fbpx

Ультразвукове дослідження нирок, наднирників, сечового міхура


Ультразвукова діагностика в урології

Ультразвукова діагностика в урології – це не тільки дослідження патології нирок і сечового міхура. У нашому центрі можна також зробити УЗД передміхурової залози, сім’яних пухирців, органів мошонки і статевого члена, а також пройти доплерівске дослідження статевого члена на предмет виявлення еректильної дисфункції.

Передміхурова залоза

Цей орган називають «другим серцем чоловіка». Від стану передміхурової залози і її суб’єктивної оцінки самим чоловіком залежить його емоційний комфорт. На жаль, в ній може виникнути ряд захворювань, які вимагають своєчасного усунення. Для діагностики і оцінки стану органу необхідно проводити УЗД передміхурової залози. Ультразвукове дослідження дозволяє поставити діагноз гострого і хронічного простатиту, виявити аденому передміхурової залози, рак.

Показання до УЗД простати:

запалення передміхурової залози, патологія, виявлена ​​при ректальному пальцевому дослідженні, виявлення патологічних відхилень при аналізі сперми, клінічні прояви гострої і хронічної ниркової недостатності, зміни в аналізах сечі і крові, різі, дискомфорт при сечовипусканні, болі внизу живота, виділення з сечівника,

Існує два методи ультразвукової діагностики передміхурової залози: трансабдомінальні (через передню черевну стінку, надлобковий) та трасректальний (ТРУЗД).

При трансректальном методі дослідження датчик вводиться через пряму кишку пацієнта. ТРУЗД дозволяє візуалізувати найдрібніші зміни в простаті і детально розглянути сім’яні пухирці, завдяки тому, що простата знаходиться поблизу від скануючої поверхні. Що стосується трансабдомінального методу, в даний час його використовують лише для визначення обсягу залишкової сечі в сечовому міхурі при аденомі простати. З цього випливає, що ТРУЗІ, доповнене доплерівським методом, є найефективнішим методом діагностики.

Ультразвуковою діагностикою сім’яних пухирців: визначаються зміни, характерні для запальних захворювань, а також пухлинні ураження.

УЗД мошонки

проводитися при запальних захворюваннях яєчка,  його придатка і для діагностики різних пухлинних захворювань. Будучи одним із найбільш інформативних методів в області діагностики і лікування захворювань чоловічої статевої системи, УЗД, дозволяє поставити діагноз на ранній стадії і вчасно  вжити необхідних заходів для успішного  лікування.

Також ультразвук дозволяє виявити захворювання пов’язані з вродженою аномалією яєчка, а саме дистопією, атрофією яєчка і кріптохорізмом. Будь-які заходи з лікування цих хвороб призначаються тільки після проведення УЗД мошонки. А при судинних захворюваннях яєчка його придатка і сім’яного канатика, УЗД мошонки дає позитивні результати в комплексному вирішенні проблеми. Також при ударах, травмах та інших ушкодженнях тканин і нутрощів мошонки, УЗД необхідно зробити в першу чергу.

Показаннями до проведення УЗД мошонки  є: уточнення положен  яєчка, що не опустилося, варикозне розширення вен сім’яного канатика, болі в області мошонки, збільшення яєчка, чоловіче безпліддя.

Статевий член

Діагностика проводиться з метою виявлення порушень анатомічної будови, з’ясування причин еректильної дисфункції, наслідків травматичних пошкоджень, а також підтвердження діагнозу хвороби Пейроні.      Показання до проведення УЗД статевого члену: наявність аномалій розвитку, еректильна дисфункція, підозра на хворобу Пейроні, підготовка до пластичних операцій на статевому члені.  При ультразвуковому дослідженні статевого члена одночасно із звичайним дослідженням проводять, як правило, і доплерівське сканування кровотоку. При цьому буває важливо провести дослідження двічі – в розслабленому стані і в ерегованому.

Ультразвукове дослідження нирок і сечового міхура

Це необхідна для діагностики захворювань сечовидільної системи процедура. На сьогоднішній день ультразвукова діагностика є методом, який дає найбільш повну і точну інформацію про стан органів сечовидільної системи. УЗД нирок дозволяє оцінити тканину нирки і прилеглих структур, в тому числі ниркових судин, а дослідження сечового міхура та сечоводів застосовують для діагностики каменів, запальних процесів і новоутворень цих органів. Ультразвукова діагностика є абсолютно нешкідливою і безболісною і не має протипоказань.

При ультразвуковому обстеженні нирок оцінюють: кровотік в нирці, їх розташування, форму, контури, розміри, структуру паренхіми, стан збірних порожнин, наявність додаткових утворень.

Основні патологічні стани нирок, які виявляються при УЗД це:

аномалії кількості (відсутність, подвоєння), положення (опущення, розташування обох нирок на одній стороні) або зрощення нирок, аномалії величини (вроджене зменшення розмірів) і структури (мультікістоз, полікістоз, прості кісти), аномалії розвитку верхніх сечових шляхів (подвоєння чашково-мискової системи і сечоводу та ін), ознаки запальних захворювань (гострий пієлонефрит, карбункул, абсцес, туберкульозний процес), сечокам’яна хвороба, розширення верхніх сечових шляхів або їх закупорка, дифузні захворювання ниркової паренхіми, пухлини: доброякісні (аденоми, ангіоміоліпоми) і злоякісні.

УЗД сечового міхура

При ультразвуковому дослідженні сечового міхура виявляються: аномалії розвитку, камені, пухлини(доброякісні та злоякісні).

Показання до проведення УЗД вельми обширні, і серед них:

наявність захворювань сечовидільної системи, наявність у пацієнтів скарг, характерних для захворювань нирок, сечовивідних шляхів, передміхурової залози, сім’яних пухирців у чоловіків, макро-і мікрогематурія (наявність еритроцитів в сечі), підозра на сечокам’яну хворобу, болі в поперековій області, різні травми і удари нирок, травматичні ушкодження сечового міхура, часті випадки підвищення тиску, профілактичний диспансерний огляд.


Послуги

  • УЗД сечовидільної системи (нирки, сечоводи, сечовий міхур)550
  • УЗД підшлункової залози та жовчного міхура450
  • УЗД сечового міхура з визначенням об’єму залишкової сечі500
  • УЗД передміхурової залози (трансабдомінально)500
  • УЗД передміхурової залози (трансректально)550
  • УЗД нирок та надниркових залоз600

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить