fbpx

УЗД під час вагітності

15.03.2021 0
uzi-pri-beremennosti-e1563181298222.jpg

Ультразвуковий метод застосовується для обстеження всіх вагітних жінок, оскільки дозволяє виявити різні патології та відхилення в розвитку плода. Обов’язково проводяться планові УЗД вагітних, терміни яких рекомендовані ВООЗ. Скринінг з метою ранньої діагностики дозволяє попередити серйозні ускладнення.

Зазвичай майбутнім мамам проводять дослідження трансабдомінальним способом (через черевну стінку). Чи можна робити вагінальне УЗД? На ранніх термінах застосування такого методу можливо, але використовується вкрай рідко через низку протипоказань. Спосіб для кожної пацієнтки підбирається індивідуально.

Чи шкідливо робити УЗД під час вагітності?

Практично всі жінки розмірковують про те, чи шкідливо УЗД під час вагітності для дитини. Медициною доведено, що ультразвукові хвилі не здатні впливати на розвиток плода. Застосування ультразвуку вважається одним з найбільш безпечних методів діагностики, при цьому дозволяє на ранніх стадіях виявити різні патології або відхилення в розвитку.

Чи шкідливо 3Д УЗД вагітним? І хоча процедура триває довше в порівнянні з технологіями 2Д, шкоди матері та дитині вона не приносить, проте дозволяє докладніше розглянути стан плода.

Як часто можна робити УЗД при вагітності?

Якщо раніше ви не знали, скільки робиться УЗД під час вагітності, будьте готові, що процедуру проводитимуть мінімум 3 рази. Обов’язкові УЗД по тижнях вагітності встановлено медичними протоколами. Зазвичай дослідження виконують 3 рази за весь період виношування дитини, але при необхідності можуть призначатися додаткові процедури.

Перше дослідження проводять в 10-12 тижнів, коли жінка стає на облік. Другий раз роблять планову діагностику на терміні 18-22 тижні. Коли роблять УЗД вагітним в 3 триместрі? Зазвичай на 32-36 тижні, щоб визначити розташування плода і пуповини, виявити можливі патології та ускладнення.

Якщо необхідні додаткові УЗД під час вагітності, скільки можна робити процедур, точно відповість лікар. І хоча немає строгих обмежень, діагностику проводять за показаннями.

Чи можна їсти перед УЗД під час вагітності?

Майбутніх мам хвилює питань про те, чи можна їсти перед УЗД. Приймати їжу не заборонено, адже терпіти голод майбутній мамі точно не варто, але за 1-2 дні з раціону необхідно виключити бобові, свіжі фрукти та овочі, хліб, а також інші продукти, які викликають підвищене газоутворення.

На ранніх термінах при трансабдомінальному УЗД рекомендується наповнити сечовий міхур. Для цього за годину потрібно випити 0,5-1 л чистої води. Перед дослідженням варто відмовитися від вживання кави і чаю, оскільки ці напої впливають на активність плода. При надмірній рухливості складніше проводити діагностику.

УЗД внутрішніх органів під час вагітності

Майбутніх мам часто цікавить, чи можна вагітним робити УЗД молочних залоз, нирок, серця, щитовидної залози. Ультразвукове дослідження часто застосовується для діагностики різних захворювань. Оскільки метод не має протипоказань, він не завдає шкоди здоров’ю жінки чи плода, може застосовуватися на будь-яких термінах.

УЗД черевної порожнини

Призначатися УЗД черевної порожнини може при гострому болю в животі, а також симптомах загострення хронічних захворювань печінки, підшлункової залози, селезінки та інших внутрішніх органів. Дослідження на пізніх термінах проводиться рідко через малу інформативності. Справа в тому, що в 20 тижнів матка знаходиться на рівні пупка, а в 36-37 тижнів досягає грудини. Оскільки матка заповнює весь простір, видимість інших органів обмежена.

УЗД молочних залоз

Під час вагітності молочні залози зазнають ряд змін, тому помітити патологію вдається не завжди. Одним з найбільш ефективних і безпечних методів вважається УЗД. Призначається при наступних симптомах:

  • ущільнення в молочній залозі;
  • сильний біль;
  • одна грудь більша за іншу;
  • виділення гнійного характеру;
  • свербіж та ін.

Жінкам після 35 років діагностика ультразвуком може призначатися з профілактичною метою, оскільки збільшується ризик появи пухлини.

УЗД нирок

Оскільки при виношуванні дитини збільшується навантаження на нирки, ультразвукове дослідження часом призначається навіть жінкам, у яких раніше не було хронічних патологій. Основні показання для проведення УЗД нирок вагітним:

  • біль в області попереку;
  • набряки;
  • зміни показників ОАМ;
  • часте або хворобливе сечовипускання.

Чи безпечно робити дослідження? УЗД не завдає шкоди, але допомагає на ранньому етапі виявити захворювання, здатні викликати серйозні ускладнення.

УЗД серця

І хоча УЗД серця не входить у список обов’язкових досліджень для вагітних, воно застосовується для діагностики при порушеннях роботи важливого внутрішнього органу. Збої в роботі серця можливі через те, що збільшилося навантаженя. Відправляють майбутніх мам на дослідження в наступних випадках:

  • виявлені зміни в роботі серця при плановій ЕКГ;
  • часта задишка і хронічна втома;
  • болі в області серця;
  • заплановано оперативне втручання.

УЗД для вагітних шкоди не наносить, проте може попередити розвиток серйозних патологій.

УЗД щитовидної залози

Ультразвукове дослідження щитовидної залози безпечно для майбутніх мам. Воно дозволяє контролювати зміни в органі, що відповідає за синтез гормонів, які впливають на розвиток плода. Зазвичай діагностика ультразвуком застосовується при підозрі на захворювання щитовидної залози або проведенні гормональної терапії.

Якщо ви не знаєте, де можна пройти УЗД вагітній, записуйтеся на процедуру в нашу клініку. Скільки коштує дослідження, можна уточнити в прайс-листі або у менеджера по телефону.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить