fbpx

Подагра

29.07.2019 0
podagra-ru-1.jpg

Подагра: хто в групі максимального ризику?

Подагра — це досить поширена і складна з точки зору лікування та прогнозу форма артриту, з якою може зіткнутися будь-яка людина. Інтенсивні напади болю, набряклість, почервоніння і підвищена чутливість у хворих суглобах — такі неприємності очікують пацієнта з цим діагнозом.

Найчастіше хвороба починає проявлятися біля основи великого пальця на нозі. Біль у суглобі внаслідок подагри може виникнути раптово, часто посеред ночі, з відчуттям, наче суглоб «палає». Уражений недугою суглоб стає гарячим, набряклим і настільки болючим, що навіть легкий дотик до нього може здатися нестерпним.

Ознаки подагри можуть посилюватися або слабшати й без зовнішнього впливу, але важливо знати способи управління симптомами та методи, спрямовані на запобігання розвитку рецидивів.

Симптоми подагри

  • Сильний біль в уражених суглобах.
  • Тривалий больовий синдром. Без лікування гострий напад подагри досягне піку через 12-24 години після його початку. Полегшення настане через 1-2 тижні.
  • Запалення і почервоніння. Хворий орган стає набряклим, чутливим, гарячим, можна побачити запалення та почервоніння.
  • Обмежений діапазон руху. З плином часу, особливо при відсутності належного медичного контролю і корекції патології, знижується нормальна рухливість суглобів, а з нею і якість життя!

Подагра: коли домовитися про зустріч з лікарем?

Якщо ви раптово відчуваєте сильний біль в суглобі, не зволікайте, заплануйте зустріч з лікарем. Подагра, залишена без кваліфікованого лікування, може стати причиною подальшого посилення дискомфорту і пошкодження суглобів.

Якщо у вас, до всього іншого, підвищена температура, а суглоб став гарячим і запаленим, негайно зверніться до лікаря. Це говорить про інфікування, а значить, ваш стан вимагає термінового лікування!

Причини розвитку подагричного артриту

Про розвиток подагри можна казати, коли солі сечової кислоти (урати) накопичуються в суглобі. Організм людини самостійно виробляє цю органічну сполуку, яка за певних умов може викликати запалення і сильний біль. Зазвичай вона розщеплюється і виводиться через нирки в сечу. Але коли в налагодженій системі трапляється збій, урати натрію починають накопичуватися та утворювати при цьому в суглобі або у тканинах навколо нього гострі голчасті кристали солі, які й викликають сильний біль.

Подагра: хто в групі підвищеного ризику щодо розвитку патології?

Лікарі вважають, що у пацієнта висока ймовірність діагностування подагри, якщо в його організмі підвищений рівень сечової кислоти. Фактори, що призводять до цього стану:

  • Раціон харчування. Якщо ваше щоденне меню складається в основному з м’яса, морепродуктів і напоїв з додаванням фруктози, це призводить до порушення балансу в організмі, що може викликати подагру.
  • Вживання алкоголю, особливо пива, також збільшує ризик розвитку цього захворювання.
  • Ожиріння. При надмірній вазі організм виробляє більше сечової кислоти, і ниркам важче її виводити.
  • Неконтрольована артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, метаболічний синдром, а також захворювання серця і нирок призводять до розвитку подагри.
  • Певні ліки. Вживання аспірину та тіазидних діуретиків, що зазвичай використовуються для лікування підвищеного артеріального тиску, також може підвищити рівень сечової кислоти до небезпечного для здоров’я рівня.
  • Сімейний анамнез. Якщо у когось з близьких родичів діагностована подагра, шанс захворіти підвищується.
  • Подагра частіше зустрічається у чоловіків, оскільки у жінок, як правило, нижчий рівень сечової кислоти. Однак після настання менопаузи цей показник практично однаковий незалежно від статевої приналежності.
  • Перенесена операція або травма може бути пов’язана з підвищеним ризиком зіткнутися з недугою.

Лікування подагри

Попри стрімкий розвиток медичного напряму в науці, більшість випадків подагричного артриту, на жаль, не дуже вдало піддаються лікуванню. Саме тому важливо якомога раніше звернутися до профільного фахівця за консультацією.

Лікування буде полягати у мінімізації больового синдрому, запобіганні рецидивів хвороби та в зниженні ризику розвитку ускладнень захворювання, наприклад, утворення каменів в нирках. У таких випадках зазвичай використовують загальні знеболювальні засоби, ліки для зняття запального процесу, колхіцин або кортикостероїди. Вони мінімізують запалення і біль в суглобах, уражених подагрою.

Іноді можуть використовуватися препарати для зменшення вироблення сечової кислоти або ліки для поліпшення здатності нирок виводити її з організму. Підібрати оптимальну комбінацію і дозування лікарських засобів, а також визначити тривалість курсу корекції патології може тільки досвідчений лікар.

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить