fbpx

УЗД органів малого тазу

гинекологическое узи в клинике Гравимед

У сучасному світі з шаленим ритмом життя, здоров’я жінки постійно піддається ризику. Особливо це стосується репродуктивної системи. На сьогоднішній день найголовнішим дієвим методом первинного обстеження органів малого тазу вважається ультразвук, або гінекологічне узд. Всередині цієї статті ви знайдете відповіді на найпоширеніші запитання про цю процедуру.

Зміни в жіночому організмі відбуваються постійно: починаючи з першої менструації і протягом усього життя в органах малого тазу налаштовується крихкий механізм, здатний на головне чудо — народження нової людини. Однак, не всі процеси за замовчуванням гарні та корисні. Іноді в роботі внутрішніх органів або в гормональній системі трапляються збої. Як визначаються межі норми? Для цього існує безпечна і доступна діагностика — узд органів малого тазу.

Тема обстеження органів малого тазу і репродуктивної системи рідко широко обговорюється за межами медичних спільнот — побутує думка, що турбуватися про здоров’я органів цієї області варто тільки тим, хто веде безладне статеве життя. Проте, ця думка базується виключно на забобонах, які чинять негативний вплив не тільки на здоров’я окремих людей, але і на якість життя населення в цілому. Більш того, превентивна діагностика дозволяє на ранніх стадіях виявляти серйозні захворювання і патології, позбавляючи багатьох років постійного і часто болючого лікування.

Першим і головним методом обстеження органів малого тазу є ультразвукове дослідження. Крім того, що цей метод забезпечують точність і достовірність результатів, він також абсолютно безпечний. Метод нешкідливий для жінки і для плоду під час вагітності і в період лактації. До того ж, на відміну від дослідження рентгенівськими променями, ультразвукова діагностика не потребує абсолютного спокою пацієнта, що з одного боку дає можливість оцінити роботу органів в динаміці, а з іншого дозволяє проводити процедуру навіть з самими юними пацієнтами, які поки не можуть не ворушитися.

Що таке гінекологічне УЗД?

УЗД — це дослідження за допомогою ультразвукових хвиль. Існують також інші назви цього способу діагностики, наприклад: ехографія або сонографія. Проста, на перший погляд, технологія перевернула світ діагностики — тепер можна отримувати точну і достовірну інформацію про структуру внутрішніх органів і новоутвореннях без застосування хірургічного втручання. Не варто пояснювати, що будь-яка можливість уникнути інвазивних процедур завжди повинна використовуватися — кому сподобається лягати “під ніж” тільки для того, щоб дізнатися, чи все нормально з роботою внутрішніх органів.

Саме тому ультразвукова діагностика знайшла таке широке застосування в сфері акушерства і гінекології. У період вагітності слід уникати будь-яких втручань в організм матері, які можуть призвести до незворотних наслідків для її здоров’я або здоров’я плода. При цьому для якісного і ефективного ведення вагітності необхідно володіти вичерпною інформацією про всі процеси, що проходять у тілі матері, щоб убезпечити перебіг вагітності, пологи, а також здоров’я жінки і плоду.

Однак, незважаючи на всі переваги узд, його якість і ефективність на 100% залежить від рівня підготовки медичного персоналу, який проводить діагностику та інтерпретує результати. Потрібно пам’ятати, що у словосполученні “ультразвукова діагностика” головним словом є саме “діагностика”. Яким би якісним і сучасним не було обладнання, результат, а значить і ефективність цього методу забезпечує добре підготовлений, досвідчений фахівець. Все сучасне медичне обладнання створюється з однією єдиною метою — дати лікареві досконалий і точний інструмент діагностики, який він використовує для постановки вірного діагнозу. Ми не чекаємо, що ненавчена людина зможе пілотувати надзвуковий літак — точно так само не варто чекати результату від некваліфікованого персоналу точності в постановці діагнозу навіть на найкращому обладнанні.

Ми присвятили стільки слів рівню підготовки персоналу — незважаючи на те, що Медичний центр  «Гравімед» використовує новітні технології для діагностики і лікування, нашою головною перевагою завжди є висококваліфікований досвідчений медичний персонал. Фахівці Медичного центру «Гравімед» постійно проходять підвищення кваліфікації на батьківщині і за кордоном.

Завдяки всім перерахованим перевагам узд залишається одним з найбільш затребуваних видів гінекологічної діагностики. Саме це дослідження органів малого тазу найчастіше призначають гінекологи за рахунок того, що воно абсолютно безпечно і вимагає невеликої кількості часу, а також дає вичерпну інформацію про стан внутрішніх статевих органів жінки. З допомогою ультразвуку проводять обстеження і діагностику матки, яєчників, а також сечового міхура. Достовірне підтвердження вагітності на ранніх строках теж відбувається методом узд.

Гінекологічне узд призначається фахівцями загальної практики або вузькими спеціалістами. Підставою для направлення служать багато проблем, що виникають в органах малого тазу — це стосується і болів внизу черевної порожнини, і порушень менструального циклу. Обстеження також призначають при кровотечах, підозрі на утворення в маткових трубах, яєчниках і на шийці матки (кісти, ендометріоз, пухлини), виділеннях. Крім гінекологічних проблем часто досліджуються захворювання нирок, жовчо – і сечовивідних шляхів.

Що виявляють на УЗД малого тазу ?

УЗ-діагностика допомагає виявити безліч порушень роботи органів малого тазу. Ми підготували список основних показань для призначення гінекологічного узд. Звичайно, список може бути розширений на розсуд спеціаліста, але ми постаралися відобразити всі основні напрямки.Гінекологічне узд призначається для:

– діагностики вагітності на ранніх термінах;
– виявлення різних запальних гінекологічних захворювань;
– виявлення доброякісних і злоякісних утворень матки і яєчників, в тому числі кіст, ендометріозу;
– виявлення причин порушень менструального циклу, до яких належать затримки менструацій, кровотечі в середині циклу, відсутність менструацій, а також занадто сильні або занадто мізерні місячні;
– виявлення причин небажаних виділень із піхви, в тому числі в період менопаузи;
– виявлення міоми матки і запобігання розвитку критичних станів;
– моніторингу фолікулярного апарату яєчників при лікуванні безпліддя і плануванні вагітності;
– загальної діагностики при призначенні гормональних і протизаплідних препаратів, а також для контролю ускладнень при використанні внутрішньоматкової спіралі;
– спостереження за розвитком плоду протягом всього терміну вагітності і своєчасного виявлення патологій;Призначаючи гінекологічне узд, фахівці Медичного центру «Гравімед» уважно оцінюють всі можливі патології, щоб запобігти розвитку важкого перебігу хвороби. Серед наших головних принципів — раннє виявлення і своєчасне лікування. Детально розкажіть професіоналам про ті проблеми, які вас турбують і отримаєте доступ до глибоких знань і широкого досвіду лікарів Медичного центру «Гравімед».

Коли краще робити УЗД малого тазу?

Зверніть увагу, що багато гінекологічні захворювання жіночих внутрішніх органів, особливо на ранніх етапах, часто проходять повністю або майже безсимптомно — у багатьох жінок у вирі сучасного життя немає часу і можливості звертати увагу на рідкісні тягнучі болі або незвичні виділення. Вони звертаються за допомогою тоді, коли захворювання починає істотно впливати на рівень життя, але найчастіше, до цього часу вже відбуваються незворотні процеси, які можна було виявити і вилікувати на ранніх, “безпечних” стадіях.

Саме тому регулярне проходження гінекологічної ультразвукової діагностики позитивно впливає на динаміку зниження патологічних захворювань внутрішніх органів малого тазу жінки. Вам не потрібно щорічно здавати купу аналізів — достатньо відвідати гінеколога і пройти узд. У разі, якщо буде виявлена патологія, ви зможете негайно приступити до лікування, не затягуючи процес до серйозних проблем зі здоров’ям. Або ж ви будете мати гарантію, що з вашим організмом все гаразд і ви можете насолоджуватися повнотою життя.

Якщо у вас не виявлено серйозних або хронічних патологій, ультразвукову гінекологічну діагностику варто проходить один раз на рік разом із запланованим відвідуванням гінеколога. Узд органів малого тазу рекомендують проходити на 5-7 день менструального циклу, тобто безпосередньо після закінчення менструації.

Якщо у вас виявлена одна або кілька патологій, узд призначає лікар, спираючись на дані про характер патології. Ми пропонуємо список рекомендацій щодо часу проведення узд, проте зверніть увагу, що цей перелік носить рекомендаційний характер

і точну дату ультразвукової діагностики завжди призначає лікар. Узд проводиться:

– 7-10 день менструального циклу для діагностики патологій матки і придатків, а також полікістозу;

– відразу по закінченні менструації, якщо лікар підозрює поліп ендометрію;

– за 2-5 дні до менструації, якщо лікар підозрює ендометріоз.

Існує також інший вид гінекологічного узд — фолікулометрія. Це дослідження допомагає визначити точний день овуляції, що дуже важливо при плануванні вагітності. Також воно визначає якість процесів, які мають відбуватися протягом повного менструального циклу. Його проводять 3 рази протягом місяця — на 6-8 день, в середині циклу і за кілька днів до наступних місячних. Досліджуючи розвиток фолікулів, фахівці визначають точний період початку овуляції. Для цього повинна повністю пройти певна послідовність процесів: поява зрілого фолікула, його зникнення, утворення рідини позаду матки і поява жовтого тіла на місці фолікула.В результаті обстеження лікарі можуть виявити:

– нормальну овуляцію, коли всі описані вище процеси протікають своєчасно і без відхилень;
– зменшення фолікула, що називається атрезією фолікулів;
– відсутність овуляції через те, що не дозріває фолікул, а значить процеси не відбуваються;
– фолікулярну кісту, коли фолікул продовжує зростати, перевищуючи стандартні розміри норми;
– лютеінізацію фолікула, коли після утворення жовтого тіла яйцеклітина не переходить у черевну порожнину;
– відсутність фолікула протягом усього циклу.Цей процес становлення грає дуже важливу роль в плануванні вагітності. Саме тому фахівці Медичного центру «Гравімед» уважно ставляться до всіх деталей під час обстеження та подальшої корекції патологій з використанням всього накопиченого досвіду і новітніх технологічних розробок в галузі планування вагітності і лікування патологій внутрішніх органів малого тазу.

Методи проведення узд органів малого тазу у жінок

Існує кілька видів узд органів малого тазу. До найбільш затребуваним відносяться трансабдомінальне і трансвагінальне ультразвукове дослідження. Для кожного з методів існує свій власний набір показань. У деяких випадках використовуються комбіновані методи для більш точного і повноцінного обстеження.

Трансабдомінальне узд органів малого тазу включає в себе обстеження органів малого таза через черевну стінку. В цьому випадку діагностика проводиться з повним сечовим міхуром. Метод успішно використовується для визначення структури внутрішніх статевих органів, їх розміру, а також для своєчасного виявлення патології і новоутворень, таких як кісти і пухлини.

Трансвагінальне узд передбачає введення ультразвукового датчика безпосередньо в піхву. У процесі дослідження лікар може детально розглянути форму і структуру внутрішніх органів малого тазу і репродуктивної системи, визначити, чи відповідає їх розмір нормі, а також простежити динаміку розвитку патологічних новоутворень.


гинекологическое узи в клинике Гравимед

Підготовка та проведення процедури

УЗД — безпечна процедура, що не вимагає спеціальної довгої виснажливої підготовки. Для успішної діагностики досить дотримуватися простих рекомендацій протягом доби перед обстеженням. До цих рекомендацій відносяться відмова від продуктів, що провокують утворення газів через 24-30 годин до процедури. До таких продуктів належать бобові, свіжі овочі і фрукти, молочні продукти, а також чорні сорти хліба;

Як ми вже говорили, плановий ультразвук найчастіше рекомендують проводити в першій фазу менструального циклу безпосередньо після закінчення менструації. Залежно від типу дослідження лікар дасть вам додаткові індивідуальні рекомендації. Важливо ретельно виконувати поради лікаря, щоб отримати точний результат діагностики.

Як проходить УЗД ?

У більшості випадків процедура звукової діагностики органів малого тазу вимагає попереднього запису. Незважаючи на те, що підготовка до проведення дослідження мінімальна, запис необхідна в силу високої затребуваності даного методу. В екстрених випадках можливе відвідування кабінету узд позачергово. Персонал Медичного центру «Гравімед» поважає особистий час своїх пацієнтів, тому призначаючи прийом та обстеження, лікар включає в нього час проведення ультразвукового дослідження в разі необхідності. Вам не потрібно турбуватися про черговості та доступності процедури.

Для проведення діагностики вам запропонують прилягти на зручну кушетку. Повністю роздягатися не потрібно — достатньо оголити лише ту частину тіла, яку планується обстежити. Після цього на шкірний покрив нанесуть спеціальний гель. Він необхідний для достатнього ковзання датчиків і кращої провідності ультразвукових хвиль. Зверніть увагу, що гель, який використовується під час процедури, абсолютно нейтральний і безпечний, тобто він не викличе алергії або яких-небудь небажаних реакцій.

Під час процедури рекомендується зберігати спокій і слідувати рекомендаціям лікаря. Пам’ятайте, дослідження безболісне — ви будете відчувати тільки прохолодний гель і рух датчика. Деякі пацієнти відзначають, що ковзання викликає лоскіт, інші — що воно заспокоює і налаштовує на медитативний лад. В той час, як лікар буде проводити ультразвуковим датчиком під різними кутами, на екрані буде з’являтися зображення внутрішніх органів необхідної площини.

Процедура трансвагінального дослідження трохи відрізняється від стандартного методу, однак у ній також немає нічого складного. Трансвагінальне узд проводиться на кушетці або в гінекологічному кріслі. Перед процедурою лікар одягає на датчик спеціальний гінекологічний презерватив і наносить зволожуючий гель, що сприяє кращому ковзанню і поліпшує провідність звукової хвилі. Важливо відзначити, що перед проведенням обстеження необхідно провести гігієну зовнішніх статевих органів.

Після процедури медична сестра запропонує вам серветку, щоб позбутися від надлишків гелю. Не хвилюйтеся за одяг — гель не залишає жирних плям, тому серветка потрібна для того, щоб витерти шкіру насухо. Одразу по завершенню процедури ви зможете отримати повні результати діагностики.

Безпека процедури

Безпека УЗ-діагностики заснована на відсутності променевої складової. На відміну від рентгенівського дослідження, МРТ та інших методів діагностики, узд має нульовий коефіцієнт випромінювання, а значить, цей метод можна спокійно використовувати в акушерстві та гінекології. Звичайно, в природі немає нічого абсолютно безпечного, проте побічні ефекти від використання ультразвукового методу виявляються при багаторазовому перевищенні стандартного часу та інтенсивності проведення дослідження. Розглянемо це твердження детальніше.

Поширюючись у тканинах, ультразвук призводить до кількох важливих ефектів, які можна розділити на 3 групи: механічні, термічні і фізико-хімічні ефекти. Акустична, тобто звукова енергія, яку поглинають тканини, перетворюється в теплову. Саме цим обумовлений тепловий ефект діагностики. У той час механічний ефект у даному випадку проявляється у вигляді кавітації — мікророзрив, який утворюється в тій області, де проходить звукова хвиля.

Однак, ці ефекти мають значення і наслідки при високій інтенсивності впливу. Наприклад, вони успішно використовуються в фізіотерапії. При цьому, у діагностиці застосовують мінімальну інтенсивність впливу — не більше 50 мВт*см2. До того ж конструкція обладнання для медичної діагностики влаштована таким чином, що навіть у разі перевищення інтенсивності пацієнт повністю захищений від негативних наслідків потенційно шкідливого впливу.Чому «Гравимед»?

Успіх ультразвукової діагностики залежить від двох основних факторів — професіоналізму лікарів і якості обладнання. Саме це поєднання є нашим найважливішим пріоритетом — у Медичному центрі «Гравімед», сертифікованої ISO, працюють тільки професіонали з вищою медичною освітою. Вибираючи Медичний центр «Гравімед», ви не просто відвідуєте гінеколога на Оболоні, ви отримуєте доступ до широкого досвіду і глибоких професійних знань фахівців, які проводять дослідження на новітньому високоякісному обладнанні світового класу.

Наші фахівці — експерти в своїй області. До нас не просто звертаються у разі потреби, але і радять «Гравімед» у складних випадках як команду, в якій є місце тільки висококваліфікованому досвідченому медичного персоналу. Для того, щоб підтримувати необхідний і обов’язковий рівень кваліфікації, наші фахівці постійно проходять підвищення кваліфікації на батьківщині і за кордоном, де не тільки набираються досвіду, але і діляться своїм клінічним досвідом з закордонними колегами.

Медичний центр «Гравімед» — це вузькоспеціалізована високотехнологічна клініка сучасної жінки. Тут немає “спеціалістів широкого профілю”, а значить, всі дослідження проводять професіонали, для яких пріоритетом стала турбота про жіноче здоров’я і репродуктивних функціях. Наші фахівці, використовуючи високоякісне обладнання та новітні технології, помітять будь-яке відхилення від норми, поставлять точний діагноз і запропонують оптимальне лікування.
Послуги

  • УЗД органів малого тазу550
  • УЗД органів малого тазу (доктор мед.наук, професор)600
  • Фолликулогенез (1 визит) 400
  • Фолликулогенез (1 визит) (доктор мед.наук, профессор) 500

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить