fbpx

Протрузія

01.07.2019 0
protruz-1.jpg

Що таке протрузія?

Згідно з буквальним перекладом, протрузією (лат. Protrudere — «виштовхувати», «виходити за межі») можна назвати все, що виступає або випинається на поверхні. З медичної точки зору, протрузія в організмі найчастіше є ознакою певних порушень або патологій, в тому числі грижі міжхребцевого диска. Найчастіше це захворювання локалізується в поперековому і шийному відділах хребта.

Травма, погана постава або надмірна вага можуть викликати протрузію диска. Але, як правило, головною причиною розвитку захворювання лікарі вважають дегенеративні процеси, що розвиваються в тілі людини з віком. Однак, дуже важливо розуміти, що від ранньої діагностики та вчасно розпочатого лікування безпосередньо залежить якість всього майбутнього життя пацієнта. Тому зі зверненням по кваліфіковану медичну допомогу не можна зволікати!

Виконання певних вправ та курс масажу сприятимуть зниженню навантаження на хребет та допоможуть зменшити больові прояви недуги. При регулярному відвідуванні лікаря і виконанні всіх його інструкцій проходити лікування протрузії на ранніх етапах можна і вдома, та іноді отримувати поради фахівця в призначений час.

Важливою частиною лікування захворювань хребта є професійне призначення знеболювальних препаратів для зняття або мінімізації дискомфорту.

Однак, якщо всі ці методи не дали очікуваного результату і виявилися неефективними, операція — ще один варіант лікування, який обов’язково має бути розглянутим.

Причини виникнення протрузії диска

Хребет складається з декількох взаємопов’язаних кісток. Це хребці, які захищають м’які тканини, спинний мозок і нерви, що проходять через хребет.

протрузияДля забезпечення гнучкості хребта кожен хребець відокремлений від інших за допомогою спеціальної «прокладки» — міжхребцевого диска, що складається з досить міцної еластичної тканини. Під час руху хребетні диски змінюються у розмірі та запобігають тертю між кістками.
Грижа і протрузія — це терміни, що описують патології міжхребцевих дисків. Грижу міжхребцевого диска лікарі діагностують, коли пошкодження зовнішнього шару призводить до витікання внутрішньої речовини з диска. Протрузію діагностують при випинанні диска без розриву фіброзного кільця.

Іноді відбувається зміщення хребетних дисків, частіше в нижній частині хребта. Проте, від цієї патології не захищений і шийний відділ. У найважчих випадках без відповідного лікування протрузія може спровокувати розвиток грижі диска.
Причини цих патологій міжхребцевих дисків — це травми, порушення постави та неправильне підняття важких предметів.

Інші можливі причини:

  • зайва вага,
  • старший вік,
  • малорухливий спосіб життя,
  • хронічні захворювання хребта,
  • різкий ривок або поворот тіла,
  • деякі інфекційні захворювання,
  • спадковість.

Симптоми розвитку протрузій міжхребцевого диска

Це захворювання може розвиватися без будь-яких симптомів, але частіше патологія викликає:

  • біль у ногах, шиї, плечах і спині,
  • біль при русі,
  • оніміння або поколювання в плечах, руках, ногах або пальцях,
  • зменшення діапазону рухів,
  • перепади артеріального тиску,
  • запаморочення.

Важкість симптомів буде залежати від того, наскільки сильно пошкоджений диск впливає на нерв. Неприємні ознаки захворювання погіршуються в період фізичної активності, а під час відпочинку настає полегшення.

Лікування протрузії міжхребцевого диска

Наявність вищезгаданих симптомів може свідчити не тільки про протрузію, а також про велику кількість інших захворювань, пов’язаних не тільки з хребтом, але і з порушенням роботи інших органів і систем. Наприклад, може йтися про патології серця і судин.

Саме тому діагностикою і призначенням лікування повинен займатися кваліфікований фахівець. Самолікування в цьому випадку може не тільки даремно витратити дорогоцінний час для успішного лікування, але й викликати значне погіршення стану і додаткове перебування в стаціонарному відділенні лікарні.
Фахівці  запропонують найсучасніші методи лікування протрузії: порекомендують зменшення фізичної активності на деякий час, підберуть нестероїдні протизапальні ліки, міорелаксанти, хондропротектори та інші препарати, що знімуть біль і повернуть пацієнтові його колишнє життя.
Якщо біль дуже сильний, може знадобитися блокада — комбінована ін’єкція протизапального гормонального засобу та анальгетика. Також команда лікарів медичного центру може запропонувати масаж або інші необхідні методи фізіотерапії.
Будьте здорові!

Автор: Олександр Сич

Клініка Гравімед Київ Оболонь


пр. Володимира Івасюка, 12Д
Київ (метро Оболонь, Мінська)

(067) 530-88-55;
Замовити дзвінок

info@gravimed.com.ua

Понеділок – п’ятниця: 8:30 – 19:30
Субота: 9:00 – 18:00
Неділя: Кол-центр


Гравімед © 2017-2020

Call Now ButtonПозвонить