Ультразвукове дослідження нирок, наднирників, сечового міхура


Ультразвукова діагностика в урології

Ультразвукова діагностика в урології – це не тільки дослідження патології нирок і сечового міхура. У нашому центрі можна також зробити УЗД передміхурової залози, сім’яних пухирців, органів мошонки і статевого члена, а також пройти доплерівске дослідження статевого члена на предмет виявлення еректильної дисфункції.

Передміхурова залоза

Цей орган називають «другим серцем чоловіка». Від стану передміхурової залози і її суб’єктивної оцінки самим чоловіком залежить його емоційний комфорт. На жаль, в ній може виникнути ряд захворювань, які вимагають своєчасного усунення. Для діагностики і оцінки стану органу необхідно проводити УЗД передміхурової залози. Ультразвукове дослідження дозволяє поставити діагноз гострого і хронічного простатиту, виявити аденому передміхурової залози, рак.

Показання до УЗД простати:

запалення передміхурової залози, патологія, виявлена ​​при ректальному пальцевому дослідженні, виявлення патологічних відхилень при аналізі сперми, клінічні прояви гострої і хронічної ниркової недостатності, зміни в аналізах сечі і крові, різі, дискомфорт при сечовипусканні, болі внизу живота, виділення з сечівника,

Існує два методи ультразвукової діагностики передміхурової залози: трансабдомінальні (через передню черевну стінку, надлобковий) та трасректальний (ТРУЗД).

При трансректальном методі дослідження датчик вводиться через пряму кишку пацієнта. ТРУЗД дозволяє візуалізувати найдрібніші зміни в простаті і детально розглянути сім’яні пухирці, завдяки тому, що простата знаходиться поблизу від скануючої поверхні. Що стосується трансабдомінального методу, в даний час його використовують лише для визначення обсягу залишкової сечі в сечовому міхурі при аденомі простати. З цього випливає, що ТРУЗІ, доповнене доплерівським методом, є найефективнішим методом діагностики.

Ультразвуковою діагностикою сім’яних пухирців: визначаються зміни, характерні для запальних захворювань, а також пухлинні ураження.

УЗД мошонки

проводитися при запальних захворюваннях яєчка,  його придатка і для діагностики різних пухлинних захворювань. Будучи одним із найбільш інформативних методів в області діагностики і лікування захворювань чоловічої статевої системи, УЗД, дозволяє поставити діагноз на ранній стадії і вчасно  вжити необхідних заходів для успішного  лікування.

Також ультразвук дозволяє виявити захворювання пов’язані з вродженою аномалією яєчка, а саме дистопією, атрофією яєчка і кріптохорізмом. Будь-які заходи з лікування цих хвороб призначаються тільки після проведення УЗД мошонки. А при судинних захворюваннях яєчка його придатка і сім’яного канатика, УЗД мошонки дає позитивні результати в комплексному вирішенні проблеми. Також при ударах, травмах та інших ушкодженнях тканин і нутрощів мошонки, УЗД необхідно зробити в першу чергу.

Показаннями до проведення УЗД мошонки  є: уточнення положен  яєчка, що не опустилося, варикозне розширення вен сім’яного канатика, болі в області мошонки, збільшення яєчка, чоловіче безпліддя.

Статевий член

Діагностика проводиться з метою виявлення порушень анатомічної будови, з’ясування причин еректильної дисфункції, наслідків травматичних пошкоджень, а також підтвердження діагнозу хвороби Пейроні.      Показання до проведення УЗД статевого члену: наявність аномалій розвитку, еректильна дисфункція, підозра на хворобу Пейроні, підготовка до пластичних операцій на статевому члені.  При ультразвуковому дослідженні статевого члена одночасно із звичайним дослідженням проводять, як правило, і доплерівське сканування кровотоку. При цьому буває важливо провести дослідження двічі – в розслабленому стані і в ерегованому.

Ультразвукове дослідження нирок і сечового міхура

Це необхідна для діагностики захворювань сечовидільної системи процедура. На сьогоднішній день ультразвукова діагностика є методом, який дає найбільш повну і точну інформацію про стан органів сечовидільної системи. УЗД нирок дозволяє оцінити тканину нирки і прилеглих структур, в тому числі ниркових судин, а дослідження сечового міхура та сечоводів застосовують для діагностики каменів, запальних процесів і новоутворень цих органів. Ультразвукова діагностика є абсолютно нешкідливою і безболісною і не має протипоказань.

При ультразвуковому обстеженні нирок оцінюють: кровотік в нирці, їх розташування, форму, контури, розміри, структуру паренхіми, стан збірних порожнин, наявність додаткових утворень.

Основні патологічні стани нирок, які виявляються при УЗД це:

аномалії кількості (відсутність, подвоєння), положення (опущення, розташування обох нирок на одній стороні) або зрощення нирок, аномалії величини (вроджене зменшення розмірів) і структури (мультікістоз, полікістоз, прості кісти), аномалії розвитку верхніх сечових шляхів (подвоєння чашково-мискової системи і сечоводу та ін), ознаки запальних захворювань (гострий пієлонефрит, карбункул, абсцес, туберкульозний процес), сечокам’яна хвороба, розширення верхніх сечових шляхів або їх закупорка, дифузні захворювання ниркової паренхіми, пухлини: доброякісні (аденоми, ангіоміоліпоми) і злоякісні.

УЗД сечового міхура

При ультразвуковому дослідженні сечового міхура виявляються: аномалії розвитку, камені, пухлини(доброякісні та злоякісні).

Показання до проведення УЗД вельми обширні, і серед них:

наявність захворювань сечовидільної системи, наявність у пацієнтів скарг, характерних для захворювань нирок, сечовивідних шляхів, передміхурової залози, сім’яних пухирців у чоловіків, макро-і мікрогематурія (наявність еритроцитів в сечі), підозра на сечокам’яну хворобу, болі в поперековій області, різні травми і удари нирок, травматичні ушкодження сечового міхура, часті випадки підвищення тиску, профілактичний диспансерний огляд.


Послуги

  • УЗД підшлункової залози та жовчного міхура350
  • УЗД органів сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур)400
  • УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі370
  • ЗД передміхурової залози (трансабдомінально)400
  • УЗД передміхурової залози (трансректально)480


РОЗДІЛИ
Запис на прийом


+38 (044) 333-61-08

+38 (067) 530-88-55


Медичний центр Київ Оболонь

Місія Медичного центру «Гравімед» полягає у створенні якісної, доступної медичної послуги для широкого загалу населення та формування культури ставлення людей до свого здоров’я, як до найвищої цінності та найдорожчого багатства людини.

Акція на масаж
Оплати 10 сеансів масажу і отримай (10% знижку)

пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ (метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08 info@gravimed.com.ua

Понеділок - п'ятниця: 8:30 - 19:30 Субота: 9:00 - 18:00

Неділя: вихідний

Гравімед © 2017-2019