Подагра

29.07.2019 0
podagra-ru-1.jpg?fit=900%2C565&ssl=1

Подагра: хто в групі максимального ризику?

Подагра — це досить поширена і складна з точки зору лікування та прогнозу форма артриту, з якою може зіткнутися будь-яка людина. Інтенсивні напади болю, набряклість, почервоніння і підвищена чутливість у хворих суглобах — такі неприємності очікують пацієнта з цим діагнозом.

Найчастіше хвороба починає проявлятися біля основи великого пальця на нозі. Біль у суглобі внаслідок подагри може виникнути раптово, часто посеред ночі, з відчуттям, наче суглоб «палає». Уражений недугою суглоб стає гарячим, набряклим і настільки болючим, що навіть легкий дотик до нього може здатися нестерпним.

Ознаки подагри можуть посилюватися або слабшати й без зовнішнього впливу, але важливо знати способи управління симптомами та методи, спрямовані на запобігання розвитку рецидивів.

Симптоми подагри

 • Сильний біль в уражених суглобах.
 • Тривалий больовий синдром. Без лікування гострий напад подагри досягне піку через 12-24 години після його початку. Полегшення настане через 1-2 тижні.
 • Запалення і почервоніння. Хворий орган стає набряклим, чутливим, гарячим, можна побачити запалення та почервоніння.
 • Обмежений діапазон руху. З плином часу, особливо при відсутності належного медичного контролю і корекції патології, знижується нормальна рухливість суглобів, а з нею і якість життя!

Подагра: коли домовитися про зустріч з лікарем?

Якщо ви раптово відчуваєте сильний біль в суглобі, не зволікайте, заплануйте зустріч зі своїм лікарем в медичному центрі «Гравімед». Подагра, залишена без кваліфікованого лікування, може стати причиною подальшого посилення дискомфорту і пошкодження суглобів.

Якщо у вас, до всього іншого, підвищена температура, а суглоб став гарячим і запаленим, негайно зверніться до лікаря. Це говорить про інфікування, а значить, ваш стан вимагає термінового лікування!

Причини розвитку подагричного артриту

Про розвиток подагри можна казати, коли солі сечової кислоти (урати) накопичуються в суглобі. Організм людини самостійно виробляє цю органічну сполуку, яка за певних умов може викликати запалення і сильний біль. Зазвичай вона розщеплюється і виводиться через нирки в сечу. Але коли в налагодженій системі трапляється збій, урати натрію починають накопичуватися та утворювати при цьому в суглобі або у тканинах навколо нього гострі голчасті кристали солі, які й викликають сильний біль.

Подагра: хто в групі підвищеного ризику щодо розвитку патології?

Лікарі вважають, що у пацієнта висока ймовірність діагностування подагри, якщо в його організмі підвищений рівень сечової кислоти. Фактори, що призводять до цього стану:

 • Раціон харчування. Якщо ваше щоденне меню складається в основному з м’яса, морепродуктів і напоїв з додаванням фруктози, це призводить до порушення балансу в організмі, що може викликати подагру.
 • Вживання алкоголю, особливо пива, також збільшує ризик розвитку цього захворювання.
 • Ожиріння. При надмірній вазі організм виробляє більше сечової кислоти, і ниркам важче її виводити.
 • Неконтрольована артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, метаболічний синдром, а також захворювання серця і нирок призводять до розвитку подагри.
 • Певні ліки. Вживання аспірину та тіазидних діуретиків, що зазвичай використовуються для лікування підвищеного артеріального тиску, також може підвищити рівень сечової кислоти до небезпечного для здоров’я рівня.
 • Сімейний анамнез. Якщо у когось з близьких родичів діагностована подагра, шанс захворіти підвищується.
 • Подагра частіше зустрічається у чоловіків, оскільки у жінок, як правило, нижчий рівень сечової кислоти. Однак після настання менопаузи цей показник практично однаковий незалежно від статевої приналежності.
 • Перенесена операція або травма може бути пов’язана з підвищеним ризиком зіткнутися з недугою.

Лікування подагри

Попри стрімкий розвиток медичного напряму в науці, більшість випадків подагричного артриту, на жаль, не дуже вдало піддаються лікуванню. Саме тому важливо якомога раніше звернутися до профільного фахівця за консультацією.

Лікування буде полягати у мінімізації больового синдрому, запобіганні рецидивів хвороби та в зниженні ризику розвитку ускладнень захворювання, наприклад, утворення каменів в нирках. У таких випадках зазвичай використовують загальні знеболювальні засоби, ліки для зняття запального процесу, колхіцин або кортикостероїди. Вони мінімізують запалення і біль в суглобах, уражених подагрою.

Іноді можуть використовуватися препарати для зменшення вироблення сечової кислоти або ліки для поліпшення здатності нирок виводити її з організму. Підібрати оптимальну комбінацію і дозування лікарських засобів, а також визначити тривалість курсу корекції патології може тільки досвідчений лікар.


Оставить комментарий

avatar
  Subscribe  
Notify of

Медичний центр Київ Оболонь

Місія Медичного центру «Гравімед» полягає у створенні якісної, доступної медичної послуги для широкого загалу населення та формування культури ставлення людей до свого здоров’я, як до найвищої цінності та найдорожчого багатства людини.

Акція на масаж
Оплати 10 сеансів масажу і отримай (10% знижку)

пр. Героїв Сталінграда, 12Д Київ (метро Оболонь, Мінська)

(044) 333-61-08 info@gravimed.com.ua

Понеділок - п'ятниця: 8:30 - 19:30 Субота: 9:00 - 18:00

Неділя: вихідний

Гравімед © 2017-2019