fbpx

УЗД молочних залоз


Ультразвукове дослідження молочних залоз. Коли, кому, навіщо? Чи безпечний метод для здоров`я?

Захворювання молочних залоз, як правило, розвиваються безсимптомно та в будь якому віці. Чим раніше буде виявлено патологічне утворення – тим легше та швидше можна його подолати. Саме тому УЗД молочних залоз та маммографія займають позиції лідерів діагностики патології молочних залоз. Ці два методи є взаємодоповнюючими та обираються лікарем в залежності від клінічної ситуації, мети, поставлених завдань та віку пацієнта. Іншими словами не можна протиставити УЗД молочних залоз та мамографію, так як до кожного з них є свої медичні покази. Наприклад ультразвукове дослідження молочних залоз використовують для уточнення діагнозу маммографії, так як деякі утворення нечітко візуалізуються на маммограмі та викликають сумніви при інтерпретації. УЗД є пріоритетним у жінок віком до 40 років. Це обумовлено анатомічними особливостями молочної залози, які визначають її щільність та швидкість проведення ультразвукової хвилі.

При ультразвуковому дослідженні відсутнє іонізуюче навантаження, зображення формується за рахунок фізичного феномену відбиття ультразвукової хвилі. На межі тканин з різною акустичною щільністю (наприклад між рідиною та м`якими тканинами) частина звукових хвиль відбивається та фіксується датчиком ультразвукового сканера, трансформується в зображення та виводиться на монітор. Сучасний ультразвуковий апарат здатен виводити не тільки двовимірну картинку але сформувати тривимірне кольорове зображення в реальному часі (повноцінна відеопетля).

Відсутність ренгенівського (радіоактивного) випромінення під час ультразвукового дослідження молочних залоз робить цей метод абсолютно безпечним, що дає змогу багаторазово застосовувати його в будь якому віці різним категоріям пацієнтів, включаючи вагітних жінок та жінок, які годують малюків груддю.

УЗД молочних залоз є безпечним, доступним, та достатньо інформативним методом обстеження. Висока інформативність дослідження обумовлена не тільки функціональними та технічними характеристиками апарату. Велике значення має професійна підготовка спеціаліста, що виконує дослідження. В медичному центрі «Гравімед» використовують виключно системи експертного класу провідних виробників медичного обладнання світового рівня (Voluson E8 Expert компанії General Electric та  S1000 компанії Siemmens). Ультразвукові сканери подібного класу устатковані всіма датчиками та сучасним програмним забезпеченням. Що дає змогу виконувати дослідження будь якого рівня складності та відтворює 3D/4D зображення. Під час дослідження є можливість візуалізувати патологічні зміни певних розмірів за рахунок високого контрасту на тлі низької зернистості зображення.

УЗД молочних залоз, що проводиться з інтервалом 1 раз на рік дозволяє виявити патологічні зміни на ранніх стадіях, що суттєво підвищує якість лікування, скорочує його тривалість та покращує прогноз очікуваних результатів. Спеціалісти клініки «Гравімед» користуються сучасними європейськими протоколами обстеження  молочних залоз BIRADS, враховувати данні різноманітних методів дослідження (наприклад мамографії, КТ та МРТ), як при встановленні кінцевого діагнозу та і при дінамічному спостереженні під час лікування.

Мета направлення на УЗД молочних залоз:

– оцінка структури тканини залози,

– визначення патологічних новоутворень (кіста, пухлина),

– поведення під контролем УЗД пункції «підозрілих» новоутворення для забора матеріалу для гістологічного дослідження

– визначення причини болі в ділянці молочної залози,

– визначення причини огрубіння сосків та появи виділень з них,

– зміна форми розмірів, контурів залози та стану шкіри над нею,

– підготовка до вагітності,

– динамічне спостереження після травми молочної залози або запального захворювання,

– збільшення регіонарних лімфовузлів,

– оцінка стану силіконових імплантів після оперативного втручання,

– при мастопатії

– при фіброаденомах молочных залоз,

– при гінекомастії у чоловіків,

– контроль эффективності лікуваннядисгормональних захворювань молочних залоз.

Яка спеціалізована підготовка потрібна для проведення дослідження?

Спеціалізована підготовка не потрібна.

Коли проводити  УЗД молочних залоз?

Проводити дослідження рекомендовано в першу половину менструального циклу (2-5-10 – й день). Це пов`язано з мінімальним гормональним впливом на залозу в цей період. У випадку прийому жінкою комбінованих гормональних контрацептивів або знаходиться в стані менопаузи, час проведення ультразвукового дослідження не має значення. При болю, дискомфорті, виявленні новоутворень та під час грудного вигодовування перше УЗД виконують в будь який час.

Цінність УЗД молочних залоз:

Рак молочної залози займає першу позицію серед онкологічних захворювань. Це захворювання дуже часто стає причиною летальних випадків.

УЗД молочних залоз експертного рівня – це безпечний, безболісний та високоінформативний метод діагностики, що не несе радіоційного навантаження.

Чекаємо на Вас медичному центрі «Гравімед», клініці де працюють спаціалісти з багаторічним досвідом роботи на сучасному обладнання експертного класу.


Послуги

  • УЗД молочних залоз500
  • УЗД грудних залоз (чоловіки)400
  • УЗД молочних залоз з еластографією утворень700

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить