Здорове майбутнє

Яких лікарів потрібно обов’язково відвідати з дитиною до року
З моменту народження, і навіть до нього, сучасна дитина буде регулярно стикатися з медичними працівниками. Ці фахівці допоможуть новоспеченій мамусі у догляді за найменшим членом сім’ї, і знайдуть відповіді на всі питання, що виникають в перші місяці після його народження. Крім того, досвідчені лікарі зможуть діагностувати захворювання на ранній стадії та забезпечити необхідну медичну підтримку молодим батькам з немовлям.
Раньше считалось, что младенцам достаточно осмотра семейного врача или педиатра. Сейчас же, из-за распространенности ряда патологий, список специалистов, которых стоит посетить с ребенком, немного увеличился.
Гармонійний початок: турбота про здоров’я дитини до його народження
Сьогодні піклуватися про дитину можна задовго до народження. Ще на етапі планування материнства потрібно відвідати лікаря-гінеколога, який порадить мамі позбутися шкідливих звичок і дотримуватися принципів правильного харчування. При необхідності фахівець порадить вживати лікарські засоби, що будуть сприяти настанню здорової вагітності.
Після цього, коли тест-система покаже довгоочікувані дві смужки, жінці необхідно записатися до лікаря, який проведе гінекологічний огляд та ультразвукове дослідження.
У сучасній київській клініці «Гравімед», що знаходиться на Оболоні, у майбутньої мами є можливість не тільки обрати собі лікаря, який буде консультувати її протягом усього періоду виношування дитини, але і визначити разом з ним програму ведення вагітності, яка підходить для кожного конкретного випадку.
• Ведення фізіологічної вагітності — пакет «Базовий» (всі необхідні клінічні, лабораторні та інструментальні методи обстеження) – 24000 грн.
• Ведення фізіологічної вагітності — пакет «Максимум» (розширений пакет необхідних клінічних, лабораторних та інструментальних методів обстеження) – 27000 грн;
• Ведення фізіологічної багатоплідної вагітності — пакет «Особливий» (всі необхідні клінічні, лабораторні та інструментальні методи обстеження для майбутніх мам, які очікують народження двійнят або трійнят) – 29000 грн.
Педіатр або сімейний лікар: кого вибрати?
Одразу після народження малюка перед його батьками стає важливе питання — кого обрати: педіатра чи сімейного лікаря? Хто буде спостерігати за дорослішанням маленької людини? В цьому випадку, перш за все, потрібно подивитися на кваліфікацію фахівця. Обидва ці лікарі можуть:
• Провести плановий щорічний медичний огляд;
• Лікувати поширені інфекційні захворювання;
• Оцінити стан дитини та при необхідності направити її до профільного фахівця;
• Вибирати метод профілактики та коригувати лікування хронічних патологій.
Більшість батьків, особливо в великих містах, традиційно обирають педіатра, особливо в перші роки життя дитини. Цей фахівець має глибші пізнання в області особливостей лікування хвороб у немовлят.
Однак, варто зауважити, що хороший сімейний лікар може консультувати маленького пацієнта дуже багато років, лишаючись при цьому фахівцем, що добре знайомий з його історією хвороби. Педіатр же повинен передати дитину лікарю загальної практики приблизно у 16-17 років.
Тільки батьки можуть прийняти правильне рішення у цьому непростому виборі, керуючись при цьому відгуками про лікаря і своєю інтуїцією.
Візит до лікаря з немовлям: на що зверне увагу фахівець?
Під час консультації лікар зважить дитину, визначить її зріст, оцінить розвиток, і при необхідності запропонує відвідати вузькопрофільного спеціаліста або отримати чергову дозу вакцини в кабінеті щеплення.
Коли малюкові виповниться рік, батькам відвідувати лікаря можна набагато рідше, в залежності від стану здоров’я дитини та рекомендацій медиків.
Однак, варто пам’ятати, що будь-якій дитині, та й дорослій людині, яка добре себе почуває, необхідно мінімум один раз на рік відвідувати лікаря і проходити профілактичний медичний огляд.
Крім педіатра або сімейного лікаря батькам немовляти треба запланувати візит до:
• дитячого стоматолога;
• ортопеда;
• невролога;
• офтальмолога;
• фахівця з УЗ-діагностики.
Саме УЗ-дослідження є головним і основним діагностичним заходом, який включено до більшості протоколів лікування як найкращий метод діагностики в педіатричній практиці. Ефективна, неінвазивна та абсолютно безпечна для немовлят ультразвукова візуалізація, проведена фахівцем, допоможе виявити, наприклад, небезпечні ортопедичні та неврологічні патології.
Досвідчений фахівець з УЗД клініки «Гравімед» Юрій Мельник рекомендує всім дітям у віці до 12 місяців хоча б одного разу пройти УЗД мозку. Записати дитину на УЗД кульшових суглобів треба 3 рази протягом першого року життя — в 1, 3 та 6 місяців.