fbpx

УЗД черевної порожнини

УЗИ брюшной полости в клинике Гравимед

Ультразвукове дослідження (УЗД) – метод візуалізації внутрішніх органів і тканин за допомогою високочастотних звукових хвиль, які людське вухо не сприймає. Це досить простий і дешевий метод діагностики, який став рутинним в терапії та гастроентерології. Особливо активно використовують УЗД для діагностики різних патологій органів черевної порожнини (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, кишечника, шлунку), а також захворювань судин.Безпека методу

УЗД органів черевної порожнини – це перший метод діагностики патології, так як він найбезпечніший, інформативний, доступний, безболісний і без радіологічної навантаження. УЗД використовують у вагітних і у дітей різного віку, а також немає обмежень по кількості процедур в день, на місяць, на рік. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, на відміну від рентгена, проводиться стільки раз – скільки це необхідно для отримання чіткої діагностичної картини.Які органи оцінюються при УЗД черевної порожнини?

УЗД органів черевної порожнини дає можливість комплексно досліджувати внутрішні органи, які розташовуються в ній: печінку і жовчний міхур з жовчними протоками, підшлункова залоза, селезінка, нирки, органи сечостатевої системи. Для обстеження шлунка і кишечника використовують інші методи обстеження, так як ультразвук в діагностиці захворювань цих органів неінформативне (через наявність в цих органах газів), однак при їх обстеженні можна запідозрити деякі патологічні процеси. Необхідно відзначити, що УЗД підшлункової залози для постановки діагнозу хронічного панкреатиту недостатньо і потрібні додаткові методи обстеження. Так само при УЗД органів черевної порожнини вивчають судини і особливості кровообігу УЗИ брюшной полости в клинике Гравимед


Показання до проведення УЗД черевної порожнини:

– Періодична гіркота в роті, особливо вранці
– Приступи болю в правому підребер’ї після прийому жирної, гострої їжі
– Відчуття тяжкості, тупий біль у правому підребер’ї
– Метеоризм, здуття живота, підвищене газоутворення
– Болі в животі
– Шкіряний свербіж, висипання на шкірі
– Алергічні реакції
– Підвищена спрагаЦей вид діагностики необхідний під час вагітності, так як дуже часто виникають різні симптоми і цей метод абсолютно безпечний для плода. УЗД органів черевної порожнини обов’язково виконується при підозрі онкозахворювань, панкреатиті і цукровому діабеті. В результаті цього методу дослідження можна з високою вірогідністю визначити освіти, кісти, цироз, гепатит, камені в жовчному міхурі і нирках, поліпи, холецистит, навіть перенесений мононуклеоз, а також ряд інших хронічних запалень і внутрішні травми органів черевної порожнини.


УЗИ брюшной полости в клинике Гравимед

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

 • Для забезпечення максимальної точності і достовірності результатів Вам рекомендується дотримуватися певних правил підготовки до майбутнього УЗД дослідження:
 •  Найбільш прийнятний час для дослідження – вранці натщесерце. Якщо дослідження роблять у другій половині дня, вранці допускається легкий сніданок і інтервал між прийомом їжі і УЗД не менше 6 годин.
 • За 2-3 дні до обстеження рекомендується виключити з раціону продукти, що підсилюють газоутворення в кишечнику (сирі овочі і фрукти, багаті рослинною клітковиною, незбиране молоко, чорний хліб, бобові, виноград, майонез, газовані напої, а також висококалорійні кондитерські вироби: тістечка , торти і т.п.);
  При схильності до підвищеного газоутворення рекомендується 2-3 дні до дослідження приймати ентеросорбенти, наприклад, активоване вугілля або Еспумізан по 2 таблетки 3 рази на день;
 • Допускається відхилення від запропонованих рекомендацій при захворюваннях, що вимагають регулярного прийому лікарських препаратів і суворого дотримання дієти (цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба та ін.);
 • Неприпустимо проведення УЗД після фіброгастроскопії або колоноскопії (протягом 2 діб), і після рентгена шлунка або кишечника з контрастом (протягом 3-4 днів).

Для зменшення газоутворення в кишечнику необхідна дієта протягом 3-х діб і препарати перед їжею або під час їжі (ферментні препарати, препарати зменшують газоутворення – сорбенти). Тоді повітря, який буде утворюватися в петлях кишечника не заважав ультразвукового дослідження.

Набір рекомендованих продуктів перед УЗД черевної порожнини:

 • зернові каші: гречана, овес на воді, ячна, лляна,
 • м’ясо птиці або яловичина,
 • нежирна риба, яка приготована на пару, запечена або відварена,
 • 1 яйце в день,
 • сир, який містить знижену кількість жиру, але не 0%

Прийом їжі може бути частинами, 4-5 разів на добу кожні 3-4 години. Прийом рідини (вода, неміцний чай) близько 1,5 л на добу.

Виключити продукти, які збільшують газоутворення в кишечнику:

 • сирі овочі і фрукти,
 • бобові (горох, квасоля),
 • хліб і здоба (печиво, торти, булочки, пиріжки),
 • молоко і молочні продукти,
 • жирні сорти риби і м’яса,
 • солодощі (цукерки, цукор),
 • міцну каву і соки,
 • газовані напої,
 • спиртне.

При схильності до запорів напередодні ввечері рекомендується очищувальна клізма, але не пізніше ніж за 12 годин до УЗД. Це дуже важливо, тому що від цього залежить інформативність і достовірність дослідження. За 2 години до обстеження прийняти смекту (1 пакетик) або симетикон.

Перед УЗД черевної порожнини не рекомендується жувати гумку, смоктати льодяники, курити, не приймати спазмолітики перед дослідженням, так як все це може привести до скорочення жовчного міхура і, в підсумку, до неправильного діагнозу. Якщо пацієнт регулярно приймає лікарські препарати, відміняти лікування в зв’язку з УЗД не потрібно, але слід повідомити лікаря про прийнятих ліках.

Довіряйте своє здоров’я тільки професіоналам. У Медичному центрі «Гравімед» вас чекають висококваліфіковані фахівці УЗД з великим досвідом роботи.Послуги

 • УЗД органів черевної порожнини600
 • УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору (Карлова О.О.)650
 • УЗД органів черевної порожнини з еластографією печінки800
 • УЗД печінки з еластографією700

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить