УЗД органів малого тазу


Ультразвукове обстеження органів малого тазу. УЗИ в акушерстві та гінекології. Кому, коли, навіщо? Чи безпечний метод для здоров`я?

Ультразвукове дослідження органів малого тазу – це високоінформативний, доступний та цілком безпечний метод обстеження. Ультразвукові сканери експертного класу дозволяють проводити гінекологічних, урологічних захворювань та захворювань внутрішніх органів (щитоподібна залоза, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур та інше). Під час ультразвукового дослідження отримується високоякісне зображення, що дозволяє оцінити структуру органу, його щільність та особливості кровонаповнення. Достатньо високу якість зображення можливо отримати на сканерах експертного рівня, де датчик посилає ультразвукові хвилі та приймає їх після відбивання від органу. Після обробки отриманого сигналу, в режимі реального часу, будується зображення органу та проводиться аналіз. Це дозволяє лікарю «бачити» ваші органи зсередини. Враховуючи, що ультразвукове обстеження  є абсолютно безпечним для всіх верств населення і в будь – якому віці його призначають жінкам для дослідження органів репродуктивної системи (яєчників, фалопієвих труб, матки), прямої кишки, сечового міхура та вагітності на ранніх термінах.

В медичному центрі «Гравімед» використовують виключно системи експертного класу провідних виробників медичного обладнання світового рівня (Voluson E8 Expert компанії General Electric та  S1000 компанії Siemmens). Ультразвукові сканери подібного класу устатковані всіма датчиками та сучасним програмним забезпеченням. Що дає змогу виконувати дослідження будь якого рівня складності та відтворює 3D/4D зображення. Під час дослідження є можливість візуалізувати патологічні зміни певних розмірів за рахунок високого контрасту на тлі низької зернистості зображення.

Ультразвукова діагностика в акушерстві та гінекології – це головний метод діагностики, дає можливість точно встановити діагноз, не застосовуючи інших методів. Ультразвукове дослідження органів малого тазу виконується при різноманітних гінекологічних хворобах, а також в якості динамічного спостереження, як під час лікування так і після нього. УЗД органів малого тазу виконується для діагностики патології яєчників, маткових труб, визначення їх прохідності при безплідді, а також при діагностиці стану матки, сечового міхура, прямої кишки, визначення вагітності в ранньому терміні. Це метод діагностичного вибору при порушенні менструального циклу, болю в нижній частині живота, підозрі на новоутворення в маткових трубах, яєчниках або на шийці матки (кісти, ендометрит, пухлини), при поліпах та гіперплазії ендометрію, хронічному тазовому болю, при ендометріозі та аденоміозі, при ,при безплідді, при акне, при себореї, при полікістозі яєчників, при гіперандрогенії, при гіперпролактиемії, а також при багатьох інших патологічних станах.

Виконання ультразвукового дорслідження органів малого тазу може бути проведено різними способами:

– трансабдомінальним (через передню черевну стінку з наповненим сечовим міхуром),

– трансвагінальним (через піхву)

– трансректальним (через пряму кишку)

– комбінованим (поєднання абдомінального и трансвагінального або трансректального).

Різні методи дослідження під час ультразвукової діагностики дають можливість підвищити ефективність та достовірність діагностики в складних клінічних, отримати кращу візуалізацію органів малого тазу. В такому випадку спеціалісту легше оцінити клінічну ситуацію, визначити взаєморозташування органів по відношенню один до одного, та отримати оптимальну інформацію про об`ємні новоутворення, навіть, незначних розмірів.

Як правильно підготуватися до УЗД органів малого тазу у жінок?

Підготовка до УЗД в гінекології залежить від виду дослідження, але є загальні вимоги: за кілька днів до дослідження не вживати продукти, що провокують підвищене газоутворення (груба клітковина, овочі, бобові, дріжджовий хліб, кисломолочні напої, алкоголь, капуста). У випадку наявності дослідження з барієм напередодні, рекомендовано відкласти процедуру щоб ліквідувати вплив контрастної речовини на отриманні результати. Бажано потурбуватись про очищення кишківника напередодні.

Перед транабдомінальним  ультразвуковим дослідженням рекомендовано «наповнити» сечовий міхур (за 1 1,5 години до дослідження випити близько літра води). Натомість перед трансвагінальним УЗД, навпаки, слід спустошити сечовий міхур. Для акушерського або скринінгового УЗД строгих вимог немає. У випадку наявності проблем знадлишковим газоутворенням, закрепами – за декілька днів слід розпочати ферментні препарати, сорбенти. За 10 – 12 годин до проведення дослідження слід обмежити прийом їжі. Найбільш інформативним буде ультразвукова картина в перший тиждень після менструації. Однак, більш чіткі рекомендації, щодо термінів, надасть спеціаліст, спираючись на мету обстеження та конкретну клінічну ситуацію.

Перед трансвагінальним та трансректальним дослідженням слід повідомити лікаря про наявність алергічних реакцій. Так як є випадки алергії на латекс презервативів, що використовуються під час подібних досліджень.

Слід наголосити, що протипоказів до проведення УЗД органів малого тазу практично немає.

Коли краще проводити УЗД органів малого тазу?

Термін оптимального проведення дослідження залежить від поставлених задач. Тому його слід узгодити з лікарем – фахівцем.

Наприклад, при підозрі на поліп ендометрію, на міому матки обстеження краще виконувати одразу по закінченні менструації (до 10 -12 дня циклу, оптимально між 7 та 10 днем, в залежності від тривалості циклу), ендометріоз визначається до початку місячних. З метою моніторингу фолікулогенезу (при плануванні вагітності, при порушенні менструального циклу, при безплідді) виконують трансвагінальне УЗД на п`яту, дев`яту та на 14 – 17 добу менструального циклу (або за

Профілактичний огляд гінеколога, що включає ультразвукове дослідження, слід проходити щорічно, або термінова звертатись до лікаря у випадку появи різноманітних симптомів.

Під час вагітності є обов`язкові скринінгові ультразвукові дослідження, що мають чіткий термін виконання:

  • в першому триместрі вагітності УЗД виконується, я складова генетичного скринінгу (I скринінг, 11+0 – 13+6 тижнів)
  • в другому триместрі (IІ скринінг, 18-21 тижнів)
  • в третьому (32 -34 тижнів)

В різноманітних клінічних ситуаціях можуть бути виконані додаткові дослідження, про що кожна вагітна інформується індивідуально із зазначенням мети виконання. Обстеження має виконувати лікар ультразвукової діагностики або лікар акушер – гінеколог, які пройшли відповідну спеціалізацію та сертифіковані вітчизняними науковими інстанціями.

Під час ультразвукового скринінгу плода із застосуванням сканерів експертного класу є можливість спостерігати за станом плоду (фетометрія, доплерографія плоду в дінаміці), контролювати його розміри, оцінювати стан кровотоку. Досліджуючи вагітну жінку визначають довжину шийки матки (цервікометрія) з метою своєчасної діагностики невиношування або передчасних пологів

За сучасних умов, результати УЗД видаються не лише у вигляді заключення лікаря, але і на різних носіях. У вигляді знімків, шляхом запису на різноманітні цифрові носії, шляхом передачі електронною поштою. Це підвищує об`єктивізацію дослідження, адже будь який інший спеціаліст в любій точці планети може ознайомитись з результатами та на власні очі побачити результати. Важливим є можливість збереження інформації, що дає змогу об`єктивно оцінювати динамічні

Отже, УЗД органів малого тазу – ефективна, інформативна, потрібна, доступна, безпечна, не травматична, безболісна діагностична процедура для пацієнтів будь якого віку. Надважливо обрати професійного фахівця, який виконуватиме ультразвукове дослідження на апаратурі експертного класу. Згідно літературних даних УЗД в сучасній медицині є самим безпечним і інформативним методом діагностики в якого точність результатів наближається до 100%

Особые требование к ультразвуковой диагностике во время беременности, особенно, когда она многоплодная.

В Медичному Центрі Гравимед УЗД органів малого тазу та УЗД вагітним виконують акушери-гінекологи, сертифіковані згідно вимог міжнародного Фонду Медицини Плода (FMF, London) за сприяння і під патронатом  наукового співробітника, кандидата медичних наук, лікаря вищої кваліфікаційної категорії мельника Юрія Миколайовича.


Послуги

  • УЗД органів малого тазу450
  • УЗД органів малого тазу (доктор мед.наук, професор)500

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить