Ультразвукова діагностика дитини


узд дитини

Ультразвукове дослідження у дітей – коли і навіщо проводять?  Що таке нейросонографія?

Ультразвукове дослідження у дітей – це сучасний, вивчений, безболісний та абсолютно безпечний метод діагностики, за допомогою якого є можливість побачити зміни внутрішніх органів на ранніх стадіях змін структури. УЗД дитячого організму це метод без радіаційного опромінення, тому він безпечний і може бути застосований з перших годин життя, в разі потреби.

УЗИ детям в клинике Гравимед проводится специалистом, прошедшим профессиональную подготовку по различным методам ультразвукового исследования в педиатрии и  на аппаратах экспертного класса (Voluson E8 Expert с объёмной реконструкцией изображения 3D/4D с доплерографией) с инновационными современными технологиями, в результате этого исследования быстрее можно разобраться в состоянии малыша, который еще не может сам четко сформулировать свои жалобы и диагностировать самые сложные ситуации на этапе их раннего возникновения.

В медичному центрі «Гравімед» УЗД дітям виконує фахівець, що пройшов спеціалізацію з різноманітних методів ультразвукової діагностики в педіатрії, є науковим співробітником Національної медичної академії післядипломної освіти лікарів, кандидатом медичних наук, лікарем вищої кваліфікаційної категорії. З технічного боку в «Гравімед»  устатковано виключно системами експертного класу провідних виробників медичного обладнання світового рівня (Voluson E8 Expert компанії General Electric та  S1000 компанії Siemmens). Ультразвукові сканери подібного класу устатковані всіма датчиками та сучасним програмним забезпеченням. Що дає змогу за короткий час визначитись з патологічним станом дитини та виконати дослідження будь якого рівня складності з відтворенням 3D/4D зображення. Під час дослідження є можливість візуалізувати патологічні зміни певних розмірів за рахунок високого контрасту на тлі низької зернистості зображення.

Зазвичай діти дуже добре переносять цю процедуру, під час якої батьки можуть знаходитись поруч, що дозволяє провести обстеження «без сліз», зайвого дискомфорту, достатньо швидко. про результати обстеження лікар повідомляє одразу, позбавляючи пацієнта та його рідних тривалого очікування. Динамічне ультразвукове спостереження дозволяє контролювати фізіологічний розвиток дитини та виявляти функціональні порушення. Направити на УЗД дитину може педіатр, сімейний лікар, будь який профільний спеціаліст.

Нейросонографія – зважаючи на безпечність швидкість та інформативність є «методом вибору» при необхідності дослідження головного мозку та його структур. УЗД голови (нейросонографія) має високу інформативність зважаючи на фізіологічно «відкрите» тім`ячко. Нейросонографію виконують в разі передчасних пологів, діагностованої гіпоксії плоду, наявності патологічних неврологічних проявів, підозрі на інфікування плоду або інших ускладненнях, що мали місце під час вагітності, пологів та при скомпроментованному генетичному анамнезі. В 95% випадків при нейросонографії вдається виявити приховані пошкодження мозку на перших тижнях життя дитини. Це дає можливість раннього початку лікування, та отримання позитивного результату.

Ультразвукове дослідження шийного відділу хребта рекомендовано при кривошиї та пологовій травмі шийного відділу хребта. Обстеження може бути виконане в любий час і не потребує спеціалізованної підготовки.

УЗД серця – використовують для раннього виявлення вроджених вад серця та при підозрі на іншу кардіальну патологію.

УЗД органів черевної порожнини проводять в плановому порядку дітям до трьох місяців з метою виключення вроджених вад розвитку травневої системи та виявлення функціональних порушень.

УЗД кульшових суглобів у немовлят – новітній, прогресивний метод діагностики дисплазії кульшового суглобу та вродженого вивиху стегна. УЗД кульшових суглобів виконують хлопчикам та дівчатам до 1 року. З метою виключення дисплазії кульшових суглобів найкращим терміном виконання дослідження вважають вік до 3 місяців. Дисплазія це порушення формування суглобів в результаті вродженої патології розвитку кісткової і хрящової тканини. Найбільш важким проявом дисплазії кульшового суглобу є вроджений вивих стегна. Частота виявлення цієї патології складає 5 малюків на 1000 народжених дітей. Саме тому рання діагностика є надважливою в успішному лікування названої патології.

Достовірна діагностика дисплазії кульшових суглобів в перші тижні і місяці вагітності дуже важливе. У випадку своєчасного виявленого захворювання та початку лікування – прогноз на одужання дуже гарний. В противному випадку, як що не попередити захворювання – дитину очікує операція, а в певному відсотку випадків – інвалідність. Під час ультразвукового дослідження визначають будова кульшових суглобів, ступінь зрілості тканин, оцінюється сформованість анатомічних ділянок. Спеціалізована підготовка до обстеження не потрібна.

УЗД тимуса (вилочкової залози) не є обов`язковим, однак є сенс провести дослідження перед вакцінацією, особливо у недоношених дітей. Або за наявності проблем під час вагітності чи в пологах.

Перевага ультразвукового дослідження  у дітей:

– Висока ефективність (достовірність) методики

– безпечність, відсутність променевого навантаження

– швидкість отримання результатів

– відсутність болю та дискомфорту

– відсутність вікових обмежень (з перших днів життя).

Види ультразвукових обстежень у дітей:

Нейросонографія (УЗД мозку через відкрите тім`ячко у дітей),

– УЗД судин шиї (дуплексне сканування)

– УЗД сердця  дітям любого віку

– УЗД щитоподібної залози з допплерографією судин

– УЗД судин голови (транскраніальне дуплексне сканування)

– УЗД слинних залоз

– УЗД кульшових суглобів (у немовлят для виявлення дисплазії)

– УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур , підшлункова залоза, селезінка)

– УЗД нирок з доплерографією судин

– УЗД наднирників

– УЗД калитки

– УЗД сечового міхура (з визначенням залишкової сечі)

– УЗД органів малого тазу у дівчат (УЗД матки, УЗД яєчників)

– УЗД лімфатичних

– УЗД колінного, ліктьового суглобу

– УЗИ локтевого сустава

УЗД тимуса (вилочкової залози)

– УЗИ м`яких тканин

– УЗИ кивальних м`язів (УЗД при кривошиї)

– УЗД молочних залозу девочек будь якого віку

Яка підготовка потрібна?

Враховуючи велику кількість обстежень та різноманітність задач та клінічних ситуацій, варто проконсультуватись з фахівцем про необхідність спеціальної підготовки та час проведення дослідження.

Наприклад:

  УЗД шлунку проводиться натще не залежно від віку (за виключенням немовля, яким дослідження проводять через 2,5 – 3 години після останнього прийому їжі) – при УЗИ брюшной полости –  воздержаться от приема пищи в течение трех часов.

– УЗД жовчного міхура – натще. Батькам рекомендують взяти з собою йогурт не великої жирності. Під час годування дитину обстежують, для виявлення дискінезії жовчних протоків

– УЗД органів малого тазу здійснюють через наповнений сечовий міхур. Дитині до обстеження слід випити близько 1 літра рідини (кількість) залежить від віку.

– Не потребують спеціальної підготовки наступні дослідження: нейросонографія, УЗД лімфатичних судин та м`яких тканин, узд щитоподібної залози, нирок, наднирників, суглобів калитки.

В медичному центрі «Гравімед» використовують виключно системи експертного класу провідних виробників медичного обладнання світового рівня (Voluson E8 Expert компанії General Electric та  S1000 компанії Siemmens). Ультразвукові сканери подібного класу устатковані всіма датчиками та сучасним програмним забезпеченням. Що дає змогу виконувати дослідження будь якого рівня складності та відтворює 3D/4D зображення.
РОЗДІЛИ
Запис на прийом


+38 (044) 333-61-08

+38 (067) 530-88-55


Медичний центр Київ Оболонь

Місія Медичного центру «Гравімед» полягає у створенні якісної, доступної медичної послуги для широкого загалу населення та формування культури ставлення людей до свого здоров’я, як до найвищої цінності та найдорожчого багатства людини.

Акція на масаж
Оплати 10 сеансів масажу і отримай (10% знижку)

пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ (метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08 info@gravimed.com.ua

Понеділок - п'ятниця: 8:30 - 19:30 Субота: 9:00 - 18:00

Неділя: вихідний

Гравімед © 2017-2019