відтворює 3D/4D зображення. В основі дослідження покладено акустично – електричне перетворення звукових хвиль в електричні, які після обробки процесором виводяться на монітор у вигляді зображення. Ультразвукові хвилі безперешкодно проходять крізь не щільні  речовини (рідина) і відбиття не відбувається. Коли ультразвукова хвиля наштовхується на тканини різної щільності відбувається відбиття з різною швидкістю. В залежності від швидкості відбиття та повернення до датчику звукова хвиля трансформується в електричну відповідної частоти, що формує зображення різних відтінків від білого до чорного, створюючи зображення органу. Використовуючи доплерівське картування судин нирок, лікар отримає суттєвий обсяг інформації на етапі диференційної діагностики.    

Ультразвукове обстеження передміхурової залози (простати) та сім’яних пухирців проводиться трансабдомінальним та трансректальним методами: визначають структуру в нормі або в разі патологічних змін. Найбільш інформативні, достовірні, точні та детальні дані надає трансректальне УЗД. Метод безболісний, викликає не значні дискомфортні відчуття протягом короткого часу виконання. Протипоказами до виконання трансректального УЗД є гемороїдальні вузли, гострі запальні захворювання шкіри навколо анального отвору. При захворюваннях передміхурової залози обов’язково виконують: дослідження самої залози та її співвідношення з оточуючими органами, сечового міхура та залишкової сечі, сканування нирок та печінки. В медичному центрі «Гравімед» виконують повний спектр ультразвукової діагностики органів сечо-статевої системи. 

Кому рекомендовано УЗД нирок, сечового міхура, простати та сім’яних пухирців (у чоловіків)?

Ультразвукове дослідження нирок виконують для визначення форми, розмірів, місця розташування нирок, сечоводів та сечового міхура. Комплексна оцінка стану нирок, сечоводів та сечового міхура є надважливою, так як дає можливість вчасно діагностувати гідронефроз та запобігти розвитку ниркової недостатності. Гідронефроз може бути наслідком обструкції каменями. Значна обструкція нирки може призвести до ниркової постобструктивної дистрофії. Наявність розширеного сечоводу може допомогти визначити рівень обструкції або знаходження каменя. За ультразвукового дослідження можливо виявити кісти, пухлини, розширення лоханок. каміння в нирках та сечоводі.

Деякі види гістологічних досліджень виконують під контролем УЗ (прицільну пункційну біопсію), за допомогою доплера визначають кровотік в ниркових венах та артеріях, оцінюють стан трансплантанта після пересадки нирки

Враховуючи безпечність, інформативність та доступність методу (за умови виконання діагностичної маніпуляції спеціалістом високого рівня) на сканері експертного рівня) лікар може обрати інші покази до застосування УЗД нирок. В медичному центрі «Гравімед» використовують виключно системи експертного класу провідних виробників медичного обладнання світового рівня (Voluson E8 Expert компанії General Electric та  S1000 компанії Siemmens). Ультразвукові сканери подібного класу устатковані всіма датчиками та сучасним програмним забезпеченням. Що дає змогу виконувати дослідження будь якого рівня складності та відтворює 3D/4D зображення. Під час дослідження є можливість візуалізувати патологічні зміни певних розмірів за рахунок високого контрасту на тлі низької зернистості зображення.

УЗД сечового міхура рекомендують при підозрі на поліпи, синдромі подразненого сечового міхура, а також інших патологічних станів.

УЗД простати та сім’яних пухирців (у чоловіків) рекомендовано при простатиті, безплідді, статевій дисфункції та ранньому виявленні патології простати.

Підготовка до УЗД нирок, сечового міхура, простати та сім’яних пухирців (у чоловіків)

Спеціалізованної підготовки для УЗД нирокне потрібно. Однак, враховуючи, що обстеження має бути комплексним (УЗД нирок, сечового міхура, простати та сім’яних пухирців (у чоловіків), можлива необхідність часткового наповнення сечового міхура, не менше 500мл., сечі. За годину до обстеження треба випити близько 1 літра негазовоної води або не мочитися за 2 години до обстеження. При явищах метеоризму рекомендована триденна дієта з обмеженням грубої клітковини та хліба. Для транректального дослідження передміхурової залози (ТРУЗД) спеціалізована підготовка не треба.

Узд дозволяє виявити структурні зміни в будь якому органі сечо – статевої системи (нирки, наднирники, сечоводи, сечовий міхур, простатит), а також здійснювати контроль за змінами, що відбуваються на фоні лікування. Метод незамінний в діагностиці сечокам’яної хвороби та при безплідді.

Медичний центр «Гравімед» чекає на Вас для проведення високоякісного ультразвукового дослідження на апаратурі експертного рівня висококваліфікованими спеціалістами .

Запис на прийом


  +38 (044) 333-61-08

  +38 (067) 530-88-55


  Клініка Гравімед Київ Оболонь


  пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
  (метро Оболонь, Мінська)

  (044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
  (067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
  info@gravimed.com.ua

  Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
  Субота: 9:00 – 18:00
  Неділя: вихідний


  Гравімед © 2017-2020

  Call Now ButtonПозвонить