fbpx

УЗД кульшових суглобів

20.07.2018 0
uzi_tz-1.jpg

Коли дитині необхідна ця діагностична процедура?

УЗ-дослідження – сучасний метод діагностики дисплазії кульшового суглоба (ДКС) у немовлят. У США і країнах Європи УЗД вважається найбезпечнішим неінвазивним способом візуалізації багатьох ортопедичних патологій.

Раннє виявлення ДКС призводить до більш сприятливого прогнозу і успішного лікування без хірургічного втручання, що дуже важливо для мінімізації дискомфортних явищ, пов’язаних з терапією.

Дисплазія кульшового суглоба у дітей

ДКС є однією з найбільш поширених причин інвалідності серед дітей. Дисплазія охоплює широкий спектр хвороб від патологій кульшової западини до дислокації стегна. Небезпечні патології розвитку тазостегнового суглоба, підвивих і вивих стегна діагностуються в Україні досить часто – до 50 випадків на 1000 новонароджених, що становить до 5% всіх дітей.

Багато клінічних проявів ортопедичних патологій не можна виявити в пологовому будинку, але при регулярному відвідуванні дитячого ортопеда їх можна діагностувати через кілька місяців після народження малюка.

Фактори, що впливають на розвиток дисплазії у дітей

У науковій літературі описано безліч тригер-факторів, які збільшують ймовірність зіткнутися з недугою:

• положення плода в матці в період вагітності;

• олігогідрамніон – маловоддя у вагітної;

• негативний сімейний анамнез щодо цього захворювання;

• жіноча стать – у дівчаток захворювання зустрічається в 5 разів частіше, ніж у хлопчиків;

• інфекційні хвороби, перенесені під час вагітності;

• багатоплідна вагітність.

Крім того, гормональний фон матері протягом перинатального періоду може зіграти певну роль у розвитку дисплазії у плода.

УЗД або рентген: який метод діагностики вибрати для дитини?

Згідно сучасних протоколів надання медичної допомоги в США, ультразвукова візуалізація є найкращим методом діагностики ортопатологій у немовлят від народження до 6 місяців. УЗД дає можливість оцінити стан суглоба в русі, а також безпосередньо досліджувати ті ділянки, які неможливо побачити на простих рентгенограмах.

УЗД – найбезпечніший для здоров’я малюка метод діагностики в порівнянні з рентгенівським дослідженням.

Під час цього різновиду ультразвукової діагностики не треба знерухомлювати дитину, завдаючи їй при цьому відчутний психологічний дискомфорт.

Ультразвукова візуалізація суглобів дає можливість здійснити важливі функціональні рухові проби – ротації, приведення стегна. Крім того, фахівець зможе провести аналіз динаміки змін, виявити запальні процеси, а також пошкодження суглобової капсули, зв’язок, сухожиль, м’язів і хрящових структур.

Коли варто зробити УЗД кульшових суглобів?

В США обстеження із застосуванням ультразвуку стало найбільш часто використовуваним діагностичним інструментом для виявлення патологій розвитку тазостегнових суглобів в дитинстві. Цей точний метод є найважливішим фактором раннього виявлення хвороби, що сприяє своєчасно розпочатому лікуванню.

Записати малюка на УЗД кульшових суглобів необхідно 3 рази протягом першого року життя:

• в 1 місяць – діагностика грубої патології – вивих, підвивих;

• в 3 місяці – виявлення дисплазії тазостегнових суглобів;

• в 6 місяців – оцінка ступеня зрілості суглоба.

Де зробити УЗД кульшових суглобів дитині в Києві?

Фахівці клініки «Гравімед», розташованої в столичному районі Оболонь, в лічені хвилини зможуть провести ультразвукову діагностику юному пацієнту. Навіть найактивніший малюк не встигне втомитися в діагностичному кабінеті з найсучаснішим обладнанням. Його зацікавлять привабливі яскраві іграшки, підібрані спеціально для малих дослідників.

Після проведення дослідження фахівець при необхідності запропонує відвідати профільного лікаря, який зможе скласти грамотний план подальший дій. Важливо пам’ятати, що корекція ортопатологій у немовлят при своєчасній діагностиці та лікуванні в більшості випадків дає позитивні результати. Тому дитина та її батьки через кілька років навіть не згадають про ці неприємності.

У віці від місяця до півроку, коли необхідно виявити ДКС у немовляти, лікування дисплазії включає в себе і цілком приємні процедури, які не обмежують фізичну активність, не викликають атрофію м’язів і не порушують природний хід розвитку малюка. Легкий масаж, фіксування ніжок у м’яких стременах, використання спеціального слінга або носіння на стегні – про ці та інші методи комплексного лікування молодим батькам розповість лікар.

Як підготувати дитину до УЗД суглобів?

Спеціально готувати дитину до цього виду діагностики не треба. Єдине, про що варто пам’ятати батькам – вибір зручного одягу, нижню частину якого можна швидко зняти, щоб надати доступ до зони обстеження. Особливо актуальне це питання в холодну пору року, коли немовля треба одягати в багатошаровий одяг для відвідання медичної клініки.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить