fbpx

Біль в спині

20.06.2019 0
spina2-1.jpg

Чому виникає біль в спині та що з цим робити?

Біль у спині є найпоширенішою причиною пропуску робочих днів і звернення за медичною допомогою. Варто визнати, дискомфорт дійсно може значно знижувати якість життя.
Гострий або тупий біль може бути результатом травми, надмірного перенапруження й активності, а також деяких захворювань. Біль у спині може вразити будь-кого, незалежно від статі або віку. Однак з віком ймовірність появи болю в попереку збільшується через спосіб життя, професійні особливості та дегенеративні захворювання хребта.

Лікарі виділяють кілька основних причин болю в спині:

  • Біль у попереку може бути пов’язаним з ураженням поперекового відділу хребта, спинного мозку і нервів, м’язів попереку, внутрішніх органів черевної порожнини та малого таза. Крім того, шкірні запалення в області попереку можуть провокувати розвиток больового синдрому. Біль в попереку частіше зустрічається у жінок, аніж у чоловіків. Лікарі пов’язують це з гормональними особливостями. Стрес, тривожність і перепади настрою також асоціюють з розвитком хронічного болю в спині.
  • Біль у верхній частині спини може бути викликаним захворюваннями серця та судин, пухлинами, запальними процесами у травній системі та іншими факторами.

Лікування болю в спині має починатися з постановки правильного діагнозу. Зробити це без спеціальної освіти дуже складно. Тому так важливо звернутися до професіоналів своєї справи.

Крім консультації вузькопрофільних фахівців — хірурга, онколога, ендокринолога, масажиста або гінеколога — лікар обов’язково дасть рекомендації щодо корекції способу життя пацієнта. Зайва вага, малорухливий спосіб життя, сидяча або, навпаки, фізично важка робота, паління та інші шкідливі звички — розв’язання цих проблем є однією з основних складових лікування і профілактики болю в спині.

Біль в попереку: про що запитає лікар?

Найчастіше медичний огляд починається з визначення точної локації болю. Фізичне обстеження допоможе визначити, чи залежать неприємні відчуття від руху або навантаження. Медичний працівник перевірить ваші реакції на них. Це тестування виявить, чи потрібно відправляти пацієнта на додаткове обстеження або достатньо буде сеансу масажу і вживання знеболювальних препаратів протягом кількох днів.
Деякі додаткові симптоми, наприклад, порушення роботи травної системи, зниження апетиту, слабкість, лихоманка і втрата ваги, можуть свідчити про необхідність додаткової консультації інших фахівців клініки. Тому так важливо, щоб всі лікарі закладу працювали як одна команда. Якщо гострий або тупий біль в попереку продовжує турбувати вас після курсу лікування, лікар запропонує здати ще кілька аналізів. Негайно зверніться до фахівця, якщо відчуваєте будь-які з цих симптомів разом з болем в спині або призначене лікування не приносить відчутного результату.
У такому випадку можуть знадобитися візуальні обстеження: рентгенографія, комп’ютерна томографія, ультразвукова діагностика або МРТ для встановлення справжньої причини нездужання.

Біль у спині у вагітних: чому болить спина?

Хороша новина — дитина в маминому животику розвивається й активно збільшується у розмірі. Це саме те, що має відбуватися. Але, на жаль, це серйозне випробування для спини вагітної жінки. Як результат, більшість жінок відчувають біль в спині, особливо у другій половині вагітності.
Є багато можливих причин виникнення болю. Ось найімовірніші з них:

  • Збільшення маси тіла. Під час здорової вагітності жінки набирають понад 10 кг. Збільшене навантаження на хребет може викликати біль в попереку. Вага дитини та матки також тисне на кровоносні судини та нервові закінчення в області таза і спини. Саме це сприяє розвитку проблем.
  • Зміна постави. Вагітність зміщує центр ваги в тілі, що призводить до зміни постави та ходи, а значить, до болю в спині або надлишковій напрузі.
  • Гормонально зміни. Під час вагітності жіночий організм виробляє гормони, які дозволяють зв’язкам в області малого таза розслабитися при підготовці до процесу пологів. При цьому вони викликають ослаблення зв’язок хребта, що також призводить до дискомфорту в області спини.
  • Стрес. Емоційна нестабільність може викликати м’язову напругу, біль в спині або спазми.

Як запобігти болю у спині та попереку?

Є багато ефективних методів профілактики болю в попереку:

  • тренування м’язів живота та спини;
  • корекція ваги, якщо індекс маси тіла перевищує показник 25;
  • сон на твердій рівній поверхні;
  • використання стільців з підтримкою спини, які виставлені на необхідну висоту.

Крім того, уникайте взуття на високих підборах. Також важливо кинути палити, адже нікотин провокує розвиток дегенеративних процесів у хребті та погіршує кровообіг.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ
(метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08; (050) 500-01-67;
(067) 530-88-55; (093) 170-51-10;
info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: вихідний


0 0 vote
Article Rating

Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить